1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Windows 10 Ekran Titremesi

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve balci158 tarafından 18 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

1. balci158

balci158
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    100
    69
    75
    TruckersMP Profili
    Merhabalar. 13 Ağustos günü teslim aldığım bilgisayarımda ekran titremesi sorunu çıktı. Pilde kullanırken tam ekran netflix vs gibi yerlerden çıktıktan sonra ortaya çıkıyor bu. Ancak sorun donanımsal değil yazılımsal. Nerden anladın diye sorarsanız sadece mouse imlecinin alt kısmında oluyor. Aşağıya video bırakacağım zaten. herhangi bir pencere (chrome vs.) açınca gidiyor ama sonra yeniden başlıyor. Driver Booster 7.6 ile taradım ve bütün driverları güncelledim. Sonra bu programa güvenemedim intelin programıyla da güncelledim. yani bilgisayardaki herşeyin güncel olması gerekiyor şuan. yardım eden edemeyen herkese şimdiden teşekkürler.
    Bilgisayarın özellikleri:
    i7 10750H - GTX 1650ti Görüntüyle ilgili olan bileşenler bunlar.

2. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bence fare gölgelendirmesi özelliği ile alakalı (bu da ekran kartı sürücüsüne bağlı biliyorum) bir konu bu.

Denemek için:

Bilgisayarım->Gelişmiş Sistem Ayarları->Gelişmiş Sekmesi->Performans->Ayarlar Düğmesi->Fare İşaretçisi altında gölge göster

Bu ayarı kapatıp dene (diğer ayarlara da göz gezdirebilirsin. Hatta "En iyi performans" ile tüm ayarları kapatıp bakabilirsin).

Eğer sorun çözülürse, ekran kartı ile ilgili bir sorun. Laptoplarda 2 ekran kartı olduğundan böyle konular öncelikli olarak dahili ekran kartı ile alakalı oluyor. Şu konuda anlattığım programla ekran kartı sürücüsünü kaldırıp sıfırdan yükleme yapabilirsin. Sürücü güncelleme programlarına yıllardır güvenmem, bir tanesi virüslü sürücü yüklemişti.

hoca33 2, Extreme ve hackvita bunu beğendi.
  3. balci158

balci158

24
    100
    69
    75
    TruckersMP Profili
    o ayara baktım kapalı. verdiğiniz linki deneyeceğim.

Edit: benim sorunumu çözmedi ancak başkalarının sorununu çözecektir.

Son düzenleme: 21 Ağustos 2020
  4. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    O zaman servise uğrayın.

5. balci158

balci158

24
    100
    69
    75
    TruckersMP Profili
    servisle konuştum ancak bilgisayarı freedos aldığım için onlar da birşey yapamıyorlar. windows'u yeniden kuracağım. yardımlarınız için çok teşekkürler :)

6. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Format ile çözülürse iyi. Öncesinde, sistem geri yükleme yapmayı da deneyebilirsin, sorun başlamadan öncesine.