1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Yüksek ping sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Eagle Vision tarafından 18 Şubat 2019 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Eagle Vision

Eagle Vision
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

28
    333
    234
    145
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bugüne kadar oyundaki en yüksek pingim 200-300 arası olmuştur (normal de 70-90 arası seyrediyor.) ama bu sefer 7K 8K lara çıkıp indiği oluyor. Bu şekilde No Collisions area'dan dışarı çıksam biliyorum ki birilerinin ya içinden geçeceğim ya da havaya uçuracağım :D Bu sorunun çözümü bilen birileri var mıdır ?

2. HamiAslantas

HamiAslantas
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    66
    22
    150
    Scania
    TruckersMP Profili
    İnternetiniz üstünde video izlenimi veya herhangi bir yerden indirme işlemi yapılıyorsa ping durumunuz bu kadar yüksek irtifalara çıkabilir.

Eagle Vision bunu beğendi.
  3. Eagle Vision

Eagle Vision

28
    333
    234
    145
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arka planda bir tek antivirüs programı çalışıyor onunda uyarı yapmadan indirme yapabileceğini sanmıyorum neyse en iyisi bir kaç gün sp de modlar ile takılmak :)

4. HamiAslantas

HamiAslantas
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    66
    22
    150
    Scania
    TruckersMP Profili
    En iyisi o gibi görünüyor muhtemel olabilecek şeyler indirme veya video izlemedir. Aklıma başka herhangi bir şey gelmiyor bununla ilgili...

5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Modeme kimler bağlanıyor? Mesela benim modemin 3-10 kişi arasında değişimli şekilde kullanıldığı oluyor.

Mesela bugün girdim oyuna, baştan 80 civarıydı, iş çıkmama sorununu çözmek için Duisburg garajıma ışınlandım. Orada kalabalıkla 100ms pinglere çıktı, sonra 300ms pingli 3-4 Çinli geldi derken oyun bir anda 700 pinge vurdu, oyun anında attı tabii beni.

Girdim modeme, o an kullanan herkesin MAC adreslerini engelledim (kendi mac adresimi beyaz listeye aldım yani), baktım ping yine yüksek yine attı (kimse olmamasına rağmen). Sonra modemi yeniden başlattım, işi Pescara'ya teslim edene kadar ping 60 küsürlerde seyretti. 300 pingli Çinliler bile 80'e falan çıkarttı en fazla.

Özet: Modemle tek kullanıcı olarak denemeni, olmazsa tek kullanıcı olarak modemi kapatıp açmanı öneririm. Yine olmuyorsa modemin SNR dB değerlerini de kontrol etmekte yarar var. Eğer modeme gelen kabloda sorun yoksa, şebekede sorun olabilir. O zaman arıza kaydı oluşturabilirsin.

6. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106
    3.777
    250
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Bugün herkeste var bu sorun, akşamüstü neredeyse kimse sunucuya bile bağlanamamıştı. Eğer şuanda da bu sorun varsa sunucu kaynaklıdır muhtemelen.

7. Eagle Vision

Eagle Vision

28
    333
    234
    145
    Volvo
    TruckersMP Profili

Modemi bizden başka kullanan yok ama galiba @DesertEagle26 nın söylediğine göre sorun sunucu kaynaklıymış. Cevaplarınız için teşekkürler.

BMW ci ve DesertEagle26 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.