1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji C diski dolu hatası

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve ProLife tarafından 2 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

1. ProLife

ProLife
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

26
    391
    194
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Disk (C) dolu hatası alıyorum görev yöneticisinde ancak diske baktığımda boş yer var gözüküyor bilgisayar tamircisine gittim direkt format dedi bilgisayarda aldığımdan beri (5 yıl ) windows 8 orjinal var şimdi format atıp orjinal sürümden olmak istemiyorum internette araştırdım bütün yöntemleri denedim ancak sonuca ulaşamadım yani kısacası son çarem format gibi duruyor ancak formattan önce bilgisayarı sıfırlama gibi bir imkan varmı C diskini yani [​IMG]

2. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

Görev yöneticisinde gözüken %100 ibaresi "Kullanım" anlamına gelmektedir. Disk kapasitesi ile Kullanım birbirinden farklıdır. Sorunun çözümünü sana açıklayacağım. Hadi başlayalım.

1- Windows Search hizmetini kapat. Başlangıçta açılışını devre dışı bırak. Başlata sağ tıkla Çalıştır'ı aç. Sonra services.msc yaz. Çıkan ekranda Windows Search bul. Sağ tıklayıp özelliklerini aç. Sonra Başlangıç türünü Devre dışı yap. Ondan sonra Durdur seçeneği ile hizmeti kapat.

2- Eğer kullanmıyorsan Sistem geri yüklemeyi kapat. Bu bilgisayar sağ tıkla Özelliklere bas. Açılan arayüzde Sistem korumasını tıkla. Açılan sekmeden Yapılandır seçeneğine bas. Sistem korumasını devre dışı bırak seçeneğini seç, Uygulamadan önce kaydedilen yedekleri sil. Sonra çıkış yap.

3- Başlat > Ayarlar > Gizlilik > Arka plan uygulamalarını açın. Uygulamaların arka planda çalışmasına izin ver seçeneğini kapalı yapın.

Dipnot olarak eklemek isterim ki; Format işlemi uygulamak isterseniz eğer Orijinal lisansınız kaybolmayacaktır. Ürün anahtarları BIOS'a gömülür.

Yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı?

hoca33 2, ProLife ve Razor3214 bunu beğendi.
  3. Jinx

Jinx
    Plaka

32
    737
    519
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    5 yıldır format atmadınız mı ? Subhan'Allah :cay:

ProLife bunu beğendi.
  4. mexiumut

mexiumut
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.317
    4.247
    300
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bu sorun benim bilgisayarımdada vardı /sfc scannow komutu ile düzelmişti daha sonra tekrar %100 vermeye başladı bende Windowsun en son sürümünü(1903) yükledim . Şuanda eskisine nazaran daha stabil çalışıyor :)

ProLife bunu beğendi.
  5. ProLife

ProLife
    Plaka

26
    391
    194
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    İlk 2 maddeyi internette araştırma sonucu görüp yapmıştım şimdi 3. Maddeye geçicem teşekkürler baktık olmuyo bi formatımız var orjinalliği gitmiyorsa

Sadece format değil laptopun içini bile daha 1 ay önce temizledim termal macunu değiştirdim casper sağlam yapmış benim bi suçum yok :D

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 2 Ağustos 2019
  6. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Evet. Ürün anahtarı BIOS'a gömülü olduğu için tekrar Windows 8 kuracağınız zaman Ürün anahtarı istemeyecektir.

ProLife bunu beğendi.
  7. ProLife

ProLife
    Plaka

26
    391
    194
    160
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    3. seçeneğide denedim fakat bilgisayar açıkken düzeldi sabah yeniden açtığımda gene %100 alıyorum tek çarem format kaldı o zaman
    yardımınız için teşekkürler Konu Kilitlenebilir.