1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Youtube Ets 2 yayınlama

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve power10 tarafından 1 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Herkese yeni yıllar

Youtube a biraz video yüklemek istiyorum. Windows 10 +G kisimindan 30 dakikalik video çektim. 2.20 GB tuttu.

Bu video değerleri bu kadar yüksek mi oluyor ? Her youtuber böyle saatlerce video mu yüklüyor? Ya da birşeyi ben mi yanlış yapıyorum.

Aklıma youtube dan canlı yayın yapayım dedim. Obs denen program gerekiyormuş galiba. Bende bunlarla pek uğraşmak istemiyorum açıkçası. Ets 2 videolarindan en seri ve pratik sekilde youtube a nasıl yükleme yapabilirim. Yarım saat oldu %20 yüklendi.

2. EsnafTV

EsnafTV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ohooo sen 2.20 ye yuksek mi diyorsun ekip deki buyuk yayıncıların 30 dk 40 dk lik konvoy videosu 30 35 gb tutuyor.2k 4k goruntu yukluyorlar.

Razor3214, Extreme ve power10 bunu beğendi.
  3. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.355
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Eğer kaliteyi tüksek tutuyorsan gayet doğal bir durum ben ets2mp zamanlarında kaydı 1-2 saat açık tutuyordum 10-15 gb yer kaplıyordu 1080p kalitesinde :D edit ile kesip biçiyodum 10 dakikaya kadar düşürüyordum render ayarları ilede boyutu 2-3 gb felan oluyordu ve video yüklenmesi içinde her gece pc`yi açık bırakıyordum 0.70 upload ile sabaha anca yükleniyordu kanala eğer yeterli imkanın yoksa bu işler biraz sıkıntı.

38 KAYSERİLİ 38 ve Extreme bunu beğendi.
  4. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şu lanet up/down hızlarından bıktım yeminle. Adamlar 50-100 mbps hıza az diyor, biz hala 16mbps/768kbps hız alıyoruz.

Konuya alakalı yazayım, yukarıda da söylenmiş zaten. Ya kayıt ayarlarını düşük tutacaksın, ya da sonrasında ripleyeceksin (bitrate düşürmek gibi).

5. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

YouTube kariyerinizde size başarılar dilerim. Video değerleri her zaman yüksek olmaktadır. Genellikle her YouTuber, video yüklemek için çok zaman harcıyor. Video yükleme süresi, YouTuber'in Upload hızına bağlı olan bir etkendir. Sana önerim ise, videoyu çektikten sonra Adobe Premiere Pro ile Render al ve HandBrake ile kalite kaybı olmadan, video boyutunu düşür.

power10 ve hackvita bunu beğendi.
  6. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Öylede böylede yine çok. Çözüm gece yatarken pc kendisi yüklesin. Haftada 1 atarım olur biter.

Istanbul dan mazot al ,yük doldur kapi kuleye kadar git 30 dakika oldu. 2.20 gb

Kapikuleden çik. Romanya sınırına kadar 1 saat kadar yol aldım. 4.5 gb civarı oldu.

Yolumuz Polonyaya kadar 1000 km daha var. Bölüm bölüm tamamlayacaz artık.

Video işleniyor kısiminda %99 da kaldı. Mavi yanıp sönüyor donma yokta. Bilemedim bu ortalama ne kadar sürede işlemi tamamlar.

Yüklemeyi geç ,işlemesi de dertmis.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Ocak 2020
  7. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Forumdaşımın dediği yolu deneyin bu iki programın kombinasyonu baya faydalı oluyor. Ciddi anlamda düşüyor video boyutu.

Hapton bunu beğendi.
  8. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Ilerleyen videoda öyle yapcamda artık 1 tanesini böyle yükledik. Video islenitor kisiminda %99 da kaldı bu.

2 saatten beri öyle bekliyor orası. Kapat desem işlemler iptal olur mu ?

9. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kapatırsan işlem boşa gider. İşleme hızı senin işlemcine ve videonun boyutuna bağlı ama tavsiyem render, encode yapmadan önce videoyu parça haline getirmen ya arada dinlenme tesisine girip video kaydını bitirip tekrar başlatacaksın yada program içinde parça parça işlem yapacaksın misal;
    sürenin bir kısmını önce kalan kısmını sonra encode edersen işlem daha kısa sürede bitecektir.

power10 bunu beğendi.
  10. HandCuff

HandCuff
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben internete bir şey yükleyeceğim zaman telefondan yüklüyorum wi-fi 5 mbps ile yüklüyor telefon 100 mbps'ye kadar çıkıyor geceleri, sınırsız internetin varsa yapabilirsin sadece wi-fi varsa beklemelisin :(