1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Steam den Kredi Kartı İle Oyun Alacakar Mutlaka Okusun!!!

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 26 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar steam de indirim var diyerekten kredi kartı ile ets nin paint job dlcsini alayım dedim. Almaz olaydım keşke.

Şimdi gelelim kredi kartı ile steam üzerinden nasıl alışveriş yapılacağına. Bir çok kişi satına alma kısmında ki ekranı dolaraak yapacağınızı düşünüyordur kesin. Aşağıdaki resimdeki ekran da mavi renkle işaretlediğim yer olarak düşenebilirsiniz ama değil. Çünkü Steam'e yeni ödeme şekli gelmiş.

Yan taraf da en sağda visa veya master card yazan yer göreceksiniz. Üzerinde Türk Bayrağı resmi olan yerler. Kartınız hangisi ise onu seçiyorsunuz.

Benim kartım visa olduğundan ben visa yı seçerek devam ediyorum. Mavi kutucuk içine aldığım en üsteki yeri işaretleyin. Yani sözleşmeyi onaylamanız gerekiyor. Üsteki kısıma dokunmayın. ve devam et deyin.

Devam dedikden sonra aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran sizi karşılacayacak ve orada da ilk mavi kutucuğu işaretleyin. Yani sözleşmeyi onaylamanız gerekiyor. Ardından BoaCompra ile Devam et yazan yere tıklayın.

Bu işlemi de tamamlandıktan sonra zannetmeyin ki işlem burada bitiyor. :D Şimdi ise kredi kartı ile ödeme kısıma gelmiş olduk sonunda. Yeni bir sayfa açılacak ve sizi BoaCompra'ya yönlendirecek. Resimdeki gibi bir sayfa açılacak. Açılan kısıma kredi kartı bilgilerinizi eksiksiz girmeniz gerekiyor. Bilgilerinizi eksiksiz girdikten sonra ödeme yap seçeğine sizi yönlendirecektir. Ödeme işlemi daha henüz bitmedi biraz daha sabredin.

Ödeme yap dedikten sonra sizi bankanızın sitesine yönlendirecektir ve ödeme yapabilmek için sizin kullanmış olduğunuz cep telefonunuza 3d secure şifresi gönderecektir. (Örnek: 589145 gibi) gelen şifreyi bakanızın ilgili ekranına giriyorsunuz. Daha sonra öndeme işlemi tamamlanıyor.

Bütün bu işlemleri sabırla yaptıktan sonra hemen oyununuz gelmeyebilir. 15 dakika ile 1 gün içerisinde duruma göre oyununuz size steam tarafından teslim edilecektir. Bu süre belirtiğimi değişken bir süredir. O yüzden sabretmenizde fayda vardır. Oyun teslim edildiğinde sorunsuz oyununuzu oynayabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus kredi kartı ile alışveriş yaparken belirtiğim dışındaki banka isimlerine tıklayarak yapmayın. Yaptığınız takdirde esktradan bankanıza havele ücreti ödemiş olursunuz. Bu da aldığınız oyunun yarı fiyatına denk gelir ki hiç hoş bir durum olmaz.

Sabırla bu konuyu okuduğunuz için teşekkür ederim. Bilmeyen arkadaşlar için çok faydalı bir bilgi olacaktır. Kredi kartı ile satın alma işlemi yapacak arkadaşlar sorun yaşlar ise her türlü konuda yardımcı olabilirim.

Son olarak gelen bu sistemi hiç beğenmedim baştan size belirtmek istiyorum. Çok zaman kaybına neden oluyor ve çok siniriniz bozulabiliyor.

Kaynak gösterilmeden payaşılması yasaktır.

Yararlı olması dileğimle...

Hanzo, Hasan06, Kerim41k ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. EmreYavuz

EmreYavuz
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

228
    68
    85
    TruckersMP Profili
    Ben hiç uğraşmıyorum valla (adını söylemeyim şimdi reklam olur) bi siteden cüzdan kodu alıyorum ve alışverişimi öyle yapıyorum.
    Steam'ın ödeme şekillerini bi çözemedim.

Bu arada paylaşım için teşekkürler :)

3. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Bizde bocompara diye bisi yok o mavi ekranda giriliyor onaylaniyorbbu kadar

4. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Daha önceden bende de yoktu ama sistem değişmiş. Steam BoaCompra ile anlaşma yapmış. Bu sebebten diğer visa master card işlemleri yurtdışı kartlar için geçerli.

5. Emre K

Emre K
    Plaka

20
    786
    89
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Of yaw

6. Tamer Çakır

Tamer Çakır
    Plaka

28
    64
    18
    65
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bildiğim kadarıyla bu daha önceden varolan bi sistemdi. Türk Bayraklı simgelerden seçersen BoaCompra'ya yönlendiriyor seni steam. Diğerler seçimlerde direk steam üzerinden hallediyorsun.

7. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Senin dediğin gibi de yaptım ama ödeme işlemini kabul etmedi. O sebebten boacompra ile ödeme yapıyorsun.

Tamer Çakır bunu beğendi.
  8. Romeo

Romeo

38
    5
    35
    TruckersMP Profili
    @Cemsnbc
    İninal kartta master card yazıyor. Steam bakiye olarak nasıl ekliyeceğim biliyormusunuz

9. Tamer Çakır

Tamer Çakır
    Plaka

28
    64
    18
    65
    DAF
    TruckersMP Profili
    Bi kaç defa denedin mi abi ödeme yapmayı ? Ben ininal kartla alışveriş yapıyorum bazen dediğin gibi kabul etmiyor ödemeyi. Tekrar denediğimde alıyor. Yarın Arma3 alabilirim bi deniycem. Eğer dediğin gibiyse artık sistem bilgilendirme için teşekkürler. Yararlı konu!

10. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    İninal karta bakiye yüklemek için anlaşmalı yerlerden para atabilirsiniz. Steam innial card ile bakiyenin nasıl altığını bilmiyorum. Alışveriş yaparken innial cartınızı kulanma şekli bu anlattığım şekilde olabilir.