1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
 2. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 4. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi TruckersMP - Oyun Kuralları (08.09.2018)

Konusu 'Duyurular / Haberler' forumundadır ve Baranonen34 tarafından 5 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
 1. Baranonen34

  Baranonen34
  Yönetim Ekibi Administrator
  Plaka

  3.338
  4.650
  435
  MAN
  [​IMG]
  Resmi Kurallar
  Son güncelleme: 08 Eylül 2018


  Temel Kurallar

  TruckersMP'de oynarken, oyuncular ilgili ülkenin trafik kurallarına uymak zorundadır.
  Hesap

  Kendi hesabınızdan sorumlusunuz. İhlalin yapıldığı sırada hesabı kimin kullandığı göz önüne alınmaz. Kural ihlali yapıldığında, kural ihlalinin yapıldığı hesap cezalandırılır.

  Ban Cezasından Kaçış - Ban Evading

  Geçici veya sınırsız ban cezası almanızı takiben farklı bir hesap açarak, yarattığınız diğer hesabı kullanmanız kurallar gereği yasaktır. Eğer bu durum kanıtlarla birlikte desteklenirse, oyun yöneticilerinin hesabınızı size uyarı vermeden platformdan yasaklama hakları mevcuttur.


  Spam Yapmak ya da İstismar


  TruckersMP tarafından oyunculara sağlanan rapor ya da iletişim servislerinin amacına uygunsuz kullanımı yasaktır. Forum ve sosyal medya gönderileri üzerinde boş mesajlar ya da kısa/gereksiz mesajlarla spam yapmanız yasaktır ve bu kural kapsamında değerlendirilir. Spam yasağı ve istismar kuralı, belirtilen durumlarla sınırlı olmamakla birlikte: kullanıcıları aynı anda birkaç kez raporlamak veya sistemi kişisel amaçlar için kötüye kullanmak, oyun içi sohbet, forum gönderileri, destek biletleri, geri bildirim bileti servisleri, oyun içerisinde korna ve CB Telsizi aracılığıyla yapılan ihlaller bu kural kapsamına alınmaktadır.

  Örnek: Bir başka oyuncuyu/oyuncuları üst üste aynı kanıt ile raporlamak. Oyun içerisinde üst üste çok sık yazı göndermek.(VTC tanıtımı vb.) Üst üste aynı ya da benzer konularda Destek(Support) ve Geri Bildirim(Feedback) bileti oluşturmak. Forum üzerinde kısa zaman içerisinde çok fazla sayıda gönderi paylaşmak. Oyun içerisinde olumsuz durumlarda diğer oyuncuları rahatsız edecek kadar kesintisiz şekilde korna kullanmak veya CB Telsizi aracılığıyla diğer oyuncuları rahatsız edecek(müzik, ses kaydı vb.) paylaşımlarda bulunmak.


  Oyuncu Raporu Oluşturmak

  • Rapor ile birlikte sunduğunuz kanıtın edinildiği tarih üzerinden 1 ay(30 gün) geçmemiş olmalıdır. Üzerinden 1 ay(30 gün) geçmiş bir kanıt ile bir başka oyuncuyu raporlamış olmanız bu kuralın ihlaliyle sonuçlanır ve bu durum rapor sisteminden yasaklanma ile sonuçlanabilir.
  • Raporunuzda kullanmış olduğunuz kanıt, raporun kabul edilip oyuncunun cezalandırıldığı tarihten itibaren 1 ay(30 gün) daha geçerliliğini korumalıdır.
  • Raporunuzda sunduğunuz kanıtlar(ekran görüntüleri) üzerinde herhangi bir şekilde kesme(kırpma), sansürleme(blur) ya da oynama yapılmamış olmalıdır. Uzun süreli video kanıtları için, video süresini kısaltma maksadıyla kesme işlemi uygulayabilirsiniz.
  • Blocking(Engelleme), Ramming(Çarpma) ve Wrong Way(Hatalı Yön) sebebiyle oluşturacağınız raporlarda mutlaka sunduğunuz kanıt video şeklinde mevcut olmalıdır. Ekran görüntüleri, bu tarz durumlarda olayın gelişme anını ve takiben yaşananları objektif bir şekilde yansıtmakta yetersiz kalmaktadır.
  • Herhangi bir TruckersMP personelinden, oluşturduğunuz oyuncu raporunu incelemesini istemeyiniz.
  • Herhangi bir TruckersMP personeli hakkındaki şikayetlerinizi, Report sistemi üzerinden değil, Feedback sistemi üzerinden göndermelisiniz.
  • Rapor sistemine üst üste uygunsuz raporlar göndermeniz, sıfır(0) kamerası ile harita üzerinde dolaşıp diğer oyuncuların hatalarını aramak ve bunları kayıt altına alıp raporlamayı alışkanlık haline getirmek tarafınıza rapor sisteminden yasaklanma ile sonuçlanabilir.
  • Rapor sistemini kullanmaya dair temel bilgileri buradan edinebilirsiniz.


