1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Otobüs modundan kalma ses gitmiyor

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve burakyeniyapi tarafından 23 Nisan 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. burakyeniyapi

burakyeniyapi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

31
    4
    2
    35
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar

Sanırım 1.287 sürümündeyken otobüs modu yüklemiştim 2 taneydi biri 403 diğerini tam hatırlamıyorum çok zaman geçti fakat canımı sıkan şu ki o zamandan beri o profilde hangi tırı aldıysam o otobüsün sesi kaldı yanılmıyorsam 403ün motor sesi ve tekerlek sesi scania da v8 kullanırsam sadece hissedilmiyor onun haricinde tüm araçlarda o ses var ve çok sinirimi bozuyor oyun kaç defa güncellendi ben başka modlar yükledim vs sorun düzelmedi o profilde benim çok uzun yıllar önceki profilim ve onu sırf bu yüzden kaybetmek ismiyorum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Bir kaç ay önce bir tır modu denedikten sonra hangi aracı alırsam alayım buna Skoda'da dahil olmak üzere her araçta kurt egzoz sesi aktif oluyordu ve sanki virajlarda dorsenin içinde böyle bir şeyler savruluyormuş gibi sesler geliyordu aslında gerçekçi olmuştu ama belirli bir müddet sonra sıkıyor.Zaten kurt egzoz'dan dolayı gaza basma isteğini anlatmıyorum bile :) Çözüme gelecek olursak ben yeni save geçmemek için kayıt dosyasından da baktım ama kodlarla halledilicek birşey değil, save değişmeyi deneyebilirsiniz.Save değiştikten sonra düzelmezse Ets2'yi kaldırıp tekrardan temiz bir kurulum yaparsanız sorun çözülecektir.

BMW ci bunu beğendi.
  3. burakyeniyapi

burakyeniyapi

31
    4
    2
    35
    TruckersMP Profili
    Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim :) Dediğinizi yaptım o zaman herhangi bir sorun yok yeni profil açtığımda herşey normal ama ben yıllarımı verdiğim profilimi kaybetmek istemiyorum bunun için yazma girişiminde bulundum dediğiniz gibi kodla falan çözülecek gibi değil belki modla tüm araçlara uyan ses modu çözer dedim ama şuan yeni sürüme özel öyle bir mod bulamadım araç 40km hızı geçtikten sonra tekerlekten acayip rahatsız edici bir ses geliyor 60km hızı geçince çekilmez oluyor hatta bir video çekip ekleyeceğim birazdan

BMW ci ve Extreme bunu beğendi.
  4. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Bende profilimi kaybetmemek için kodlar yardımıyla tırın komple sesini değiştirmeyi vs. denemiştim, ama bir çözüme ulaşamadım.Aynı şekilde mod'lar ile de sonuç elde edebileceğinizi düşünmüyorum.Maalesef tek çare save değistirmek yada temiz bir kurulum yapmak.

5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Her zaman moddan önce save vs yedeği almak lazım.

6. burakyeniyapi

burakyeniyapi

31
    4
    2
    35
    TruckersMP Profili
    Çok haklısınız
    Bana da öyle geliyor

Düzeltme: Şuan yeni save açmama rağmen sorun aynı eskiden çözmüştüm diye hatırlıyorum o şekil ama uzun zamandır oynamıyordum sizde de aynı ses yok değil mi 60 ı geçtikten sonra o yoğun bir arkadan gelen ses motor ve çevre seslerinin önüne geçen ?

7. iArknn

iArknn
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Belgelerim > Ets 2 Klasöründeki Cache dosyasını silip, oyuna girip sesleri kontrol edermisiniz ?

8. burakyeniyapi

burakyeniyapi

31
    4
    2
    35
    TruckersMP Profili
    Sildim ve denedim aynı ses var.
    Kurcalarken birşey buldum yeni save açıp ilk oyunu açtığımda ona girersem ses normal sonrasında oyundan çıkmadan profile geri dönüp sorun olan savemi açınca da normal ama oyunu açtığımda ilk önce sorunlu save i açarsam o ses devam ediyor bu şekilde çözümümü buldum kökten çözmeyi çok isterdim ama olmadı böyle birşey başına gelen olursa bu yöntemi deneyebilirler ilgilenen herkese teşekkür ediyorum

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.