1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Windows 8.1'den 10'a Geçiş

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Tuupek tarafından 5 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

1. Tuupek

Tuupek
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    36
    7
    30
    Scania
    Gençler sistem özelliklerim şu şekilde: İ5 3470 3.2 gHz 8 GB Ram tek slot. GT 630 2 Gb ekran kartı tek fanlı modeli.
    Windows 10 a geçtim geçen formatlamadan sadece windowsumu yükselttim ama kasıyordu takılıyordu 8.1 de böyle bi sorun yok. Geri 8.1 e döndüm kasmayan windows 10 felan var mı :)

2. kalenderonur

kalenderonur
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

405
    361
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kasmaması için Microsoft'un önerdiği gibi SSD kullanmanız gerekmektedir.

3. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Merhabalar,

Bu link üzerinden Windows 10 Home sürümünü kullanabilirsiniz. Diğer sürümlere göre sistemi biraz daha az yormaktadır.

SametET, 38 KAYSERİLİ 38 ve Enes55 bunu beğendi.
  4. Tuupek

Tuupek
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    36
    7
    30
    Scania
    1TB Seagate Barracuda harddiskim var 8 senelik. ama gayet sağlam

5. syntax

syntax

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Zaten donanımınız Windows 10 kullanmaya müsait, tek engel HDD kullanmanız.

6. MertOguz

MertOguz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    Windows 10 ilk piyasaya sürüldüğü zamanlarda, Windows 8.1'den 10'a yapılan yükseltmelerde birçok kullanıcıda kasma, takılma, donma sorunları ortaya çıkmıştı. Bunun harddisk veya SSD ile pek alakası yoktu. Microsoft forumlarında ve daha birçok teknoloji platformunda sıfırdan temiz kurulum (format) tavsiye ediliyor. W10 kurulum dosyalarıyla bir UEFI USB bellek hazırlayıp sıfırdan Windows kurulumu yapabilirsin. Eğer kullandığın harddisk sağlıklıysa sorunsuz şekilde kullanabilirsin, sistemin yeterli gözüküyor. Buradaki rehberden faydalanabilirsin.

hoca33 2 bunu beğendi.
  7. kalenderonur

kalenderonur
    Plaka

405
    361
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Diskiniz sağlam olabilir ama Microsoft, Windows 10 kullanacaksanız daha hızlı olan SSD diskleri kullanmanızı öneriyor.

8. Tuupek

Tuupek
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    36
    7
    30
    Scania
    fotmat usb m var şanslıyım 3 4 ay önce tablet pc yi fortmatlamak için yapmıştım oyunları yüklemek uzun sürecek diye direk yükseltmiştim ne yazıkki o zamna dediğin gibi komple format atarım teşekkürler dostum :)

hoca33 2 bunu beğendi.