  Uygunsuz Dil Kullanımı, İletişim Kanallarının Amacı Dışında Kullanılması ve Taklit


  • TruckersMP platformu üzerinde diğer kullanıcıları aşağılamak ve kullanıcılara karşı buna benzer davranışlarda bulunmak yasaktır. Kural, belirtilen durumlarla sınırlı olmamakla birlikte: ırkçılık, ayrımcılık, ötekileştirme, siyasi ve yasak içerikler paylaşımı veya bu ve buna benzer durumlar hakkında tartışmak/fikir belirtmek yasaktır.

   Diğer kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atabilecek websitesi ve içeriklerin paylaşımı yasaktır.

   Diğer kullanıcılara karşı yapılan hafif sayılabilecek derecedeki "Idiot" veya "noob" gibi tanımlar, durum suistimale gitmedikçe cezalandırılmaz. Bu inisiyatifin istismar edilmesi durumunda cezalandırma işlemi uygulanır.

   Herhangi bir oyuncuya direkt olarak atıfta bulunmasanız dahi küfür etmeniz tarafınıza yasaklanma cezası ile sonuçlanabilir. Bu durumda tarafınıza uygulanacak olan sunucudan uzaklaştırılma(kick)/yasaklanma(ban) cezaları görevlilerin inisiyatifindedir.
   Örnek: Aracınızla seyrederken aniden kontrolü kaybettiniz ve bariyere çarptınız. Takiben kendi kendinize durumun getirdiği anlık durum ile "hay amk" gibi bir cümle sarf ettiniz. Bu durum, görevlinin inisiyatifine bağlı olarak yasaklanma(ban) ya da sunucudan uzaklaştırılma(kick) cezası ile sonuçlanabilir.

   Diğer kullanıcıları, politik figürleri(Örneğin: Devlet başkanları, terör örgütü üyeleri/başkanları ve/veya Askeri liderler.) ile oyun yetkililerini taklit etmek yasaktır. Bu kural, belirtilen durumlarla sınırlı olmamakla birlikte: kişinin fotoğrafını avatar olarak kullanmak, onun sözlerini sarf etmek ya da onun gibi konuşmak, adını kullanmak, araç içi plakaya adını yazmak gibi davranışlara yönelik ceza işlemi uygulanır.
   Örnek: Mustafa Kemal ATATÜRK, Recep Tayyip Erdoğan, Vladimir Putin, Angela Merkel, Abdullah Öcalan, Donald Trump, Adolf Hitler vb. gibi ülke/siyasi/terör örgütü liderlerinin isimlerini platform üzerinde kullanmak, araç içi plakaya yazmak ve/veya platform üzerinde bu kişiler gibi davranmak. TruckersMP ya da Steam platformlarında fotoğraflarını kullanmak.

   Diğer oyuncular hakkında kişisel bilgi paylaşılması/sızdırılması platform üzerinde yasaktır. Bu duruma, bir başka oyuncunun sosyal medya hesabının paylaşılması veya hakkında kişisel/özel bilgilerin paylaşılması örnek gösterilebilir.

   Kullandığınız avatarlar platforma uygun olmalı ve saldırgan görüntüler içermemelidir.

   Platform üzerinde paylaşımlarda, avatarlar veya imzalarda, paylaştığınız bağlantı adreslerinde pornografik içerik, çıplaklık veya cinsellik içeren materyaller bulunması yasaktır.

