1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Bilgisayarınızda Lisanslı Program Kullanıyor musunuz?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 10 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

1. dogubaba

dogubaba
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

29
    108
    108
    145
    Scania
    TruckersMP Profili
    windows 10 ve antivirüs programı. office programları aöf öğrencisi olduğumdan dolayı ücretsiz 4 yıl :D

2. Draconian

Draconian
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

33
    176
    287
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Windows 10 Pro Lisansı
    Karspersky Total Security Lisansı
    Bunlar haricinde steam,origin,uplay ve epic games oyun satın alımları.
    Freeware dışında yükleme yapmıyorum. Olabildiğince az program yüklü. İş yapacaksam sanal makinem var oraya yüklüyorum.

EmreG ve Cemsnbc bunu beğendi.
  3. Kiesza

Kiesza
    Plaka

23
    327
    490
    200
    Renault
    TruckersMP Profili
    windows paralımıymış ya(!)

4. YunussEmre

YunussEmre
    Plaka

176
    173
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kullanmadım kullanmam da.

5. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    Lisansı hak etmediği sürece para harcamam zaten 3 kuruş para kazanıyoruz.

Windows 8.1 lisansım var laptop alırken içine gömülü veriyorlar ama bilgisayara verdiğimiz paranın küçük bir kısmı Micro$oft'a gidiyor. Onun dışında Micro$oft ürünlerine para vermem. Daha da ihtiyacım olmaz ya kasa toplarım ya da freedos cihaz alırım, Windows 10 üzerinde hâlen GenuineTicket taktiği çalışıyor zaten boşa para harcamaya hiç gerek yok. 10-20 liralık keylerle aynı işi görüyor. Açığı kapatırlarsa da kms sunucusu açarım oradan etkinleştirme yaparım en azından sunucum olur :D

Özellikle satın aldığım sanırım bir tek ETS2 ve ATS var :), çoğu kullanıcının aksine uzun yıllardır oynadığım için satın almıştım.

6. makinistfanlari

makinistfanlari
    Plaka

712
    312
    175
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    WinRar'ı alan bir tek seni tanıyorum, bu fotoğrafı da atmasam olmaz :D

7. albaywolf

albaywolf
    Plaka

37
    126
    80
    120
    Volvo
    TruckersMP Profili
    15 liraya Windows 10, başka yok.

Oyun olarak hepsi orijinal.

8. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili

Draconian ve makinistfanlari bunu beğendi.
  9. AEmre35

AEmre35

442
    2.001
    300
    TruckersMP Profili
    Hocam şu yazdığın programların bir çoğuna internet üzerinden yapıcağın arama ile sahip olma varken böyle para karşılığı sahip olmak güzel bir kafa
    ancak sorun şu; Böyle bir konu neden var, milletin senin hangi programı hangi ücrete aldığını ne yapsın ?
    Şahsen bu konuya bir yorum yapacak olsam şu şekilde olurdu :

10. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Herkes orijinal oyun satın alıyor. Merak ettiğim orijinal yazılım kullan var mı, yok mu? Eleştirel yorum güzel. Herkes benim ne kullandığımı da bilmek zorunda değil ama sadece oyuna para vermek yerine bilgisayar yazılımlarına para verip almak o yazılımı yapan kişiye saygıdandır.

Ayrıca ben yıllarca Photoshop cracklı kullandım durdum. O zamanlar çok pahalıydı ve alma imkanım olmamıştı. Bir gün almaya karar verdiğim de çok doğru bir karar verdiğimi anladım. En azından kafam rahat. Crack yüzünden virüs olayıla uraşmıyorum. Yeni sürüm çıkınca ilk ben sahip oluyorum. En güzeli ise emeğinin karşılığında ücretini ödeyip o programların çoğu ömür boyu yeni güncelleme alacak şekilde benim oluyor. Sağda solda crack ya da pacth dosyası aramıyorum.

Senin ki ne ye benziyor biliyor musun? Korsan windows kullanıp, virüs girmesin diye lisanslı antivirüs almaya.benziyor. Ayrıca korsan yazılım kullanmak suçtur ve emek hırsızlığıdır ama bunu kimse takmıyor.

Olayı şöylede düşünebilirsin. Yıllarca emek harcayıp uğraştığın bir evin olduğunu düşün bir gün birisi geliyor senin yaptığın evi kompile yıkıyor. Tekrardan yapıyorsun emek harcayıp tekrar yıkıyor. Sürekli bu tekrar ediyor. Bu durumda senin harcadığın emek ne oluyor? Koskaca bir çöp yığını.

İmkanım olduğu sürecede lisanslı yazılım kullanmaya devam edeceğim.

Son düzenleme: 12 Mayıs 2020