1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi Web Raporları Hakkında S.S.S

Konusu 'Duyurular / Haberler' forumundadır ve Song tarafından 11 Mayıs 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. [​IMG]

  Raporlar nasıl kontrol edilir?


  Raporlar genellikle ilk gelene, ilk hizmet esasına göre kontrol edilir . Bu, bir rapor gönderdiğinizde mevcut bir sıra ile onun önündeki diğer raporları birleştirdiği anlamına gelir. Bir süpermarkette kuyruk olarak düşünebilirsiniz. Rapora aynı bir rapor göndermek veya yeni bir yorum eklemek bu işlemi hızlandırmaz. Bazı raporların, kanıtları içermeyen raporlar gibi diğerlerinden daha önce kontrol edilebileceği / ele alınabileceği birkaç istisna olabilir. Bu, kötü raporları mümkün olduğunca çabuk bulunup silinmektedir, böylece sıra tıkanmaz.

  Raporum uzun süre kontrol edilmedi

  Son cevabı pasifleştirerek, raporunuz uzun süre kontrol edilmediyse, yöneticilerin raporunuzu incelemeye henüz gelmediği anlamına gelir. Bu, incelenmeyi bekleyen çok sayıda rapor sırası olması durumunda olabilir. Rapor kontrol edilinceye kadar sabırlı olmaya devam etmeniz gerekecek. Bu işlem hızlı bir şekilde ilerliyemez, bu nedenle önemli bir sorun yoksa lütfen belirli bir görevliye başvurmayı düşünmeyin.

  Önceki raporlarımdan bazıları kontrol edildi, ancak eski raporlarım hala beklemede.

  Raporunuz, belirli bir kullanıcı için aynı davaya daha fazla kanıt eklemek için bir ara rapor olarak kullanılabilir. Bir kullanıcıya karşı gönderilen birden fazla rapor olabilir (gönderildikleri zamana bakılmaksızın), bu nedenle yetkililer tüm kanıtları gözden geçirerek ve o anda tek bir kullanıcı üzerindeki tüm raporları bir araya getirerek uygun cezayı uygulamak isteyecektir. Durum buysa, raporlarınızdan bazıları, daha önce teslim edilen raporun üzerine başka bir kullanıcı tarafından ancak aynı fail tarafından ekstra kanıt olarak kullanılabilir.

  Raporum neden reddedildi?

  Raporunuzun neden reddedilebileceğine ilişkin çeşitli nedenler vardır. Raporu reddeden personel, bunu yapmadan önce daima bir gerekçe sağlayacaktır. Neden reddedildiğine ilişkin seçenekler şunlardır:

  Yanlış TruckersMP ID
  Bu, bildirmekte olduğunuz kullanıcının, kanıtlarınızın gösterdiği kullanıcı DEĞİL olduğu anlamına gelir. Bu sıklıkla, bir kullanıcının TruckersMP ID'sinin oyun içi kimliği ile aynı olduğu yanlış anlaşılması nedeniyle olabilir.

  Yetersiz kanıt

  Bu, kullanıcının işlediğini iddia ettiğiniz suçu işlediğini kanıtlamak için yeterli kanıt sağlamadığınız anlamına gelir. Bu, zaman hissi vermeyen ekran görüntüleri gönderme (ör. Engelleme veya Sohbet spamlaması), ekran görüntülerini bir görüntü paylaşım web sitesine yüklemek yerine yerel bir klasörden kopyalama, failin herhangi bir kuralı çiğnemekten suçu göstermeyen kanıtı veya hiç kanıt sunmamak.

  Kullanıcı zaten yasaklı
  Tek bir kullanıcıya karşı çok sayıda rapor varsa, bir görevli yalnızca bu raporlardan birini kabul edebilir ve sistem sınırlamaları nedeniyle geri kalanı reddetmek zorundadır. Bu, kanıtlarınız kullanıcının durumuna karşı ilave kanıt olarak kullanıldığı ve raporun teknik olarak hala kabul edildiği anlamına gelir.