   TruckersMP platformu üzerinde bir başka oyuncuyu tehdit etmeniz, tehdit içerikli göndermeler yapmanız yasaktır.

   İçinde bulunulan/bulunduğunuz/bulunduğumuz duruma bağlı olarak TruckersMP platformuna bağlı olan diğer servislerde de bu kurallar uygulanabilir.
   Örnek: TruckersMP Resmi Discord Sunucusu, TruckersMP Facebook Sayfası ve/veya TruckersMP Facebook Grubu


  Yasalar ve Korsan Paylaşımlar

  • TruckersMP platformu üzerinde uluslararası ve kendi ülkenizde uygulanmakta olan yasaların ihlaline izin verilmez.
  • TruckersMP platformu ve bağlı olan servisler üzerinde korsan materyal paylaşımında bulunamazsınız.

  §1.7 - Backseat moderating

  Platform üzerinde gerçekleşen ihlallere karşı durmak ve topluluğu yönetmek amacıyla moderatör takımımız bulunmaktadır. Herhangi bir ihlal ile karşılaştığınızda diğer oyunculara karşı moderator edasıyla cevaplar vermek ve durumu kontrol altına çalışmak yerine konuyu, gönderiyi veya kullanıcıyı doğru yollarla rapor edin.  §1.8 - Kışkırtma

  TruckersMP platformu üzerinde bir başka oyuncuyu veya oyuncuları kural ihlali yapmaya teşvik etmeniz ve kışkırtma girişiminde bulunmanız yasaktır.

  Etkinlik Sunucuları

  Etkinlik sunucuları üzerinde, etkinlik için geçici olarak belirlenmiş kurallar mevcut değil ise TruckersMP Oyun Kuralları uygulanmaktadır.

  Etkinlik sunucusu talebinizi buradan gönderebilirsiniz.

  Etkinlik sunucusu üzerinde uygulamak istediğiniz kuralları buradan bildirebilirsiniz.


  Yasaklama(Ban) Uygulaması Nasıl Yapılır

  • İlk üç yasaklama(ban) cezası Oyun Moderatörü inisiyatifindedir.
  • Dördüncü yasaklama(ban) cezası bir(1) ay olarak uygulanır.
  • Beşinci yasaklama(ban) cezası üç(3) ay olarak uygulanır.
  • Altıncı yasaklama(ban) cezası süresiz(kalıcı) olarak uygulanır ve geri dönüşü yoktur.
  Oyuncuya ban uygulanırken, son ban uygulamasından 12 ay önceki banlar dikkate alınmaz. Bunu bekleme süresi olarak açıklayabiliriz.

  Eğer belirli bir süreç boyunca iki ban geçmişiniz mevcut ise, yöneticiler sonraki ban uygulamasında bu süreci geçmiş yıldaki ban geçmişiniz ne olursa olsun uzatabilir. Örneğin, halihazırda iki adet 1 aylık ban kaydınız mevcut ise, sıradaki ban uygulamanız 3 ay olarak uygulanabilir. Eğer iki 3 aylık ban kaydınız varsa, sıradaki ban uygulamanız sınırsız olarak uygulanabilir. Unutmayın, dördüncü, beşinci ve altıncı ban kayıtlarınız silinmez. Kesin olarak uygulandığı süre boyunca(bir ay, üç ay ve sınırsız) devam eder.


