1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Üst Kromajdaki kornanın altına light chrome ışıklardan takmak..

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve Extreme tarafından 16 Kasım 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.436
    4.345
    300
    Volvo
    Yeni kasa volvonun üst kromajına korna taktım,kornaların altlarınada ufak light chrome ışığı nasıl takabilirim?
    Kayıt dosyasından kornaların olduğu bölümü filan buldum ancak ışık kodunu nereye nasıl yapıştıracağımı bulamadım..

HiLALiMSiN bunu beğendi.
  2. Hilalimsin

Hilalimsin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bunu bende sormak istiyordum iyi oldu hatırlamış oldum Işık üstüne ışık ve arkadaşında dediği gibi korna ve altına ışık nasıl takılıyor ? aynı slota

Extreme bunu beğendi.
  3. OnLyTranCe

OnLyTranCe
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

354
    309
    165
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ss atarmısın ne anlatmak istediğini tam olarak anlayamadım, ?

4. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.436
    4.345
    300
    Volvo
    Üstte Korna,kornanın altına ise küçük ışık yani light chrome takmak istiyorum kornanın takılı olduğu bölümü buldum eyvallah ama altına ışık eklemem için nasıl bi yol izlemem lazım onu bulamıyorum..

OnLyTranCe bunu beğendi.
  5. OnLyTranCe

OnLyTranCe
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

354
    309
    165
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bizim zıplamaya sor söyler enese ben anlamıyorum merakımdan sormuştum :D

6. Ghost

Ghost
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

785
    2.590
    300
    Yapması kolay fakat anlatması daha zor elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

Bir örnek:

Bu resimdeki yaptığım değişikliler ise aşağıda:

Ne yaptığımı anlatayım;
    light3 kodu beyaz ışıkların altına smallight6 küçük turuncu ışıkları taktım.
    İlk olarak üç adet taktığım için slot_name ve slot_hookup değerlerini üç arttırdım.(Kırmızı kısımlar)
    Daha sonra slot_name ve slot_hookup [13] [14] [15] olarak altlarına ekledim.
    Daha sonra slot_name bölümündeki [13] [14] [15] kodların sağındaki değerleri bulmak için slot_hokup'tan light3 ışıklarının sırasını yani [2] [3] [4] buldum o [2] [3] [4] değerini ise yukarıdan yani slot_name bölümünden slot_name 8, slot_name 9, slot_name 10 denk geldiğini buldum.
    Daha sonra slot_name 8, slot_name 9, slot_name 10 değerlerini slot_name[13] [14] [15] kısımlarına tek tek kopyaladım.(sağ resim üstteki yeşil kısım)
    Aynı şekilde slot_hookup [13] [14] [15] sağındaki değerlere de eklemek istediğim turuncu ışıkları tek tek ekledim ("smalllight6.addon_hookup" sağ resim alt yeşil kısım)
    Daha sonra kaydedip oyuna girdim.

Not: Slot_name ve slot_hookup eklenilen parça sayısını, slot_1, slot_2 vs. ise demirin üzerindeki eklenilen tamihanede kırmızı olarak gösterilen slot yerlerini ifade ediyor.​

Son düzenleme: 16 Kasım 2017
  7. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.436
    4.345
    300
    Volvo
    Kornanın altınada oluyormu yoksa sadece kare yada yuvarlak ışıklara mı oluyor?

8. Ghost

Ghost
    Plaka

785
    2.590
    300
    Her parçaya oluyor. Ben kolayca fark edilsin diye kare ışığa ekledim. Yoksa o uzun kornalara da ekleyebilirdim.

Extreme bunu beğendi.
  9. TheKingTR

TheKingTR
    Plaka

26
    3.438
    6.352
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yapımı bu konudakiyle aynı ama farklı olan tek şey bu konuda kabin aksesuarı kullanılmış senin yapman gereken tek şey ise üst demiri bulup ışık kodlarını girmek olacaktır. https://forum.wotmp.com/konu/ets2-2-kupu-yan-yana-takmak.23485/

Son düzenleme: 16 Kasım 2017
    nokta ve harunkynr bunu beğendi.
  10. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.436
    4.345
    300
    Volvo
    Ahhh ahh nerde o @nokta nın her inciğine kadar anlatan konuları 1.5 saat uğraştım gene yapamadım bidahada uğraşmam aga

nokta bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.