1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Tırların ön lastik iz genişlihi hakkında.

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve fatihmemis89 tarafından 12 Mart 2017 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. fatihmemis89

fatihmemis89
    Kayıtlı Kullanıcı

32
    6
    2
    0
    Arkadaşlar uzun zamandır canımı sıkan bir mevzu var.Çok iyi İngilizce'm olmadığı için de attığım maillerle çözüme ulaşamadım ve konuyu sizinle paylaşmak ve yardım almak istedim.

Konuya geçmeden önce belirtmek istiyorum oyunum orjinal ve güncel hiç bir mod kurulu değil.
    Oyunda tırların ön jantlarını değiştirdiğimde lastiklerin iz genişliği de değişiyor jantların lastikten, aynı zamanda tırın çamurluğundan bir miktar taşması gerektiği modellerde jant dışarı taşacağına lastikler iç kısıma doğru çekiliyor bundan kaynaklı ön lastiklerle arka lastikler aynı hizada yola basmıyor. Bu hem kötü bir görüntü hemde mantıksız bir durum. Bu konuyla ilgili yardım edebilecek yorum yapabilecek yada ets2 ekibine bu durumu nasıl anlatacağıma dair fikir verebilecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir şimdiden teşekkürler.

2. Driven06

Driven06
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Bazı jant modellerinde olması gereken bir durum aslında, jant göbeği ve bijon bağlantı yerleri jantlarda farklılık gösteriyor. Göbek ne kadar içte olursa o kadarda mecburen jantın hizası ve lastik izi o kadar dışarda, açık olur. Bende katılıyorum kötü bir görüntü oluşturuyor. Bunun için bişey yapcaklarını pek sanmıyorum aslında. Jantın ofseti ne kadar çok olursa o kadar dışarda kalır kısacası.

3. fatihmemis89

fatihmemis89
    Kayıtlı Kullanıcı

32
    6
    2
    0
    Fransmaas teşekkürler ilgine bu konuyu bir ticketle güzelce anlatılsa belki birşey yaparlar diye düşünüyorum ama malesef ingilizcem yetmiyor translate ile de dert anlatılmıyor. Bir arkadaş belki ilgilenir bir sonuç çıkar diye ümit ediyorum.

FRANSMAAS bunu beğendi.
  4. Driven06

Driven06
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Rica ederim kardeşim ne demek. Aslında biraz daha gerçekçi, orjinal jant ve eklentileri gelmeli konumları ayarlandırılmış.

5. Funderfull

Funderfull
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    176
    41
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Vallahi benimde aklıma takılan çok saçma bir sorun var baya basit örneğin bir kaldırıma hafif hızlı girdiğin zaman tırın önü zıplıyor bu ayrı bir sorun ayrıyetten lastikler hiç lastik gibi değil mesela bir kaldırıma bastığı zaman biraz içine girmesi gerekirken hiçbirşey olmuyo ne yazikki böyle sorunlar mevcut.

6. Tayboa

Tayboa
    Plaka

29
    157
    162
    180
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Henüz bu konuda bir uğraşı olduğuna dair haber olmasa da ilerde lastik basıncı hakkında eklentiler yaparlar diye düşünüyorum.

FRANSMAAS bunu beğendi.
  7. fatihmemis89

fatihmemis89
    Kayıtlı Kullanıcı

32
    6
    2
    0
    Funderfull haklısınız fakat bu durum oyun dinamikleri açısından yapılması daha zor olduğunu yapılsa dahi pc nin ekran kartı ve işlemcisine ekstradan baya yük bindireceğini düşünüyorum. Benim bahsettiğim konuda da fikrim şu şimdi tırın jantlarını bunlar dışarı taşırsalar sağında ve solunda birer çıkıntı oluşur ve bu çıkıntıda oyunun bazı dinamiklerini etkiler.(örneğin bir otomobilin yanından geçerken fazla yakın geçtiğinde jant çıkıntısının otomobile çarpması gibi) .

Mesala dikkatinizi çektimi bilmem ama tırların aynaları herhangi bir cisme çarpmıyor oyunda yani yok gibiler jantlarda aynı şekilde dışarı taşırılabilir. Fazla mı takıyorum bilmiyorum ama bence aşırı bozuk bir görüntü oluşuyor özellikle orta aks kontrollü şaselerde ortadaki dönel lastik arkadaki lastikten bariz içeride duruyor.

8. DarkBlueRZ

DarkBlueRZ

3
    0
    200
    Lastik konunuz hakkında birşey diyemeyeceğim, belki video ile anlatırsanız SCS ekibi durumu daha rahat anlayabilir. Asıl değinmek istediğim nokta aynalar; Aynalara artık çarpılabiliniyor, hatta yol kenarında vs kalan arkadaşlarımızı, dorsenin köşesini aynaya takarak hareket ettiriyoruz :D (bu aynanın bu kadar sağlam olmaması gerekiyordu sanki!) Çarpışmaya kapalı alanlarda park vs ederken buna dikkat edin derim (:

Kedi, corbanez ve AliKurtulus bunu beğendi.
  9. fatihmemis89

fatihmemis89
    Kayıtlı Kullanıcı

32
    6
    2
    0
  10. DesertEagle26

DesertEagle26
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

3.106