1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Eklenti (MP) Tüm Çekiciler İçin 750 HP (MP)

Konusu 'Eklentiler (MP:Mods)' forumundadır ve 01Yusuf tarafından 25 Şubat 2017 başlatılmıştır.

1. celal_1433

celal_1433
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

30
    132
    23
    185
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kod yapımı çok basittir hangi tırın vitesi veya motorunu değiştirecekseniz onu alın, birde hızlı kayıt tuşu atamanız lazım, ayarlardan atadıktan sonra hızlı kayıt alıp oyunu kapatmadan alt+tab yapın, masaüstüne dönün belgelerime girin ets 2 klasörünü açın daha sonra profiles dosyasına girin orada birden fazla kayıt dosyası çıkarsa tarihlerine bakın saat 13:45 te hızlı kayıt alıp masaüstüne döndünüz diyelim o saate yakın olan dosya sizin kayıt aldığınız dosyadır ama bir tane varsa sıkıntı yok girdikten sonra save dosyasına girin daha sonra quicksave dosyasına girin burada arkadaşlar game dosyası var bu dosyayı not defteri ile açacağız ama açsak bile yazılar çince olacaktır bunun için SII_Decrypt adlı küçük boyutlu programa ihtiyacınız var nette rahatlıkla bulabilirsiniz, bu programı quicksave dosyanın içine atın daha sonra game dosyasını bu SII_Decrypt programının üstüne sürükleyin ve game dosyasını not defteri ile açın diyelim dafın motorunu değiştireceksiniz ctrl+f yapıp arama yerine engine yazın bu satırı bulmuş olacaksınız /def/vehicle/truck/daf.xf/engine/mx375.sii daha sonra bunu bu kodla /def/vehicle/truck/volvo.fh16/engine/d16g750.sii değiştireceksiniz kayma boşluk vs olmamalı buna çok dikkat edin yoksa hata verir daha sonra sol üstten dosya ve kaydet deyin kayıt ettikten sonra oyuna dönün oyunda yükle diyerek hızlı kaydeti seçin yüklendikten sonra yeni moturunuz takılmış olacak, arkadaşlar elimden geldiğince anlatmaya çalıştım aslında yapımı çok basit diğer kodlar da forumda mevcut vites motor kabin vs herşey var takıldığınız yer olursa yardımcı olmaya çalışırım ve motor, vites gibi kodları değiştirmek yasak değildir ban sebebi değildir.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2018

2. kaanyasinkaya

kaanyasinkaya
    Kayıtlı Kullanıcı

15
    3
    0
    10
    ben yaptım ama hala 560 bg yazıyo iveco

3. celal_1433

celal_1433

30
    132
    23
    185
    Scania
    TruckersMP Profili
    Garajında birden fazla iveco var mı varsa karışmış olabilir garajdan bir bak bakalım başka vieco varsa onun 750 bg olmuş mu birde metin belgesin de motor değiştirdiğin game dosyası garajında ki araç sıralamasına göre gider mesela garaj da ilk sırada iveco sonra mercedes sonra scania var diyelim game dosyasını aynı garajda ki gibi önce iveco sonra mercedes daha sonra scania diye gider oradan da bilebilirsin.Kullandığın save yi açtığına emin ol mototr kodunu yapıştırırken çok dikkat et boşluk kayma vs olamamalı.

4. Slajeri

Slajeri
    Plaka

22
    41
    10
    70
    Scania
    TruckersMP Profili
    diğer kodların olduğu linki atabilirmisin bu arada oldu saol

5. celal_1433

celal_1433

30
    132
    23
    185
    Scania
    TruckersMP Profili
    TM KARTAL TM bunu beğendi.
  6. Matrixlord13

Matrixlord13
    Bağışçı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

234
    54
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben 750 değil de 1000 falan yapsam ban yer miyim? @celal_1433

Edit: Olmuyor. 730 hala.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2018
  7. celal_1433

celal_1433

30
    132
    23
    185
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sadece oyun içinde ki tırların motorlarını değiştirme izni var oyunda en yüksek motor volvonun 750 beygirlik motoru oyunda 1000 motorluk tır yok o yüzden de tabi ki ban sebebi. 750 bg olmuyorsa ya yanlış saveyi yapıyorsun yada boşluk vs bırakıyorsun garajında birden fazla tır varsa buda karışıklığa neden olabilir benim yazdıklarımı dikkatli okursan çok basit bir şekilde yaparsın.

8. Matrixlord13

Matrixlord13
    Plaka

234
    54
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tek benim tır var. /def/vehicle/truck/scania.s_2016/engine/dc16_750.sii yaptım olmuyor aradaki _ işaretini bile kaldırdım yine olmadı. 2 tane save var zaten biri şimdi aldığım diğeri taaa 2017'den kalma.

9. celal_1433

celal_1433

30
    132
    23
    185
    Scania
    TruckersMP Profili
    Scania tırı al hızlı kayıt alıp oyunu kapatmadan masaüstüne dön savene gir game dosyasını bahsettiğim programa sürükleyerek metin belgesi ile aç,ctrl+f ile arama motorunu açıp engine yazın scania s ise kullandığın araç bu kodu bulacaksın /def/vehicle/truck/scania.s_2016/engine/dc16_730.sii bu kodu /def/vehicle/truck/volvo.fh16/engine/d16g750.sii bu kodla ile değiştireceksin alttan tireyi falan kaldırmayacaksın kopyalarken kodu boşluk bırakmadan kaydırmadan değiştir daha sonra game dosyasını kaydet ve oyuna hızlı kaydet den hızlı yükle diyerek yükle motorun değişmiş olacak bu kadar.

10. Matrixlord13

Matrixlord13
    Plaka

234
    54
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yok yine olmadı. Son sürümde denendi değil mi? Bakıyorum olmamış fast save alıp geri açıyorum yine scania 730 olmuş. Bir şey engelliyor yani.

Edit: 1.31 uyumlu mod indirdim yine 750 motor çıkmıyor. Ne inatçı oyun çıktı kaç saattir 20hp motoru güçlendireceğiz sinir ettiler.

Edit 2: Workshop ta başka bir mod buldum sonunda 750hp aldık motor.

Son düzenleme: 4 Ağustos 2018