1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Yazıcı Tavsiyesi

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Lance tarafından 20 Eylül 2020 başlatılmıştır.

1. Lance

Lance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

456
    544
    165
    Mercedes
    Öncelikle merhaba, lafı uzatmadan konuya gireceğim. Bana evde kullanabileceğim bir yazıcı lazım. İnternetten baktığım kadarıyla bazılarında mürekkep donma sorunu oluşuyormuş 1-2 ay kullanmayınca. Bu tür sorunları olmayan, sarf malzemeleri uygun fiyatlı olan tarayıcı özellikli bir yazıcı arıyorum. Bütçe 1300.

Son düzenleme: 20 Eylül 2020
    UlasCaNN, YusufE, Erendeha ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarcıda çalışıyorum insanlar genellikle hp tercih ediyor şu ana kadar en çok arızalı gelen brother marka yazıcılar benden sana bu kadar bilgi çünkü bendede bu kadar :D

Leno'X, Lance, hoca33 2 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  3. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    sana tavsiyem yazıcı işine hiç bulaşmamandır. Dolar her arttığında kartuşa zam geliyor dolar 5 e çıktığında yine idare ediyoduk fakat şu aralar direk kırtasiyeden çıktı alıyorum işim olunca yinede öner dersen hp deskjet 2632 alabilirsin

38 KAYSERİLİ 38, Razor3214 ve Lance bunu beğendi.
  4. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Yazıcı konusunda fazla bilgim yok. Ancak on yıldan uzun süredir HP Laserjet 1018 kullanan biri olarak sana lazer yazıcıları tavsiye edebilirim. Daha öncesinde de Canon marka, kartuşlu bir yazıcımız vardı. O yazıcı hakkında hatırladığım en son şey aşırı derecede kartuş tüketmesiydi. Belki zaman içerisinde teknolojinin de gelişmesiyle beraber kartuş tüketimleri azalmış olabilir, tam emin değilim.

Lazer yazıcımda uzun süre kullanmasam bile donma sorunu yaşamadım, toner hep canlı şekilde duruyor. Masraf konusunda ise muadil ürün kullanıldığı sürece fiyatlar oldukça uygun. En son şubat ayında 35-40₺ civarına Q2612A kodlu muadil toner satın aldım ve duruma göre 750 ila 1000 sayfa aralığında baskı alabiliyorum. Yani sayfa başına baskı maliyeti 4-5 kuruş civarlarında.

Bendeki yazıcı siyah-beyaz baskı destekliyor, maalesef renkli değil. Dolayısıyla ürünün kendi fiyatı ve toner masrafları oldukça düşük. Eğer renkli baskı tercih edersen fiyatlarda muhakkak değişiklik olacaktır. Neyse ki bütçen iyi bir seviyede. Samsung, Canon, HP, Lexmark, Xerox gibi alternatiflere göz atabilirsin.

5. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Yanıtlar için teşekkürler, bu yazıcı tavsiye edildi bana donma yapmaması için haftada bir çıktı almak gerekiyormuş. Aslında lazer almak istiyorum ama tarayıcı ve renkli özelliği olmuyor genelde.

hoca33 2 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende Canon vardı, 100 küsür liraya almıştım ve işimi görüyordu. Ancak kartuşlar bitip, bir kartuş 70 lira civarlarında olunca (kaç yıl öncesinden bahsediyorum) sattım. Her gün çıktı alınması gereken işler harici yazıcılar masraf hep.

hoca33 2 ve Lance bunu beğendi.
  7. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Bende yazıcı almak istemiyordum önceden fakat günde 3-4 sayfa çıktı almak şart oldu artık benim için :D

hoca33 2 bunu beğendi.
  8. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bunların kartuştan ziyade, ek parçalarla kartuş dolumu kolaylaştıran bazı aparatları var. Onlara da bakabilirsin.

hoca33 2 bunu beğendi.
  9. hasanx242

hasanx242

26
    403
    101
    125
    Scania
    TruckersMP Profili
    hım tanklı yazıcı beni epson l368 ardı hafta bir sayfa çıktı alsan yeter ve boyaları çok ucuz 70 tl 80 tl gibi bi fiyatları var ben sirkeciden alıyordum ucuza geliyordu

makinistfanlari ve hoca33 2 bunu beğendi.
  10. WatchAndLearn

WatchAndLearn
    Plaka

28
    27
    9
    110
    Volvo
    TruckersMP Profili
    tonerli yazıcı alacaksın şuan maliyeti az olan o oluyor kartuşlu şuan 150 200 tl arası değişiyor kartuşu ve 2.3 dolumdan sonra kartuş ömrü bitiyor