1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel 3000 tl Civarında Laptop Tavsiyesi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EM1R tarafından 27 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. EM1R

EM1R
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herkese iyi günler.Casper marka bilgisayarımın düştüğü için ekranını değiştirdikten sonra iflah olmayıp anakartının yanması ve yetkili servisin 1800₺’ye almış olduğum bilgisayarın tamiri için 3500₺ istemesi üzerine yeni bir laptop arayışına girdim.
    Max 3250₺ verebilirim.İkinci el alamam çünkü taksitle alacağım.
    Ets2, Ats, Pubg Lite ; rahat oynatabilirse FS19 ve Pubg oynayacağım.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.
    Benim bulduklarım:
    Acer Aspire A315-42G-R4EN AMD Ryzen 5 3500U 8GB 256GB SSD Radeon 540X 3
    Dell Inspiron 3585 AMD Ryzen 5 2500U 8GB 256GB SSD Radeon Vega 8 2
    Lenovo IdeaPad S145-15API AMD Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD Radeon Vega 10 3

Son düzenleme: 27 Ocak 2020
  2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    • Lenovoların bazılarında fan sorunu var, çok gürültülü. Yani inşaat varmış gibi ses yapmıyor, ama sanki 2 oda ötede saç kurutma makinası çalışıyor gibi. Benim olanda bir de 5400 rpm disk vardı, o da kronik kafada sanki arada ses yapıyor diye onu 2. disk yaptım. Bu sorunları ilerleyen modellerde çözdüler mi bilmem. Bundan sonra dizüstü alırken, Lenovo'yu inceleyip alırım.
    • Acer arkadaşımda vardı, amd işlemcili (2009 yılından bahsediyorum ama), cihaz az ısındı mı kapanıyordu. Bu sebeple marka olarak Acer seçmedim.
    • Dell, eskiden iyiydi diye biliyorum. Ancak hala aynı mı bilmem. Pek yorum yapamayacağım.

Sukru Yz, hoca33 2 ve EM1R bunu beğendi.
  3. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    @Razor3214 Acer alacağım gibi ama kesin değil.
    Bende de 2009 yılında aldığım intel işlemcili acer var sadece lcd değişti ama oyun için değil, ısınıyor ama bir kere bile kapanmadı.

4. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle, bütçen bayağı kısıtlı olduğu için laptop olarak çok iyi performans verecek bir şey bekleme. Bütçen dahilinde herhangi bir gaming laptop mevcut değil. Buna bağlı olarak laptoplarda amd ucuz geliyor biliyorum ama Amd yerine İntel ve Nvidia bulunan bir sistem seçmeni tavsiye ederim. Çünkü laptoplar yapısı gereği hangi marka olursa olsun bir süre sonra ısınmaya bağlı olarak fps dropları yapacak. Bakımını yapmadığın sürede ise yavaş yavaş yanacak ve kapanmaya başlayacak. Amd ise bilindiği gibi odayı ısıtma konusunda bayağı iyi.

Marka olarak Dell tavsiye edebilirim, bende Dell İnspiron 7577 mevcut. 2 yıldır kullanıyorum memnunum. Tabi bendekinin özelliklerine denk olan laptoplar şuan 7-8 bin civarında oluyor dolar kuru sağolsun. Sistem olarak biraz araştırmam gerekiyor tavsiye verebilmek için.

Razor3214, Sukru Yz, hoca33 2 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  5. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    hoca33 2 bunu beğendi.
  6. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Merhabalar,

Size önereceğim bilgisayar Acer Aspire A315-42G-R4EN modeli olacaktır. Yukarıda ki yorumlarda bazı yanlış yorumlar yapılmış. AMD çok ısınıyor diye bir şey yok. Eski AMD işlemcilerin mazisinden kalan bilgiler halen söyleniyor. Hiç ısınmıyor demek yanlış olur fakat AMD ve Intel tabanında ısınma yaşayan birçok kullanıcı var. AMD ısınıyor algısı yanlıştır. Bu arada Ryzen soğutucular, Intel soğutuculardan çok daha başarılı olmaktadır. İki markayı kıyaslaştırma yaptığımızda Intel bir tık daha kusursuz.

Fakat masaüstü bilgisayar almanız sizin için daha faydalı olacaktır. Laptop alarak parana yazık etmiş olursun.

Sizin için güzel bir sistem topladım. Detaylar aşağıda olacaktır.
    • AMD Ryzen 5 1600 Yenilenmiş 12NM Versiyon İşlemci (590 TL)
    • Gigabyte B450M S2H Anakart (418 TL)
    • Corsair Vengeance LPX 8 GB DDR4 3000MHz C16 RAM (245 TL)
    • Crucial BX500 480GB 540MB-500MB/s 2.5" 3D Nand Sata SSD (358 TL)
    • Sapphire RX570 8GB PULSE 256Bit GDDR5 Ekran Kartı (1130 TL)
    • CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+ USB 3.0 Mid Tower Kasa (580 TL)
    Ürün F/P ürünü falan değil. Tamamen sponsor firmasının elden çıkarmak istediği ürünlerin listelendiği bir bilgisayar.

DaNgEr900, EmreG, DangerHGVMP ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  7. Leno'X

Leno'X

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Ürün f/p ürünü filan değil demişsinizde 3.200 tl ye kaç fps aldığına bakmadınız herhalde
    https://www.youtube.com/watch?v=8rAvL6ZZeyo&t=2s

8. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    İntel ve Nvidia için hiç ısınmıyor diye bir şey diyen olmadı. Isınıyor tabi ki ama laptopların yapısı gereği çok ısındığı için ve senin de kendinle çelişerek söylediğin gibi İntelin daha kusursuz olmasından mütevellit laptop konusunda İntel ve Nvidia tercihimdir.
    Ayrıca sistem toplayıp önermeyi ben de bilirdim ama bu, su isteyen kişiye "kola versem olur mu?" demek gibi. Arkadaş belki okul vb. yerlere götürecek bilgisayarını. Hiç bir şey bilmeden sadece kazık atmaya yönelik davranan mağaza satış temsilciliği yapmadan önce sorgulayıp isteğe göre bir şey önermek daha mantıklı olur.

Razor3214 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  9. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Videoyu izledim. Oyun testleri en düşük ayarlarda yapıyor. Benim eski bilgisayarım bile o ayarlarda 200 FPS alıyor. Tüm oyunları Ultra ayarlarda oynasın da, görelim bakalım.

O bilgisayarın gerçek FPS değerleri bu video ile aynı. Birde bu bilgisayar da 16 GB RAM mevcut.

Son düzenleme: 1 Şubat 2020
    EmreG ve DangerHGVMP bunu beğendi.
  10. Uorku

Uorku
    Plaka

17
    310
    157
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Monster Notebook önerebilirim ucuzları varsa onlardan al abra alabilirsin eğer ben en iyisi istiyorum diyorsan biraz daha para ekleyip tulpar alabilirsin

EM1R bunu beğendi.