  Save Editing(Kayıt Dosyası Düzenleme) ile ilgili Kurallar


  Çekici(Tır) modlama

  Aracınız mutlaka işlevsel olmalıdır. Modladığınız çekicide şasi, kabin, tekerler ve ışıklar bulunmalıdır. Bazı oyuncular, DLC paketleri ile birlikte gelen ek farları ve arka stop lambalarını DLC'ye sahip olmadıkları için görememektedirler, modlama gerçekleştirilirken bu durum göz önüne alınmalıdır. Diğer çekicilerin sahip olduğu özel kaplamaları bir başka çekicide modlama ile kullanmak yasak değildir.(Örneğin: Premium Racing kaplamasını Renault dışında bir başka çekicide kullanmak.)  Oyunun sunmuş olduğu varsayılan motorları ve vitesleri kayıt dosyası düzenleyerek(save editing) bir başka çekicide kullanmanız serbesttir.(Örneğin: 750hp Volvo motoru ile Scania vitesi DAF marka çekicide kullanmak.) Ayrıca, çekicinin hitbox alanlarında değişim sağlamadığı sürece bir başka çekicinin şasisi ile gövdesini değiştirmeniz serbesttir. Arabalar ile çekicilerin parçalarını bu yöntemle birleştirmeniz yasaktır ve TruckersMP sunucularına giriş yaptığınız anda sunucudan atılmanızla sonuçlanacaktır.

  Parçaların aşırı sayıda ve lüzumsuz şekilde eklenmesi yasaktır. Kuralda ayrıca belirtilmeyen çekici parçaları, sadece oyunun izin verdiği varsayılan alanlarda kullanılmalıdır.

  • Çekiciye; oyunun varsayılan haliyle izin verdiğinden daha fazla parça eklemek yasaktır(uyarı ışıkları, ışıklar, kornalar ve benzeri parçalar).
  • Çekiciye; ön demir, güneşlik ve tampon üzerinde uyarı ışığı ve korna eklemek yasaktır. Uyarı ışıkları sadece tavanda bulunan oyunun varsayılan olarak izin verdiği alanlarda kullanılabilir. LED flaşörler sadece oyunun varsayılan olarak izin verdiği alanlarda kullanılabilir. Normal LED ışıklar ek demirler ve tavan demirlerine takılabilir.
  • Yukarıda da belirtildiği gibi, küçük kornalar ve diğer parçalar sadece oyunun varsayılan olarak izin verdiği alanlarda kullanılabilir.
  • Kabin aksesuarları araç dışında, araç aksesuarları kabin içinde kullanılamaz. Örnekle: kabin içerisinde herhangi bir alana uyarı ışığı koyamaz, çekici üzerinde herhangi bir noktaya direksiyon topuzu ekleyemezsiniz. Bu durum, diğer tüm parçalar için de geçerlidir.
  • Tek bir parça alanına birden fazla parça takmak yasaktır. Farklı pozisyonlarda en fazla üç adet ek demir/parça kullanabilirsiniz. Ekleyebileceğiniz parçalar, oyunun izin verdiği varsayılan parça adedi kadardır.

  [​IMG]
  (soldan sağa: şasi ve kabini kayıt dosyası(save editing) ile değiştirilmiş bir çekici, tek bir alanda iki farklı koruma demiri takılmış bir çekici, save editing(kayıt dosyası) yöntemi ile kaplaması değiştirilmiş bir çekici)
  Yük(Dorse) Modlama

  Yük(Dorse) modlama sadece oyunun varsayılan kombinasyonları ile yapılabilir. Aşağıda, izin verilen kombinasyonları görebilirsiniz:

  Euro Truck Simulator 2

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  American Truck Simulator

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]  Kayıt dosyası(save editing) düzenleme yöntemi ile yük(dorse) ağırlığını değiştirebilirsiniz. Ancak yük(dorse) ağırlığınız en az 1 ton(1000kg) olmalıdır.

  Stop lambaları göründüğü ve hitbox değeri değiştirilmediği sürece aynı türde uzun-kısa yükleri(dorseleri) kombin ederek kullanabilirsiniz. Yük(dorse) dengesine etkide bulunması sebebiyle yükün(dorsenin) tekerlerini değiştirmeniz yasaktır. İki farklı türde yükü(dorseyi) kombin edemezsiniz ancak bu kurala yükün(dorsenin) kaplamasını değiştirmek dahil değildir.  Araba Modlama

  Arabalarda, çekicilerin sahip olduğu kaplamaları kayıt dosyası(save editing) yöntemi ile kullanabilirsiniz. Oyunda bulunan AI(yapay zeka) araçların tekerlerini Scout(Skoda) aracında kullanmanız serbesttir.