  Kanıt çok eskidir veya kullanıcı aynı kanıt nedeniyle yasaklanmış durumda

  Bu, kendini açıklayıcı nitelikte. Raporunuzda sağladığınız kanıtlar bir aydan fazla ise, artık geçerli sayılmaz ve bu nedenle reddedilecektir. Kullanıcının yasakladığı ile ilgili aynı kanıtların yeniden kullanılması da reddedilen bir raporla sonuçlanacaktır. Kanıtların "eski" olarak nitelendirilebileceği terimin her an değişebileceğini lütfen unutmayın.

  Hiçbir suç işlenmedi
  Bu, kanıtınızdaki oyuncunun kurallara aykırı düşünüldüğü bir şey yapmadığı anlamına gelir. Örneklerden bazıları, açık olduğu zaman net olmayan, yoğun olmayan bir bölgede temiz bir yol izleyen, yolun ortasında doğan biri veya işlenen suç yalnızca "kick-able" durumu düşünülür.

  Güvensiz görüntü / video kaynağı
  Bu, verdiğiniz görüntü veya video kanıtlarının, yetkililerin bilgisayar virüs bulaşma tehlikesi altına alınmasına izin vermeyen iyi bilinen bir web sitesine yüklenmediği anlamına gelir. Durum buysa, lütfen kanıtları bilinen bir web sitesine yeniden yükleyin ve yeni bir rapor gönderin. Lütfen aşağıdaki genel ipucu # 3'e bakın.

  Çift Rapor
  Bu, aynı raporlara kolayca ulaşabileceğiniz (aynı kullanıcı için aynı kanıt gibi) birden fazla rapor gönderdiğiniz anlamına gelir. Bazen kullanıcılar yanlışlıkla Gönder düğmesini iki kez tıklayabilir ve bir yerine birden fazla aynı rapor ekleyebilir.

  Bir kullanıcıya karşı bir rapor gönderdim, ancak şu anda yasaklanırsa ne olacak?

  Bu, yürürlükteki yasağı aktif olan yöneticiye iletilmesine neden olabilir. Yönetici, delilleri inceleyecek ve potansiyel olarak yasağın süresini uzatıp uzatmıyacağına dair karar verecektir.

  Raporuma yanlış karar verildiğine inanıyorum

  Yukarıda listelenen vakalardan hiçbiri raporun reddedilme nedeni için geçerli değilse veya raporu inceleyen personelin bir hata yaptığına inanıyorsanız, lütfen feedback@truckersmp.com aracılığıyla üst yönetim kadrosuyla iletişime geçin ve onlara durumun hakkında bilgi verin. Onlarla bir rapor hakkında irtibat kurarken, lütfen raporun bağlantısını da ekleyin.

  Rapor gönderirken genel ipuçları:
  1) Römork taşıyan araba veya hakaret gibi suç hakkında bir rapor gönderirken, ekran görüntüleri genellikle delil olarak kullanmakta fayda vardır.

  2) Sohbet spam'ı veya Bloklama gibi zaman hissi gerektiren suç hakkında bir rapor gönderirken, tek bir ekran görüntüsü büyük olasılıkla yeterli delil olmayacaktır. Bu suçun işlendiğini ispatlamak için uzun bir süre boyunca uzanan birden çok ekrana veya bir videoyla aramanız gerekir. Sohbet spamlaması için, suçlunun bir dakika içinde üçten fazla mesaj gönderdiğini ispatlamak için / time komutunu kullanmanız yardımcı olacaktır.

  3) Kanıt yüklerken her zaman hem görüntü hem de video paylaşımı için iyi bilinen web sitelerini kullanmaya çalışın. Buna, Imgur, YouTube, PlaysTV, hizliresim, Steam ve Google Drive gibi web siteleri dahildir. Bir kural olarak, kaynak gönderildiğinde tarihin erişilebilir olduğundan ve bu kaynağın indirilmesi gerekmediğinden emin olun.

