1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Tüm Hayallerim Suya Düştü

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Katrem tarafından 16 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Charles

Charles
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

33
    399
    382
    230
    DAF
    TruckersMP Profili
    Fikir noktasında katılıyorum sana bence de oyunda bu para hilesi olmamalı hatta daha da ileri gideyim bence kaza yapan taraflardan suçlu olanın karşı tarafın hasarını ödemesi veya bir nevi kasko sistemi olmalı ha bunlar hayal ama hayal edebilmektir başarmanın ilk adımı..

Diyeceğim o ki bak bende yeni profil açtım daha yeni 20 seviye oldum bir ton kredi borcum var ancak hayal kırıklığına uğrayacak bir durum yok sen kendine bak tadını çıkar..

2. Katrem

Katrem
    Kayıtlı Kullanıcı

25
    7
    1
    0
    Bende hiç kusura bakmayın sizi anlamıyorum.Neyse size kolay gelsin ssırf bu satırları yazmak için buraya üye olmuştum bilsem böyle hilenin kolay olduğunu hiç almazdım değiştiremiyorumda elimde patladı oyun neyse kolay gelsin hileli oyunda başarılar.Sırf tır sürmek için alınması gereken bir oyun rekabet ortamı 0 kardeş sende cheat engineyi aç level ve para hilesi yap zaten banakaya borcunu mislli misli ödersin hadi eyvallah.

3. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Oyunu kötülemenin anlamı yok bence. Her oyunda ufak tefek hile olur. Gta vice City'de hilenin dibine vuruyorduk zamanında ,vb. Emek istemeyen yapar. Ben yapmadım şimdiye kadar,kendime aitte birçok tırım var. illa yapacaksın diye bir şey yok. Hile olsa dahi bu sizin oyuna nasıl baktığınızla alakalı tabiki. Birşeye ön yargıyla yaklaştığınız zaman tabiki hiçbir zevki kalmaz. Gönülsüz yenen aş ya karın ağrıtır ya baş misali olmuş sizinki. Neyse hayırlısı olsun,kolay gelsin.

4. Quadro

Quadro
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

238
    434
    195
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Öncelikle merhabalar kardeşim,

Hem hobisi hem işi oyun oynamak olan birisi olarak seni gayet iyi anlıyorum. Hiçbir oyunda hile kullanılmasından yana değilim. Çünkü hile kullanmak hangi türdeki oyun olursa olsun onu amacından saptırıyor ve oldukça kolay bir hale getiriyor. Ancak bahsettiğin hileyi ETS'de bende kullanıyorum, nedenlerine alt satırlarda değineyim.

Öncelikle hilenin kesinlikle diğer oyunculara en ufak zararı yok, tamamen yeni garaj almak, yeni tır almak, tamir ve benzin paralarını karşılamak dışında bir işlevi yok. Zaten bizler kendi tek oyunculu kısımda bu hileyi kullanmıyoruz. Ancak multiplayerde kullanma zorunluluğu var. Hasarları, bugları, kazaları bir kenara bırak şirketimizin rengini yapabilmek için bile bazen 5 dakikada üç ya da dört sefer renk değiştiriyoruz. Bunun maliyeti minimum 200.000$. Bu sebeplerden ötürü hile kullanmak istemesen de kullanmak zorunda kalıyorsun.

Peki diyeceksin ki hile kullanınca ne anlamı kalıyor oyunun; tek oyunculu olarak oynadığında zaten kullanma ancak multiplayerda kullanıyorsan da zaten harita tamamen açılmıyor. Amacın haritayı tamamen keşfetmek, yeni yerler dolaşmak olsun. Eğer hilesiz bir oyun peşindeysen tek oyunculu olarak emeğinle oynayabilirsin.

İyi akşamlar, keyifli sürüşler...

