1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Steam hesabı hırsızlarına dikkat edin

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Erendeha tarafından 21 Mayıs 2020 başlatılmıştır.

1. Erendeha

Erendeha
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Evet dünden beri steamde sürekli bu mesajı alıyorum
    1 free csgo skin for new users! Go to htt p s://vin cere- skin. c om/ and take the skin you want.
    Size böyle mesajlar gelirse sakın dikkate almayın bunlar bi site oluşturmuş orada hemen kasa açıyorsunuz güzel birşey geliyor sonra steam login ekranı geliyor ama bu steam ile uzaktan yakından ilgisi olmayan bi ekran bunları kodlarla yapıyorlar gerçek gibi gözüküyor ben bunu bildiğim için acaba ne yapacaklar diye başka bi hesap açıp giriş yaptım (kendi hesabımla yapmadım) bakın abiler önce steam guard kaldırma isteği geldi 2sn sonra e posta değişti sonrada şifre değişti lütfen kanmayın böyle şeylere iyi forumlar.

Bana mesaj gönderen steam hesabı bu şikayet edersek belki bazı insanların hesabının çalınmasına engel olabiliriz https://steamcommunity.com/profiles/76561198404581647
    Hesapta ne türlü değişiklikler yapıyorlar diye bakarız derseniz hesapta ben hiçbir şey değiştirmedim gruplar oyunlar falan tamamen kendi değişiklikleri
    https://steamcommunity.com/profiles/76561199059858330
    Sayın moderatör beyler linki sansürlemiş (aslında sadece araya boşluk atmışlar) ben linki oraya insanlar aşina olsun diye koymuştum yinede kural kuraldır.

Son düzenleme: 25 Mayıs 2020
  2. Leno'X

Leno'X
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

1.421
    2.716
    200
    TruckersMP Profili
    Sadece bu site değil bunun gibi çok site var :(

hoca33 2 bunu beğendi.
  3. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Maalesef öyle,bu tarz siteleri ifşa etmek için açtım aslında konuyu sizlerde bildiğiniz bu tarz siteler varsa buraya yazabilirsiniz.

4. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.262
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    İsimden hesap alabilirler mi? Yani Steam hesabını herkese açık yaptıktan sonra? Mesela biri bana skin verecek arkadaş ekle vereyim dedi ben bunu arkadaş eklersem hesabın gitme ihtimali var mı?

5. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sanmam ama sana takas bağlantısı gönderirse (link olarak) kabul etme çünkü o zaman alabilirler. Tam olarak ele geçirmeseler bile senin adın arkadaşlarına mesaj gönderirler, linkler fakan gönderirler. Daha önce yaşamıştım formatlamadan ve şifremi değiştirmeden düzeltememiştim. Birde steam tarafından geçici ban yemiştim. Sıkıntılı bir durum dikkat etmek lazım.
    Ayrıca profillerinize yazılan hiçbir linke tıklamamanızı tavsiye ederim. Ve tanımadığınız kişileride eklemeyin genellikle bot hesaplar olabiliyor size linkler gönderiyorlar.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2020
    DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Başkasını arkadaş ekleme ile bir şey olmaz ama herkesi de eklemeyin. Sonra dalgın anınızda bir link falan atar, uğraşır durursunuz.

Steam guard mutlaka aktif olsun. Sadece steam üzerinde değil tabii, epostanız da dahil her şeyde, destekleniyorsa "2 adım doğrulama" özelliklerini açın. Bu doğrulama programlarının da yedek kodlarını alın (çoğu site size bu kodları indirme olanağı sağlıyor).

DaNgEr900 ve UBerk bunu beğendi.
  7. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben arkadaş olarak ekledim öyle birşey olmaz link verirler orada aynı steam login ekranı olur
    https://prnt.sc/smrpdf (Bunun gibi)
    Buranın steam ile alakası yok kendileri yapıyorlar kodlarla giriş yaptığınız andan itibaren şifreyi e postayı değiştiriyorlar ben farklı hesap açıp denedim. Merak etmeyin kimse kimseye bedava skin vermez.

DaNgEr900 bunu beğendi.