  4) Sadece oyun sırasında olursa, "kick-able" küçük suçlarla ilgili raporlar göndermeyin.

  5) Yerel olarak depolanan görüntülere personel üyeleri erişemez. Her zaman lütfen bir görüntü veya video bir paylaşım web sitesine kanıt olarak yükleyin ve daha sonra bağlantıyı raporda paylaşın!

  6) TruckersMP ID ve oyun içi kimliği farklı! Lütfen suçluyu raporlamadan önce gerçek TruckersMP Kimlik Numarasını bulmaya çalışın. Bu işlem, MP klasörünüzde kayıtlı etkileşim günlüklerinizle veya ana TruckersMP web sitesi aracılığıyla arama fonksiyonuyla yapılabilir.

  7) Hareket hissi (Çarpmak veya Tehlikeli sürüş gibi) gerektiren suç hakkında bir rapor gönderirken, gerçek olayı gerçekleştiğinde göstermek için lütfen birden fazla ekran görüntüsü veya bir video kullanmayı düşünün. Olayı yapan kişinin suç işlemiş olduğunu göstermeyen olayın ardından gösterilmesi, büyük olasılıkla reddedilmiş bir raporla sonuçlanacaktır.

  8) Yön duygusu gerektiren suç hakkında bir rapor (ters şeritten sürüşü gibi) gönderirken, lütfen kullanıcının hatalı şekilde yol aldığını gösteren ipuçlarını dahil etmeyi unutmayın. Örneğin, yön işareti, normal yol işaretleri ve yön oku veya şehir adı bulunan GPS'nize ekleyin.

  9) Raporlamakta olduğunuz kişide oyun içi / pinfo komutunu kullanmaya çalışın. Bu hem sizin hem de çalışanınız için doğru kullanıcıyı belirlemenize yardımcı olur.

  10) Uzun bir videoyu kanıt olarak gönderirken, lütfen videonun suçun işlendiği yere tam olarak geçmesini sağlayacak URL'nin bir parçası olarak düşünün veya zaman damgasını (dakika ve saniye) ekleyin. Raporu gönderirken ayrıntılar kutusuna ekleyin. Bu, yönetici, videonun diğer alakasız bölümlerini izlemek zorunda kalmadan belirli kullanıcının kanıtlarını hızlıca gözden geçirebilir. Bir zaman damgası gönderemiyorsanız, lütfen uzun videoyu her kullanıcı için daha kısa videolara ayırmaya çalışın.

  11) Raporunuzun durumunu düzenli olarak kontrol etmeye çalışın . Bazen bir yönetici, raporunuza daha fazla açıklama, daha fazla kanıt ya da kırık kanıt bağlantısını düzeltmek için cevap yazabilir ve raporun işlenmesini istiyorsanız bunu yanıtlamanız önemlidir.

  12) Yüklediğiniz kanıtların kalıcı olarak erişilebilmesi gerektiğini (kanıtınızın kullanıldığı kişinin yasağı 1 aydan daha uzun bir süre dolduysa) unutmayın. Lütfen delillerin doğru bağlantısını sağlamış olup olmadığınızı ve bağlantının çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ayrıca, delillerin erişilmez hale gelmesine neden olabilecek herhangi bir ihlalin kaydını tutmaya çalışın. Herhangi bir nedenle sağladığınız yasaklama kanıtlarını kaldırmamız gerekiyorsa, lütfen kanıt sağladığınız kişiye aktif olarak yasağı bulunan yönetici ile iletişime geçmeyi deneyin (ve kanıtlarla yasak hala aktif olacaktır.) .

  Konun orjinal metni için tıklayınız
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Mayıs 2017
  bashkooV ve Vüsal [AZ] bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.