1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Büyük Arabadan sonra küçük araba kullanmak

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve fatihhan173 tarafından 11 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. fatihhan173

fatihhan173
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    8
    3
    35
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar bizim renault masterımız var onda alıştığım alışkanlıklar var bir yere dönecekken genişten alma frene erken basma veya frene daha sert basma gibi bunu nasıl yenerim ehliyet alıcam ondan önce sürüş yaptım direksiyon dersi aldım ama bir türlü alışamadım

2. BASHKOOV

BASHKOOV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

31
    642
    916
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Tek ve en doğru cevap; zamanla tecrübe kazanarak alışacaksın, çünkü bunun bir taktiği olduğunu pek düşünmüyorum.

Extreme bunu beğendi.
  3. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    dostum herşey zaman istiyor sürücü kursunla konuş genelde 8 ders veriyorlar 8 ders boyunca reno'yu sürme yaklaşma hep kursun arabasına odaklan yine 8 ders sonunda alışamazssan daha fazla ders iste alışırsın.

4. Jamevu

Jamevu
    Plaka

28
    159
    306
    165
    TruckersMP Profili
    Direksiyon eğitimleri genel olarak 2 hafta sürmekte ve günde 1 saat ile sınırlandırılmaktadır.
    Bu süre içerisinde sürücü adaylarına eğitim parkur içerisinde gösterilmekte ve parkurun tanınması sağlanmaktadır.
    Günde 1 saat ile sınırlandırılan ders ise genel olarak parkur tamamlandıktan sona sonlanmaktadır.
    Sende direksiyon dersine gittiğin ilk gün daha önce hiç araç kullanmamış birisi olarak derse başlamalısın.
    Ve anca bu şekilde kurs aracına adapte olabilirsin.
    Üstelik ders boyunca da sürenin tamamına yakınını kullanmaya çalış. Bu şekilde aracı daha iyi tanıma fırsatı bulursun.
    O yüzden hiç kendini boşuna korkutma, kendine güven ve başarabileceğine inan.
    Direksiyona ilk kez kurs sayesinde geçen adaylar bile tek seferde sınavı başarılı bir şekile geçiyorken senin kendini bu şekilde korkutman açıkçası boşuna. :)

Şimdiden başarılar :)

Not: Kavrama noktası ile park çizgilerine ayrıca dikkat et. :)

5. Eğinli

Eğinli
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    Bunu çok kafaya takmayın,bunu zamanla atacaksınız üzerinizden kursta aynı araba ile yapabildiğiniz kadar talim yapın çok iyi hatırlıyorum aynı sıkıntıları bende yaşamıştım ki benim ilk kullandığım araba BMC direksiyonu dönmez fren bacağınıza kuvvet ondan inip taksiye binince çok farklı gelirdi ehliyeti aldıktan sonra hiç öyle bir sıkıntı yaşamadım,başarılar.

Extreme bunu beğendi.
  6. Burak Gür

Burak Gür

423
    242
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    o bendede vardı hala açıktan alıyorum rahatsızlık vermiyor aksine cogu yerde tek seferde donmemi saglıyor

:)

Extreme ve Ozan Ceylan bunu beğendi.
  7. bluesbass

bluesbass
    Plaka

32
    176
    345
    250
    Renault
    TruckersMP Profili
    Her aracin dinamikleri, aerodinamigi, ivmelenmesi, gaz pedali ve fren pedali tepkisi gibi seyleri farklidir ve buna alismak zaman alir. Ayni segmentte olan bir aractan baska araca gecince bile eski alışkanlıklardan kurtulmak zaman alir. Bu zamanla olacak birsey.

Extreme bunu beğendi.
  8. asker1222

asker1222

228
    51
    105
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Dostum zamanla daha iyi kullanmaya baslıcaksın ben 2010 aldım ehlıyetı bazen bende zorlandıgım oluyor arada olsada ve hıc bır zaman ben usta surucuyum demiçeksin cunku kendıne cok guvenen ınsan kaza yapar her zamam dıkkalı olmakta fayda vardır...

9. biraktim

biraktim

1.190
    1.338
    230
    Zamanla, daha kötüsü Tofaş'dan Renault Scenic'e geçmekti :D Çok yumuşak geliyor ama alışırsın yani olmıyıcak şey değil.

10. yasin28a

yasin28a
    Plaka

25
    218
    92
    85
    Iveco
    TruckersMP Profili
    Kurs arabasına alışmaya çalış. Derste arabayı yavaş sür. Renault masteri da kullanma. Şimdi sana zorluk çıkarıyor ama cyi alırken işine yarar.

Extreme bunu beğendi.