1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Motor kodu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve werty tarafından 17 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    Herkese merhaba konumuz motor kodu arkadaşlar ben motor kodunu yükseltmek istiyorum yalnız mevcut motor kodlarıyla değişim yaparak değil örnek araçlarda en yüksek kod 750 ben bunu istediğim gibi daha fazla yapabilir miyim yapılmış hazır motor modlarını istemiyorum kendim yapmak istiyorum nasıl yapıldığını bilen var mı

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Volvo'nun panjurunda bulunan ve "500" yazan, çekicinin HP'sini gösteren ibareyi kast ettiğini zannediyorum.Servisten istediğin kodlu motoru seçip, sonrasında kayıt dosyasından "750"lik motorda taksan serviste seçtiğin motor kodu panjurda kalacaktır.

Eğer çekicinin gücünü 750'den yükseltmeyi soruyorsan bunu yapamazsın.

NOT: bu arada açtığın her konuyu rehber bölümüne açıyorsun, birdahaki ETS 2 ile ilgili konularda Yardım/Destek kategorisi ETS 2 (SP) (MP) bölümüne açabilirsin :)

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  3. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    Konu açma konusunda yaptıklarımı sabırla karşıladığınız için size zahmet verdiğim için özür dilerim Yardım/Destek kategorisi ETS 2 (SP) (MP) bu şekilde konu açıldığını bilmiyordum bundan sonra dikkat ederim. Motor gücünü yükseltmeye gelince motor gücü yükseltilmiş modlar var bu modlar nasıl oluyor bunun çözümü vardır diye düşünüyorum 1000 1300 1500 2000 diye yükseltilmiş modlar var bunlar nasıl yapılıyor.

4. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Özürlük bir durum yok, benim yukarıdaki post'ta yazdıklarım MP için geçerli.Bir zamanlar MP'de de beygir yükseltme durumları yapılabiliyordu, ancak yapımı engellendi.SP'de hala beygir yükseltilebiliyor mu bilmiyorum (ben pek SP takılan biri değilim :) ) açıkcası.Bilen arkadaşlarımız yardımcı olacaktır.

5. mexiumut

mexiumut
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    İlk önce masaüstüne yeni bir klasör oluştur. Oluşturduğun klasörün içerisine gir

def isminde bir klasör oluştur,
    def klasörünün içerisine gir ve vehicle adında klasör oluştur,
    vehicle klasörünün içerisine gir ve truck adında klasör oluştur,
    truck klasörünün içerisine gir ve volvo.fh16_2012(çekici_adı) adında klasör oluştur,
    volvo.fh16_2012(çekici_adı) klasörünün içerisine gir ve engine adında klasör oluştur,

ÇEKİCİ İSİMLERİ:
    daf.xf
    daf.xf_euro6
    iveco.hiway
    iveco.stralis
    man.tgx
    man.tgx_euro6
    mercedes.actros
    mercedes.actros2014
    renault.magnum
    renault.premium
    scania.r
    scania.r_2016
    scania.s_2016
    scania.streamline
    volvo.fh16
    volvo.fh16_2012

daha sonra scs_extractor ile çıkardığın def klasörünü aç ve aşağıdaki yolu takip et.

def > vehicle > truck > volvo.fh16_2012(çekici_adı) > engine > herhangi bir .sii uzantılı dosyayı kopyala ve masaüstünde oluşturduğun def > vehicle > truck > volvo.fh16_2012(çekici_adı) > engine klasörünün içerisine yapıştır.

yapıştırdığın .sii uzantılı dosyayı notepad++ ve ya not defteri ile aç kW yazan değeri aşağıdaki site ile HP > KW dönüştür. Çıkan değeri oraya yaz.

https://convertlive.com/tr/u/dönüştürmek/kw/a/beygir-gücü

İşlem bittikten sonra .sii uzantılı dosyayı kaydet. Masaüstünde oluşturduğun klasörün içerisine gir def klasörüne sağ tıkla > Arşive Ekle > Arşiv Biçimi:ZİP > ArşivADI: __HPMODUM.scs > Tamam. Oluşturduğun .scs arşivini Belgeler > Euro Truck Simulator 2 > Mod klasörüne at oyundan modu aktif et.

hoca33 2, hackvita ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  6. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135

Örnek Aracımız: volvo.fh16

Aracımızın Motoru: d16g750

Üzerinde Çalışma yapacağımız Bölüm: info[]: "750 @@hp@@ (551@@kw@@)"

Site üzerinde çıkan sonuç: 551 Kilowatt = 738.9 Beygir gücü

Sonuc site aracın beygir gücünü düşük gösteriyor:738.9 ???