5. CSB

CSB
    Plaka

29
    49
    6
    65
    DAF
    TruckersMP Profili
    Hilesiz oynayanlar daha çok zevk alacaktır zaten. Şayet sıfırdan yeni hesap açtım hilesiz devam ediyorum. Hiç değilse oyunda gezmek dışında amacım oluyor; araba yenilemek, modifiye etmek, yeni garajlar almak vs. Keşke bütün oyuncular böyle yapsa ve rekabet ortamı oluşsa o zaman tırların değerleri de artar şirketlerin ekonomik değeri diye bir kavram da oluşur. O zaman benzine vereceğiniz parayı da önemsersiniz. Daha dikkatli sürüp tırda hasar oluşturmamaya çalışırsınız. Her şey daha gerçekçi bir hale döner. Ek olarak garajdan garaja ışınlanma da keşke olmasa diyorum. Şu şehirde akşam 20:30 da şirket buluşması mı var ? Haritada o an neredeysen uzaklığa göre mesela 20:00 da yola çıkarsın o şehre varırsın. Daha gerçekçi. Umarım ilerleyen zamanlarda bu dediklerim olur oyunun zevki artar.

Charles bunu beğendi.
  6. BurakAcar41

BurakAcar41

27
    40
    5
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bende kullanıyorum ve sebebi şirket konvoylarımız,ve artık oyunu 25 saat oynadıktan sonra kimsenin gireyimde 2 3 saat sefer yapayım tek başıma diye oynayacağını sanmıyorum.2-3 günde bir şirket olarak konvoylarımız var ve hepsi farklı yerlerde oluyor,bunun için o şehire gitmek için 1 saat uğraşmak yerine o şehirden aldığım garaja ışınlanmak çok daha iyi oluyor,konvoylarda bazen lag oluyor,troller dalıyor,kullandığım para hilesi olmasa bunları karşılamam imkansız,imkansız olmaması için de gece gündüz oynamam gerek para kasmak için.Yani sen de bir iki hafta daha sefer yap bir şirkete girmek istersin ve hileye ister istemez başvurursun.

7. Albos

Albos
    Plaka

40
    267
    166
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    arkadaş sanirim başka oyunlarla kariştirdi buraya ama dedin oyunlarla buranin durumu farklı dostum :)

8. Productive

Productive
    Plaka

34
    4
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kardeşim sana zararı olmayan bir şeyi bu kadar abartmaya gerek yok, sen o dediğini kullanma kendi zevkine bak.

9. memoTR

memoTR

26
    29
    6
    35
    TruckersMP Profili
    CUMA ALİ REİS HELAL
    HELAL CUMAALİ REİS !!

10. Greybeard

Greybeard
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.150
    1.540
    250
    TruckersMP Profili
    Bak kardeşim sen bizi anlamadın. Benimde 2 hesabım var biri single player oynarken hilesiz tertemiz kullandığım profilim diğeri ise multiplayer'da kullandığım hileli profilim, anladığım kadarıyla sen biraz yenisin ve yakında anlayacaksın demek istediğimizi. Multiplayer'da oynayan kişi genellikle yük alayımda götürüp para kazanayım havasında değilidir, arkadaşlarla veya klanla beraber konvoy yapalım kafasındadır ki birçok kişi konvoyun bitiş tarafına doğru bile yük almıyor, herhangi bir yükle takılıyor arkaya maksat muhabbet olsun diye, multiplayer'da "lag" denen bir olay var biliyosundur mutlaka ve konvoy sırasında önündeki adam 50- 60 km/h ile giderken lap diye durunca lag yüzünden, genellikle sende lap diye çarpıyosun ona ve ben sana söyleyeyim %20 den aşağı hasar almazsın bu durumda, konvoyla giderken hız sınırı ihlali, kırmızı ışık cezalarını hiç saymıyorum bile, dur kalk yaparken, yüzlerce km'yi devirirken harcadığın mazotu da es geçtim hadi, konvoya öyle 400 bg. tırla giremezsin, girmen diğer arkadaşlarına saygısızlık olur. Şimdi sen bi 1 ay falan oyna daha sonra anlarsın ne demek isteğimizi. He hile konusunda eğer single player oynuyorsan bende karşıyım fakat multiplayer için gerekli bu olay. İnternette biraz gez adminlerin reportlarla ilgilenirken çektiği videolardan birine denk gelirsin mutlaka, onlarda yapıyorlar hile. Hem zaten Cemsnbc isimli arkadaşında dediği gibi bu onları bağlamaz.