1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Ekran Kartına Overclock İşlemiyle FPS Arttırma

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve iArknn tarafından 24 Nisan 2020 başlatılmıştır.

1. furkan4650

furkan4650
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu arada bende gt 610m var baya baya oynuyorum

2. YunussEmre

YunussEmre
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

176
    173
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben anlamadım galiba :H şuan ben memnunum oc li halinden, ama sizin ne anlatmaya çalıştığınızı anlamadım :(

3. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aman boşver be kanka. Şu an sıkıntı yoksa ne kafa yoruyoruz. :D Sadece unutma O.C yaparken mümkünse ayarları bilgisayarı yeniden başlatınca eski haline gelecek şekilde ayarla. Ki herhangi olumsuz bir durumda ekran kartın bilgisayar yeniden başlatılınca düzelsin :) O.C den memnun kaldığın zaman kalıcı ayar çekersin.

4. Tuupek

Tuupek
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    36
    7
    30
    Scania
    bilmiyorum benimki çok kasıyor

5. YunussEmre

YunussEmre
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

176
    173
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Zaten kalıcı şuan, yani yeniden başlatınca eski haline geri dönmüyor sadece oc yaparken ayar bu şekilde fazla kaçırınca fişi bi çekiyorum bum eski haline geri dönüyor ama normal oyun oynarken fişi çekince eski haline dönmüyor.

iArknn bunu beğendi.
  6. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ekran kartının driver'ları ne durumda?

7. Tuupek

Tuupek
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    36
    7
    30
    Scania
    şuanda kendi sitesinde gt620 kullanıyorum driveri olarak gt630 kendi driverini yüklemiyor win 10 da yüklüyor wi10 da bende kasıyor

8. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hangi işletim sistemini kaç bit kullanıyorsun? Sana yapacaklarını tek tek yazayım. Windows10 kasmasının sebebi anakart driverlarını, chipsetleri, ekran kartı vs. Yüklememen. Windows10 senin sistemine göre çok rahat çalışır.

Son düzenleme: 26 Nisan 2020
  9. Tuupek

Tuupek
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    36
    7
    30
    Scania
    win 8.1 64bit.
    anakart modelimi bilmiyorum 8 senedir de hiç güncellemedim gt630 ekran kartım gt620 yi win 8.1 de destekliyor win10 da ise gt630 driverini destekliyor sen nasıl oc yapacağımı dersen sevinirim :)

10. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    OC işlemini Nvidia İnspector ile yapabilirsin. Ama Tekrar söylüyorum. Windows 10 yükleyip ardından tüm driverları vs. Sürümüne uygun kurarsan bir problemin kalmayacak. Termal macun değişimi ve kasa temizliğini en son ne zaman yaptın?