  • Araca ekleyeceğiniz tüm tekerler görünür olmalıdır. Sadece AI(yapay zeka) araçlarının tekerlerini kullanabilirsiniz, çekicilerin tekerlerini kullanmak yasaktır.
  • Kayıt dosyası(save editing) yöntemi ile eklenmiş olan tekerler araç ile uyumlu olmalıdır. Araç kabininin dışına taşan tekerlerin kullanılması yasaktır.
  • Kabin içi aksesuarların araç dışında kullanılması, araç dışı aksesuarların kabin içinde kullanılması yasaktır. Bu şekilde yapılan düzenlemeler TruckersMP sunucularından atılmanız ile sonuçlanacaktır.
  Aşağıda, kayıt dosyası(save editing) yöntemi ile modlanmış birkaç örneği görebilirsiniz:

  [​IMG]  Eklenti Slotları ve Özelleştirilmiş Aksesuarlar

  Ön koruma demirleri ve yük(dorse) kaplamaları gibi özelleştirilmiş aksesuarlar kullanmak ve eklenti slotları üzerinde düzenleme yapmak serbesttir. Şasi aksesuarları, kabin, iç mekan, ses, teker, çekici kaplaması, motor ve vites üzerinde düzenleme yapmak yasaktır.(Örneğin: Beygir değiştirme, oyunda bulunmayan bir kaplamayı ekleme, çekiciye araba tekeri takma vb.) Bu tarz aksesuarlar oyunun ve çekicinin doğru çalışması için gereklidir. Lütfen bu tarz düzenlemelerin sadece kendinize görüneceğini ve diğer oyuncular tarafından görülemeyeceğini unutmayın. Bu tarz düzenlemeler mutlaka birbiriyle çakışmamalıdır. Daha öncesinde belirtilen tüm kurallar burada da geçerlidir, kurallara karşı yapılan düzenlemelere karşı yaptırım uygulanacaktır.  Aşağıda, bu yöntemle düzenlenmiş örnekleri görebilirsiniz:

  [​IMG]

  ((soldan sağa: yük(dorse) kaplaması, 8x4 şasi aksesuarı, aerodynamic etekler eklenmiş bir çift yük(dorse))  Desteklenen modlar ve örnekler

  Aşağıda, desteklenen bazı modları görebilirsiniz:  Sorumluluk reddi

  Kullanmakta olduğunuz tüm modların kurallara uygun olduğundan emin olmalısınız. Kullanmakta olduğunuz tüm modifikasyonlar için kendiniz sorumlusunuz. Modifikasyonlar içinde, kurallara aykırı durumlarda ceza ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kullanacağınız modun/modların kurallara uygun olup olmadığından emin değilseniz, oyuna giriş yapmadan önce takım üyelerine danışın.  Sollama
  (Yazar: VavelOnline)


  Bu düzgün şekilde nasıl sollayacağınıza (veya sollanacağınıza) dair çok kolay bir nasıl yapılır rehberidir.

  Dikkatli olmanız gereken ilk şey, SENKRONİZASYON problemidir. Temel olarak, sizin ekranınızda gördüklerinizle, diğer oyuncuların gördükleri her zaman aynı değildir. Bu çeşitli şekillerde (istemeden de olsa) çarpışmalara neden olabilir. Bu durumu aşabilmek için, her zaman uyulması gereken bazı pratik bilgiler aşağıdadır:

  Sollarken

  - Sollamaya, önünüzdeki tırla aranızdaki mesafe en az 60 metre iken başlayın (Her zaman <TAB> tuşunu kullanarak mesafeleri kontrol edebilirsiniz).
  - Şeridinizde kalın.
  - Diğer sürücünün 100 metre gerinizde kaldığına emin olduğunuzda, şeridinize geçmeye başlayabilirsiniz.
  - Alternatif olarak, eğer diğer sürücü ışıklarını yakmışsa veya 2 kısa korna çaldığını duyduysanız; bu onun bakış açısına göre, aradaki mesafe 100 metrenin altında olsa dahi şeridinize güvenle geri dönebileceğiniz anlamına gelir. Bu durumlarda, sağ-sol-sağ-sol sinyallerinizi yakarak ona bir teşekkür etmek iyi olur. Normalde gerçek hayatta sis farları/projektörler kullanılır ancak şu an için MP'de görülememektedir.

