1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Youtube yüklediğim video müzik yüzünden sesi kesilmiş.

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 19 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ETS2 MP oynarken oyun içerisinde bulunan radyoyu açıyorum. Yol baya zevkli geçiyor. Aynı zamanda da oyundan video kayıtı alıp youtube yüklüyorum. Geçenlerde yükelediğim bir video da çalan şarkı da telif hakkı olduğu için videonun sesi tamamiyle youtube tarafından kesilmiş.
    Burada hatalı olan kişi ben olarak görünüyorum. Ama şu bir gerçek radyo da çalan müziğin hangisi çıkacağına ben karar vermem ki. Ayrıca videonun başında radyodan açtığım bariz belli.
    Sizce ne yapmam lazım?

2. NiekHD

NiekHD
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

1.215
    2.256
    165
    Durumun radyo ve ses ile alakası yok. Elbette siz bilemezsiniz hangi müzik telif haklarına dahil.

Fakat durum sandığınız gibi değil telif hakkı iddiası ile size bildirim gönderen kullanıcı-(lar) telif hakkını kazanması sonucunda ufak miktarlar da olsa 1 dolar sanırım (yanlış biliyor olabilirim) para alıyorlar. Bu yüzden günde 100 telif hakkı ihlali nedeni ile rapor etseler ve 100'ünü kazansalar 100 dolar eder.

Bu yüzden bir çok büyük ve orta çaplı youtuber youtube'da partnerleri var telif haklarına karşı savunmasız kalmıyorlar ne videodaki müzik kesiliyor ne de videonun bir kısmı siliniyor. Tabi ki bu bahsettiğim kullanıcılar müzik açmak yerine kendileri konuştukları için bu tarz durumlar ile karşılaşmıyorlar.

Bu yüzden video esnasında ya sohbet edin (sizi izleyenleri karşınıza alıyormuşsunuz gibi düşünün) ya da müzik açmayın. Video esnasında çalınan tüm müzikler telif hakkı ihlaline dahildir. (İstemsiz olarak otomatik çalınan sesler ya da müzikler hariç.)

İllaki bir müzik olmak zorunda ise videolar'da genelde youtube üzerinden kendi beat'lerini parçalarını paylaşan kanallar var video açıklamasında kaynak belirttiğiniz sürece bu müzikleri kullanabilirsiniz. Türkçe müzikler için geçerli değil tabii ki.

Anlatabilmişimdir umarım.

3. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Evet bu konuda haklısınız ben bunu iyi biliyorum ama videoyu denetleyen kişiler video da çalan şarkının oyundaki radyodan çaldığına dikkat etmiyorlar. Bundan sonra kayıt alırken bende videoya müzik koymam.

4. NiekHD

NiekHD
    Emekli Yönetici Kayıtlı Kullanıcı

1.215
    2.256
    165
    Oyundaki radyodan siz çalıyorsunuz, kapatabilirsiniz. Benim demek istediğim introlarda ekran girişlerinde vs vs çalan müzikler. GTA V gibi düşünün araca bindiğinizde radyo otomatik açılır ve çalar, videoyu çeken kapatır. :)

Sevgiler.

5. BodyguardXP

BodyguardXP
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.523
    502
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Selamun Aleyküm kardeş --- bundan gayrı videolarını dailymotiona yüklersen telife takılmaz rahat edersin

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 6 Eylül 2015
  6. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilmiyorum ki. Hepsi aynı sonuçta.

7. BluesAdam

BluesAdam
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

334
    282
    180
    Scania
    TruckersMP Profili
    Öncelikle şunu belirtmem gerek, videoları kişiler kontrol etmiyor. Youtube'un belirli bir algoritması var, yani bilgisayar tarafından otomatik kontrol ediliyor. İkincisi de şu, müziğin hangi ortam aracılığıyla çalındığının önemi yok. O sırada dışarıdan geçen bir aracın hoparlörlerinden gelen müzik sesi mikrofonunuza da takılsa aynı şey. Müzikler telif hakları ile korunuyor ve Youtube videolarına bu tür müzikleri koyma hakkına sahip değilsiniz.

Dailymotion'a da yükleyebilirsiniz ancak emin olun Dailymotion da biraz daha fazla ilgi görmeye başladığında aynı yasaklar ona da gelecektir.

Maalesef yapabileceğiniz bir şey yok.

8. BodyguardXP

BodyguardXP
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.523
    502
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    evet arkadaş çok güzel açıklamış - dailymotiona yükleyin başkada çaresi yoktir :)

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Aralık 2015
  9. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Videoları müzik siz yükle yada telif hakkı olmayan müzik ile çek bence :) ve videoları dailymation`a yüklemeni önermem fazla izleyen olmaz videolarını.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.