Aynı oranda aracın torque: 3550 gücünü yükseltmek gerekmiyor mu beygir gücü ile torque bir birine bağımlı değilmi

motorumuzun beygir gücüne uyumlu torque nasıl yükseltiriz.

Motorun beygir gücü nasıl yükseltilir bunu öğrendim yalnız beygir gücüne kalkışlarda hız kazandırmak için torque hızınıda aynı oranda yükseltmek gerekmiyor mu yükseltmeyi neye göre yapacağım bunu bilen yok mu Mexiumut arkadaşımız bir ilgilense kimseden cevap gelmiyor arkadaşı da fazla meşgul ediyorum fakat soracak kimse yok. Mexiumut arkadaşım yardım edin lütfen

Bunu konuda bilgi sahibi olan yok mu Hiç kimseden cevap gelmiyor.

Aynı oranda aracın torque: 3550 gücünü yükseltmek gerekmiyor mu beygir gücü ile torque bir birine bağımlı değilmi

motorumuzun beygir gücüne uyumlu torque nasıl yükseltiriz.

7. mexiumut

mexiumut
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben fikir olarak verdim test etmedim. Herhangi bir 1000HP modunu indir kendi motor kodunla karşılaştır. Ona yakın bir değerler ile kendine göre düzenle dostum :)

Örneğin şuan atacağım kod 1000HP için ayarlanmış. (Bir zamanlar MP'de kullanıyordum)

Kod:
    SiiNunit
    {
    accessory_engine_data : d16g1000.volvo.fh16.engine
    {
       name: "D16G1000 euro 5"
       price: 21840
       unlock: 16
       info[]: "1000 @@hp@@ (1000@@kw@@)"
       info[]: "3@@dg@@550 @@nm@@"
       info[]: "1@@dg@@050-1@@dg@@400 @@rpm@@"
       icon: "engine_01"
       torque: 10000
       rpm_limit: 8000
       volume:   16.1
       no_adblue_power_limit: 0.5
    }
    }

hoca33 2 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  8. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    Senin dediğin gibi olması mantıklı değil nasıl ki motor beygirini verdiğin site hesaplayıp yeni bir değer veriyorsa muhakkak buda böyledir ezbere yazıp olacağı biraz sıkıntılı aracın beygir gücünle orantılı olması lazım bana zamanında torg denilse idi nedir o derdim şimdi anlı yorum ki beygir kadar torg da önemli aracın ilk kalkışta ivme kazanmasını sağlıyor yoksa torg olmasa araç kalkışta zorlanır kullandığımız oyun sanalda olsa ben bunu fark ettim daha gaza tam dokunmadan araç neredeyse çok kısa sürede 80.90 buluyor buda torg sayesinde daha hızını aldıktan sonra beygir gücü devreye giriyor gerçek araçlarda da bu işlem yapılıyormuş fakat sanayideki ustalar sıcak bakmıyorlar aracı modifiye yalnız hız yükselmekle olmaz diyorlar bu aracın motor ömrünü kısa zamanda bitirir diyorlar.Eğer bu işlem yapılması gerekiyorsa aracın önemli parçaları değişmesi gerekir diyorlar fren ayrı konu biz bile sanalda modifiye yaptığımızda araç freni aracı durdurmuyor.Nereden nereye geldim asıl konu torg inşallah bilen birini bulurum.

9. biraktim

biraktim
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.190
    1.338
    230
    torg diye bir kelime ne zamandır var?

10. Tuğrul Han

Tuğrul Han

531
    223
    135
    torq
    Harflere takılma sayın hocam sadet e gel q yerine g yazılmış edebiyat dünyası mı değişti korkma değişmez sen oldukça.

Beni yazdığımdan dolayı eleştiriyorsun! Her zaman ilk harf büyük olur yani Torg beni eleştiriyorsun ya

q yerine g yazdığım için benimle dalga geçiyorsun sen ilk önce kendi yazdığına bak sayın hocam.

Son düzenleme: 19 Ağustos 2019
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.