  Sollanırken

  - Şeridinizde kalın.
  - Eğer 90 km/s ile gidiyorsanız, biraz yavaşlarsanız diğer sürücünün sizi sollama şansını artacaktır.
  - Siz ve sizi sollayan arasında yeterli mesafeye ulaşıldığında (60m yeterlidir), diğer oyuncunun güvenli bir şekilde şeridine dönebileceğini belirtmek için ışıklarınızı yakın (veya gece sürüşünde ışıklarınız zaten yakılı olacağından, 2 kez kısa şekilde korna çalın).

  Umalım ki herkes bu kurallara uysun ve yollar daha güvenli bir hale gelsin.


  Banların verilme şekli

  İlk 3 ban adminin takdirine kalmış bir şey olacak. Yani ihlal ettiğiniz kurala göre yasağın süresini admin ayarlayacak.
  4. ban ne olursa olsun 1 ay olacak.
  5. ban ne olursa olsun 3 ay olacak.
  6. ban süresiz ban olacak ve süresiz banı geri alma şansı olmayacak.Ayrıca kalıcı olarak uzaklaştırılan bir oyuncu farklı bir hesapla giriş yapıldığında tespit edildiği takdirde tüm hesapları oyun erişimine engellenir.
  12 aydan daha fazla herhangi bir bandan önce mevcut ban bu kural altında göz ardı edilir. Bu soğuma dönemi olarak kabul edilir.
  Eğer ban geçmişinizde en az 2 tane aynı sürede ban var ise, Adminler ban sürenizi, son bir yıl içinde kaç banınız olduğuna bakmaksızın, bir sonraki banınız kadar uzatabilir. Örneğin, Eğer halihazırda 2 tane 1 ay süreli banınız varsa banınız 3 ay olarak uzatılabilir. Eğer 2 tane 3 ay banınız varsa banınız süresiz olacak şekilde uzatılabilir.


  Eğer banlandıysanız, itiraz hakkınız var: https://forum.wotmp.com/konu/truckersmp-ban-itiraz-sistemi-nasil-kullanilir.3240/ Eğer ban itirazınızın doğru ele alınmadığını düşünüyorsanız, feedback oluşturunuz https://forum.wotmp.com/konu/kullanici-geri-bildirimi-ust-yetkililerle-iletisim-kurma.23329/.

  Kullanıcıları raporlamak

  Kullanıcıları raporluyorsanız, kuralların çoğunda neler olup bittiğini net bir şekilde görmek için video kanıtına ihtiyaç duyulduğunu lütfen unutmayın. Hakaret ve benzeri suçlar ekran görüntüleri ile iyi ancak genel bir kural olarak, video daha iyidir.

  Hesap Silme
  • Hesabınızı silmeyeceğiz, ancak ayrılmak isterseniz hesabınızı kalıcı olarak yasaklayabiliriz. Bir kez geri dönmek isterseniz, bu yasağa itiraz edebilirsiniz. Bu yasak silinir ve yasaklar ne şekilde düzenlendiği belirtilen yasaklama prosedürüne dahil değildir.
  Personel ve TruckersMP
  • Yöneticiler, gerekirse herhangi bir noktada sizi Truckers MP sunucularından atma veya yasaklama hakkını saklı tutar. Yasaklandığınız takdirde, ban temyizi oluşturduğunuzu ve personel ekibinin herhangi bir üyesine özel mesaj atmadığınızı sorun. Sunucular, modlar ve yöneticiler herkes için ücretsiz olarak sağlanmaktadır ve bu anlamda herkes sunucularda bir konuk olup, istediğiniz zaman kaldırılabilecek bir ayrıcalıktır. Herhangi bir diğer üyeye veya ekip üyesine yönelik zulüm veya suç formuna izin verilmeyecektir. Sunuculara erişim hakkınızı istediğiniz zaman ve takdirimize bağlı olarak kaldırma hakkımızı saklı tutuyoruz. TruckersMP modunun yaratıcılarının herhangi bir şekilde, şekil veya formda SCS ile bağlantılı olmadığını lütfen unutmayın.
  İtiraz Ve Şikayet Oluşturma
  • Yasaklandıysanız, http://truckersmp.com/appeals adresinde itiraz hakkınız vardır. Yasağınızın temyizinin doğru bir şekilde ele alınmadığını düşünüyorsanız veya bir çalışanla ilgili şikayet etmek istiyorsanız geribildirim sistemini kullanın. Bu geri bildirim sistemi son seçeneğiniz. Üst düzey personel üyeleri tarafından verilen kararlar nihai olacak ve başka bir şekilde temyiz edilemez.

