1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel ETS 2 Genel İstek Konusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 23 Nisan 2019 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Merhaba Arkadaşlar;
    Bir sonraki güncellemede yani 1.36 da olsaydı güzel olurdu dediğiniz şeyler ney mesala?

1. Benim en çok istediğim şeyler başında araçları tamir ettirdiğimiz yerlerde her aracı tamir ettirememek olmasını isterdim. Mesela Mercedes'in galerisinin yanında servis varsa sadece Mercedes araçları tamir ettirmek olabilir.
    2. Bir diğeri ise yol kenarında bulunan bezinliklerin bazılarında araç tamir yerleri olsa daha gerçekci olur.
    3. Lastik basınçları düşünce en yakın benzinlikte lastik basıncını yükseltmek olabilir.
    4. Yağmur yağdığında çamur oluşması ve araçların kirlenmesi ve araç yıkama istasyonları olabilir
    5. Multiplayer desteğinin SCS tarafından verilmesi ve World Truck ile entegreli sanal şirketler oluşturulması
    6. Araçların belli bir kullanımdan sonra yağ bakım v.b şeylerinin yapılabilmesi.
    7. Trafik lambalarının düzeltilmesi. Mesela sola dönerken karşı taraftan gelen araçlar için kırmızı ışık yanması
    8. Garajlara park ettiğimiz tırların garaj içerisinde görülmesi.
    9. Şirket adına çalışan yapay zeka şöföleri aynı güzergah üzerinde giderken denk gelmek
    10. Oyunda farkettiniz mi bilmiyorum. Yağmur modu aktif iken yapay zekalardaki araçlardaki silecekler çalışmıyor. Bu durumda düzeltilebilir.
    11. Şöförün uyku dışında acıkması v.b şeyler.
    12. Hemen tamir olmayan araçlar. Mesela aracın arızasına göre 1 ile 1 hafta içerisinde tamir süresi. Bu sürede farklı bir araç kullanılabilir.
    13. Kiralık araçlar.
    14. Yeni çıkan DLCleri (Harita DLC'leri hariç) 10 dakikalık deneme süresi. Böylece isanlar almadan önce kontrol eder hoşuna giderse gider satın alabilir.
    Benim aklıma gelenler bular. Peki sizin istemiş olduğunuz özellikler neler? Yorumlarda alalım.

Son düzenleme: 23 Nisan 2019
    38 KAYSERİLİ 38, BMW ci ve Loed bunu beğendi.
  2. Tuğrul Han

Tuğrul Han
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

531
    223
    135
    Tebrik ederim güzel tespitler scs bunları uygular mı?

Loed ve Cemsnbc bunu beğendi.
  3. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilemiyorum ama en azından gelse daha güzel şeyler olabilir.

Loed bunu beğendi.
  4. Loed

Loed

22
    3
    1
    50
    Scania
    TruckersMP Profili
    Güzel fikirler özellikle ilk 3 fikir baya iyi ayrıca kiralık araç fikri de dikkat çekici inşallah scs dikkate alır bunları .

Cemsnbc bunu beğendi.
  5. biraktim

biraktim

1.190
    1.338
    230
    1. NFSdeki gibi tırın istediğimiz yerine istediğimiz yükseklikte, genişlikte decal ve yazı koyabilmek. (örn. https://i.hizliresim.com/oXvg1Q.jpg)
    2. Oyun içi kendine özgü menü ile kişisel şirket logoları yapabilmek.
    3. AI araçların trafikte hata payı olsun, kaza yapınca AI'ler az olsa bile hasar alabilsin ve kenara çekilsin.
    4. Bazı AI araçlarını trafikte modifiyeli olarak görebilelim.
    5. Modifiye çeşitleri genişletilsin, örneğin mod kullanmadan Holland Style bir DAF yapabilelim.
    6. Rigid şasili tırlar gelsin. (örn. https://i.hizliresim.com/XMAvAj.jpg)
    7. Herhangi bir tuş ile Damper dorsesini kontrol edebilelim.
    8. Özelleştirilebilir tanker dorse gelsin.
    9. Bazı AI'lerde olduğu gibi normal Mercedes tırlarımızın da panjurunu siyah yapabilelim.
    10. Kural ihlali yaptığımızda bir polis aracının gelip bizi sağa çekmesi.
    11. OMSI'deki gibi mouse ile kabindeki tuşları kontrol edebilelim.
    Diyeceklerim bu kadardı çok mu söyledim acaba? :D

Son düzenleme: 28 Nisan 2019
    Cemsnbc ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  6. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    Ben yönettiğimiz avatarı istediğimiz zaman tourist bus'daki gibi araçtan inebilmesini özel hususi otomobil alabilmesini evi olmasını şirketinde çalışabilmesini isterdim aynı şu anda yeni çıkan tourist bus simülatör mantığında onun daha gelişmiş daha güzel haliyle olmasını isterdim ayrıca otobüslerinde olmasını çok isterim.

xuey-s bunu beğendi.
  7. biraktim

biraktim

1.190
    1.338
    230
    Otobüs olamaz çünkü oyunun adı zaten Euro "Truck" Simulator 2. Ama yinede diğer fikirlerin olsa bence de iyi olurdu. :)

Son düzenleme: 27 Nisan 2019
    38 KAYSERİLİ 38 ve BMW ci bunu beğendi.
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    • Artık bir kullanıcı arayüzü lazım. Ya da kodlara Mp'ye tekrar bağlanma gelmeli. Pingi sürekli kontrol ederken bir anlık yükselince kick yiyorum :
    • Sırada 150 kişi varken oyuna girmişim, sıramı bekliyorum. Sıram gelince anında yine pingden kick. Bunu giriş ekranında beni oyunu yükletmeden yapsın (ping yüksek, düşürmeden oyuna girmeyin.)
    • Ping yüksek olan oyuncuyu ghost benzeri bir duruma getirip (ncz), onu sağa çekmeye zorlayabilir sistem. (Ping yüksek, ghost mod -> ani fren ile araç gitmez gibi).
    • İş sıfırlamayı kolaylaştırmalılar. Oyun kodlaması dolayısıyla bazen uyuyamıyoruz, bir komutla uyutup işi sıfırlayabilmemiz lazım (tabii sadece servislerde vs).

Son düzenleme: 26 Nisan 2019
  9. ByEmirhan

ByEmirhan

597
    163
    160
    Yeni tıra geçtiğimizde ana şirkete ışınlanmamalıyız 2 araç da aynı şehirde olunca animasyonla garaj içinden birinden inip diğerine binse güzel olurdu.

Razor3214 bunu beğendi.
  10. ssv4x

ssv4x

932
    590
    185
    Mercedes
    2. el araç mağazası gelmeli.

Sanal şöförlere 0 km araç almak istemiyorum içim acıyor, mecburen hazır işlerden tırları kendiminmiş gibi kopyalayıp o tırı veriyorum :D

xuey-s bunu beğendi.