1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Win7 64bit'de ETS2-DX11 sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Seddoo tarafından 30 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Seddoo

Seddoo
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Beyler merhabalar.. Mart ayından bu yana ETS2 veya MP oynamıyorum, bayadır uzaktım iş güç yoğunluğundan... Bu aradan geçen sürede oyuna DX11 gelmiş yeni dorseler ıvır zıvırlar falan az biraz yenilik gelmiş daha yeni yolları bile hiç dolaşamadım aşağıda yazacağım problem sebebiyle..

Her neyse ben şunu sormak istiyorum ETS'e DX11 ile girdiğimde hep gördüğüm ortalama FPS’lerde kabin içi dışı fark etmeksizin 10-15 FPS daha yüksek sonuçlar aldım, Ancak her seferinde Olmasa daa DX11 ile oyuna 10 defa giriyorsam bunun 1 2 tanesinde oyun donup PC donup kendini kitliyo, mecbur Kasadan resetlemek zorunda kalıyorum.. Normal Dx9 ile girişte sıkıntı yok ama ne zaman DX11 seçeneğiyle oyuna girsem aha şimdi attı atacak dondu donacak diye sorun vermesini bekliyorum resmen..

Başlıkta da dediğim gibi, Win7 64bit'de ETS2-DX11 sorunu yaşayan var mı? Varsa sorunu nasıl çözdünüz.. Sorum öncelikli olarak Win7 64 bit kullanıcılarına, ama bilgisi olan varsa da yazsın tabii ki herkes faydalansın.

Son düzenleme: 2 Eylül 2019
    hoca33 2 ve Eğinli bunu beğendi.
  2. F0rneo

F0rneo
    Plaka

33
    669
    209
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    valla ben de normal ets ye girerken sıkntı yokken mp launcher e start verdimmi ekranı gelkmiyo oyunun nedenini anlayamadım

Seddoo bunu beğendi.
  3. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    MP'e veya SP farketmeksizin DX9 ile sıkıntısız oynuyorum ama DX11 ile açtiğimda "bazen" kitleyip kaliyo ETS'i.. Ha bire dondu donacak kaldi kalacak stresiyle oyun oynuyorum.. Driver ets steam Sil kurlari temizlemeleri doğrulamalari yani bunca zamandir yaşanan sıkınıtıları çözüme kavuşturacak herşeyi denedim ama nedense çözüm olmadi.. W7'e özel bi sıkıntı mı diye aklima geliyo şimdide..

4. ssv4x

ssv4x
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

932
    590
    185
    Mercedes
    Oyun dosyalarını doğrulamayı denediniz mi?

Windows 7 ile alakalı bir durum yok DX11 ile saatlerce oynuyorum herhangi bir sorun yok. Yani sorun işletim sisteminden değil.

Ayrıca ekran kartı driverlarınızı silip baştan yüklemenizi de tavsiye ederim.

hoca33 2 ve Seddoo bunu beğendi.
  5. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Onlarin hepsini yaptim zaten ama sorun başka bi yerde belli ki.. 2-3 bişiy daha sorucam.. ETS'de Singleplayer olarak girerken oyuna nasil giriyosun, yani masaüstü ETS ikona direk tıklayarak mi yoksa Steami açip oyuna Steam içerisinden ETS'e sağ tık diyip DX 11 64 bit experimental' i tiklayarak mi...

EK olarak steamde ETS'nin üzerine gelip sağ tik yaptiğinda aşağidaki "başlatma seçeneklerini ayarla"a tıkladiğinda orada herhangi bişiy yaziyo mu, DX11 gibi bişiyler falan yoksa boş mu orasi..

hoca33 2 ve Eğinli bunu beğendi.
  6. Eğinli

Eğinli
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    Sedat en son yazdığın gibi yapmış başlatma seçeneklerini dx11 olarak ayarladım,zaten onu yapınca bir daha gerek kalmıyor,başlatırken bşlat çubuğunda steame sağ tıkladığımda en son oynadığım 5 oyun çıkıyor hangisini istersem tıklıyorum,ets2'yide öyle başlatıyorum,mod klasörüne bak orada unuttuğun bir mod olabilir,o sorun çıkarabilir benim kullandığım modlar en son gelen güncellemeden önce ekranda hafif morumsu renge sebep oluyordu,son güncellemeden sonra oynamıştım 2 ay kadar ara verip giriş yaptıktan 5-6 dk sonra atınca bakmadım bir daha müsait bir ara enazından senin için bir daha deneyeceğim.:D

Seddoo ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    Direkt ETS ikonundan açıyorum hocam, config dosyasından açık olduğu için otomatik olarak DX11 açılıyor.

Dediğiniz yerde ise sadece --nointro yazıyor, o da singleplayerda intronun gözükmesini engellemek için yıllar önce yazmıştım.

Seddoo ve hoca33 2 bunu beğendi.
  8. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Ahmet abi sorunu yaşadiğim zamanlarda bende de öyleydi, başlatma seçenekleri DX11'e ayarliydi, configden ayarliydi bide steamden DX11 açiyodum sorun verdiği anlarda öyleydi yani orasi, hem configden hem başlatma seçeneğinden hemde ETS'i DX11'den başlatiyodum.. Mod zaten hiç yok kullanmiyorum senelerdir.. Bakalim son yaptiğim şey çözüm olacak mi.. İkimizde bayadir zaman bulamiyoruz şu oyuna doğru düzgün dönmeye ama ilk firsatta yollarda buluşuruz İnşAllah.. :D Teşekkürler tekrardan abi.. :cay::tur:

Ben şuan herşeyi sifirladim SADECE Configde Dx9 olan yeri DX11 olarak yaptim kaydettim. Eksta başlatma seçeneğine oraya buraya herhangi yazılı herşeyi sildim bakalim biraz böyle kullanayim, bi daha sorun vermez umarim, Baktim böyle sorunsuzca oyun oynaniyor gelir konuyu kilitlemezse adminler yazarim zaten.. Kitlenirsede özelden sorun cevaplarim.. Ayriyetten sanada çok Teşekkürler kardeşim yardimci olmaya çaliştin elinden geldiğince.. ;):cay::tur:

Son düzenleme: 4 Eylül 2019
    Eğinli ve ssv4x bunu beğendi.
  9. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, umarım bir daha karşılaşmazsınız :)

Seddoo bunu beğendi.
  10. Seddoo

Seddoo
    Plaka

36
    652
    567
    175
    Volvo
    Güncelleme.. Son bahsettiğim şeyden sonra sanki düzeldi gibi donma durma kitlenme olmadi Şu ana kadar.

ssv4x bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.