   Yasaklara ilişkin kanıtların yasak süresinin artı 1 ayı boyunca mevcut olması gerekir. Bir ay önce sona eren yasaklar hakkında TruckersMP personelinin herhangi bir üyesiyle iletişime geçmek mümkün değildir.
  Bu kuralları değiştirme

  TruckersMP bu kuralları istediği zaman değiştirebilir. Eğer bu kurallardan birisi artık geçerli değilse, diğerleri hala uygulanacaktır. Modumuzu oynayarak, tüm bu kuralları kabul etmiş olursunuz. Kurallar hakkında bilmemek mazereti olamaz.


  Güncelleme: @CumaliBzdmr 08.09.2018 / 16.51 (Türkiye Saati)
  Konunun orijinal metni için Tıklayınız.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Eylül 2018
  Ulsyy54, HoenirX ve ahmet91 bunu beğendi.

 2. YASAK PARK BÖLGELERİ:

  1. Europoort
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  Ulsyy54, UBerk, FURKAN 17 ve 6 kişi daha bunu beğendi.
 3. Kurallar Zorbalık/Taciz ve Trollemek kurallarını içerecek şekilde güncellendi.
  Banların nasıl işleneceği ile ilgili bir bölüm eklendi:
  Ayrıca, CB Radio özelliği ile ilgili oyun kurallarına yeni bir madde eklenmiştir.
   
  Ulsyy54 ve Greybeard bunu beğendi.
 4. Yeni gelen güncellemedeki Scout (Polis) aracıyla başa çıkabilmek için yeni kurallar eklendi:
   
  Ulsyy54, Greybeard ve serkant bunu beğendi.
 5. Greybeard

  Greybeard
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  1.152
  1.547
  435
  TruckersMP Profili
  Bilinen fakat resmiyette olmayan bazı kurallar eklendi.

  Kurallarda bulunan "-GÜNCELLENDİ" ve "-YENİ" ekleri ile eklenen ve güncellenen kuralları daha kolay fark edebilirsiniz.
   
 6. ' Jaqen

  ' Jaqen
  Yönetim Ekibi Administrator
  Plaka

  28
  4.310
  7.195
  385
  Volvo
  Calais Duisburg yolundaki uygunsuz sollama, uygunsuz park ve gereksiz trafik gibi her trafik sorunlarını içeren kurallar güncellendi.
   
 7. ' Jaqen

  ' Jaqen
  Yönetim Ekibi Administrator
  Plaka

  28
  4.310
  7.195
  385
  Volvo
  "Uyarı Işıklarının Aşırı Kullanımı" ve "Aşırı Derecede Modifikasyon Yapmak" kuralı güncellendi.
   
  01Yusuf, Bigboy ve Vüsal [AZ] bunu beğendi.
 8. ' Jaqen

  ' Jaqen
  Yönetim Ekibi Administrator
  Plaka

  28
  4.310
  7.195
  385
  Volvo
  Kurallar güncellendi.
  American Truck Simulator'ın en yeni DLC desteğine hazırlanmak için aşırı derecede modifikasyon yapmak kuralına uyan bir diğer küçük güncelleme.
   
 9. ' Jaqen

  ' Jaqen
  Yönetim Ekibi Administrator
  Plaka

  28
  4.310
  7.195
  385
  Volvo
  Kurallar Güncellendi.
   
  corbanez, Bigboy ve DarkBlueRZ bunu beğendi.
 10. corbanez

  corbanez
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  1.293
  1.910
  405
  Renault
  TruckersMP Profili
  Çift dorse ile ilgili kural güncellendi.
   
  harunkynr ve Bigboy bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.