1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Nvidia GeForce NOW - Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Sukru Yz tarafından 8 Şubat 2020 başlatılmıştır.

1. Sukru Yz

Sukru Yz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

602
    2.576
    270
    Mercedes
    TruckersMP Profili

Selamlar! Bugün sizlere geçtiğimiz günlerde piyasaya resmen duyurulmuş olan "Nvidia GeForce Now" programının ne olduğu ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vereceğim.

GeForce Now Nedir?

GeForce Now, Nvidia'nın bulut oyun hizmeti. GeForce Now, oyunları "akış" olarak oynamanıza izin veriyor, yani grafikler sunucuda, bilgisayarınızın donanımını yormadan işleniyor ve size gönderiliyor. Hizmet elbette sorunsuz, fakat hızlı ve gecikmesi düşük bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Nvidia, bu servisinde 30 Mbps internet ile 1080P çözünürlükte 60 FPS oyun akışı sağlayabildiğini belirtiyor. Ancak Nvidia’nın daha iyi oyun deneyimi için 50 Mbps internet hızını tavsiye ettiğini unutmayalım. Ayrıca oynamak istediğiniz oyunların (örn. Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator, PUBG, Rainbow Six Siege, League of Legends,(ücretsiz) World of Tanks (ücretsiz)) Steam hesabınızda bulunması gerekiyor. (Ücretsiz oyunlar hariç)

GeForce Now Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

Birinci adım:
    Öncelikle buraya tıklayarak sağ üstten "Join Today" kısmına tıklayın. Gelen ekran da istediğiniz planı seçin. Ücretsiz sürümde anladığım kadarıyla oyunları sadece 1 saat oynayabiliyorsunuz ve bazı oyunlara girerken sıra beklemeniz gerekiyor. "Founders" planını ise ayda 5.49 € (36.15 ₺ kura bağlı olarak değişebilir.) vererek satın alabilirsiniz. Bu planda herhangi bir süre sorunu yoktur ve istediğiniz oyuna sıra beklemeden giriş yapabilirsiniz. Ek olarak "Ray Tracing" yani RTX kullanabileceğiniz olan oyunlarda bu özelliği kullanabilirsiniz.

İkinci adım:
    E-Postanızı ve şifrenizi girdikten sonra buraya tıklayarak kullandığınız platforma uygun GeForce Now programını indirin. Programı indirdikten sonra tıklayıp kurun ve şartları kabul edin.

Üçüncü adım:
    Uygulamımızı kurduk ve hesabımıza giriş yaptıktan sonra karşımıza şöyle bir şey gelmesi gerekiyor. Ardından arama kısmına istediğimiz herhangi bir oyunu yazıyoruz. Aradığınız oyunun sizde olması gerektiğini unutmayın (Ücretsiz oyunlar hariç). Oyunumuzu bulduktan sonra imleci üstüne getirerek "Oyna" diyoruz. Ağ bağlantınız test edildikten sonra uyarı verebilir. Sizlere şöyle söyliyeyim 14 Mpbs internet ile gayet güzel bir şekilde takılmadan çoğu oyunu oynamaktayım. Gelen uyarıya "Yine de devam et" diyebilirsiniz denemekten zarar gelmez.

Dördüncü adım:
    Oyuna giriş yaparken şu tarz da bir uyarı gelebilir. Maalesef ki yapacak bir şey yok. Sıra bize gelene kadar o oyuna tekrar tekrar "Oyna" tuşuna basın. Sıra bize geldikten sonra bekleyeceğiz. Sıra bittikten sonra oyunun Steam'de ki sayfası açılacak. Sayfayı biraz aşağı indirip "Hemen Oyna" deyin. İndirmeye başlayacaktır fakat korkmayın bu bir kaç saniyelik bir işlem. Oyunun masaüstünde inmiş olmasına gerek yok. Oyun indikten sonra Steam'ın indirme kısmından ya da kütüphaneden "Oyna" diyerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Beşinci ve son adım:
    Oyunumuza giriş yaptık. Ben internetim ile World of Tanks gibi bir oyunda 20-30 ms aldım. Hiçbir şekilde takılma vb. tarzı olaylar yaşamadım. İstediğiniz gibi grafikleri ayarlıyabilirsiniz. Herhangi bir kasma olmayacaktır. Buraya tıklayarak bende gözüken ping değerlerine bakabilirsiniz.

Buraya kadar okuduysanız çok teşekkürler, herkese iyi oyunlar.

Eğer anlayamadıysanız ekteki videolardan istediğinizi izleyebilirsiniz.

Son düzenleme: 23 Şubat 2020
    EmreG, Driven06, ahmet91 ve 16 kişi daha bunu beğendi.
  2. Lance

Lance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

456
    544
    165
    Mercedes
    Okumdan like attım emek var sonuçta :)

Sukru Yz bunu beğendi.
  3. 61Furkan61

61Furkan61
    Plaka

283
    268
    165
    MAN
    TruckersMP Profili
    ios için yok çok da gereksiz birşey zaten...hem ios kullanıcısıysam hem de ben ets2 yi direksiyon setim varken telefondan niye oynayayım?...bence daha yararlı şeyler üzerinde çalışsınlar.

UlasCaNN, Lance ve Sukru Yz bunu beğendi.
  4. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Nası gereksiz olsun adamlar patates gibi pc`de gta5 hatta gta6 oynamanı sağlayacak bir özellik getirmiş sen hala ets2 diyorsun :D

HandCuff, Ghost, Yasin 53 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  5. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Dostum sana sadece şu videoyu atıyorum (:

Oturup baştan sona izle (:

EDİT: Konu içeriğindeki video da aynı lütfen videoyu baştan sona izle ekstra olarak
    https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/download/
    Adresine göz at macOS var ?

Sukru Yz ve TheKingTR bunu beğendi.
  6. 61Furkan61

61Furkan61
    Plaka

283
    268
    165
    MAN
    TruckersMP Profili
    macos olmuyo hacı macos macbook için ios lazım..
    ne edeyim gta 5 den 6 yı baba :) ben ets den başka oyun oynamıyorum

Sukru Yz bunu beğendi.
  7. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    İMac bilgisayarlarların işletim sistemi ;
    Mac OS X Mojave
    diye geçiyor yani İMac lerde de kullanabilirsin. Ek olarak macbook'larda macOS işletim sistemine sahipler
    İOS dediğin yazılım telefonlar için geçerli
    macOS ise bilgisayarlar için geçerli

Yani kısacası windows veya macOS işletim sistemli herhangi bir bilgisayarda kullanabiliyorsun :)

Sukru Yz bunu beğendi.
  8. 61Furkan61

61Furkan61
    Plaka

283
    268
    165
    MAN
    TruckersMP Profili
    işte anlamıyorsun bende macbook yok iphone var o yüzden ios lazım diyorum :)

DaNgEr900 ve Sukru Yz bunu beğendi.
  9. Ghost

Ghost
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

785
    2.590
    300
    Bu arada bu sistem çok iyi olmuş. Deneme fırsatı da yakaladım sistem stabil, çözünürlük ve gecikme konusunda gayet iyi bir performans sunuyor. 90 günlük deneme süresini mutlaka deneyin derim.

Yakın zamanda ona da destek gelir.

Sukru Yz bunu beğendi.
  10. HandCuff

HandCuff
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

28
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    benim pc'den memnunum çoğu oyunu iyi çalıştırıyor ama bazı oyunları en üst grafikte açmak için güzel. daha çok yeni bi sistem ama beğendim, alınabilir

Sukru Yz bunu beğendi.