1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Steam Cloud Profil Aktarılamadı Hatası

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve BOZKURT 4 tarafından 14 Kasım 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. BOZKURT 4

BOZKURT 4
    Kayıtlı Kullanıcı

7
    2
    15
    Volvo
    Selamlar Dostlar profilimi bugüne dek hep steam cloud'da tuttum ama şimdi bilgisayarıma indirmem gerekli oyun içerisine girip steam cloud'u devre dışı bırakıp uygula dediğimde ekranda gördüğünüz hatayı alıyorum yardımcı olursanız çok memnun olurum internette araştırdım ama bir çözümü bulamadım.

2. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    https://store.steampowered.com/account/remotestorange bu linke tıklayıp tarayıcıdan steam hesabınıza girin karşınıza çıkan,
    Steam Cloud'ınıza kaydedilmiş oyun dosyalarını görüntüleyin başlığı altındaki listeden Euro Truck Simulator 2 nin karşısındaki dosyaları göster kısmına tıklayın. Cloud a kayıtlı profilinizin tüm dosyalarına erişmiş olursunuz. Dilerseniz indirip kullanabilirsiniz. Dosyaları seçmek veya nereye atacağınız konusunda zorlukla karşılaşırsanız ss atın yardımcı olurum.

38 KAYSERİLİ 38, UlasCaNN ve hoca33 2 bunu beğendi.
  3. BOZKURT 4

BOZKURT 4
    Kayıtlı Kullanıcı

7
    2
    15
    Volvo
    @hackvita Evet dediğiniz konuma ulaştım ve steam cloud üzerinde saklanan ETS 2 dosyalarını görüntüledim ama şöyle bir sorunum var ben bunu
    Virtual Speditor kullanmak için istiyorum ve programı kullanmam için gereken dosyalar steam cloud üzerinde görünmüyor bir fikri olan var mı? uzun lafın kısası benim Virtual Speditor kullanmak için save dosyasına ihtiyacım var ve bunlar yok elimde.

4. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bu konuda rehber açmak istiyordum ilk yararlanan siz olun şu adımları takip ederseniz istediğiniz sonuca ulaşacaksınız;

1- Oyuna girip yeni profil oluşturun. Dilediğiniz bir ismi yazın (bu ismi unutmayın daha sonraki adımlarda kullanacağız) ve steam cloud tikini kaldırın. Devam edin başlangıç sihirbazını geçin. Başlangıç yerinizi seçip ilk teslimatı tamamlayın daha sonra oyundan çıkın.

2- https://store.steampowered.com/account/remotestorage bu link ile tarayıcıdan steam hesabınıza girin ve oyun listesinden Euro Truck Simulator 2 nin karşısındaki dosyaları göster kısmına tıklayın. Listelenen dosyalardan sadece config.cfg, profile.sii ve autosave/game.sii , autosave/info.sii dosyalarını indirin. Eğer autosave_driver, quicksave vb klasörler varsa içeriğini indirmenize gerek yok.

3- İndirdiğiniz dosyaları, başındaki profiles_xxxxxx_ , profiles_xxxxxx_save kısımlarını silerek yeniden adlandırın.

4- Yeni açtığınız profiliniz klasörüne gidin. Profiliniz Belgelerim/Euro Truck Simulator 2/profiles yolu içinde ASCIItoHexadecimal ile kodlanmış bir klasör ismine sahiptir. Birden fazla klasör varsa değiştirilme tarihine göre sıralayın son değiştirilen klasör yeni profilinize aittir. Profilinizin numaralı klasörünü bulduktan sonra config.cfg ve profil.sii dosyalarını doğrudan içine game.sii ve info.sii dosyalarını yine bu klasör içindeki save/autosave içine atın çıkan uyarı pencerelerinde dosyaları değiştirin.

5- https://www.dosya.tc/server32/lj62t5/SII_Decrypt.exe.html bu linkten SII_Decrypt.exe dosyasını indirip yeni profil klasörünüzün içine atın. profile.sii dosyanızı exe üzerine sürükleyin ve not defteri yardımı ile açın. Eğer not defterinde anlamsız karakterler ile karşılaşırsanız bu, dosyayı exe ye sürüklemeden açtığınız anlamına gelir lütfen dikkat edin.

6- Not defteri ile profile.sii dosyanızı açtıktan sonra en alt kısımda profile_name karşısında steam cloud üzerindeki profilinizin adını göreceksiniz bu kısmı yeni açtığınız profilinizin adı ile değiştirin. Bu kısmı değiştirirken yeni profil adınızı düzgün (tüm karakterler aynı olacak şekilde) girdiğinizden emin olun. Not defterini kaydedin ve kapatın.

7- Tüm adımları doğru yaptığınızda başlangıçta açtığınız yeni profiliniz artık steam cloud üzerinde kayıtlı profilinizle isim farklılığı dışında içerik olarak birebir aynı olacaktır.

Artık yeni profilinizin kayıt dosyasını (yaptımız işlemle steam cloud kayıtlı profilinizin son oto kaydı oldu) Virtual Speditor ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Son düzenleme: 15 Kasım 2020
  5. hoca33 2

hoca33 2
    Plaka

307
    1.597
    250
    DAF
    TruckersMP Profili
    Güzel anlatmışsınız üstat, elinize sağlık. Netten indirilmiş olan tüm save dosyalarının ismini de bu şekilde değiştirebilir ve kendi istediğimiz bir profil ismiyle oynayabiliriz. Profil ismini değiştirmek için oyunun kendisinden başka hiçbir şeye ihtiyacımız olmadığı anlaşılıyor. Ağzınıza sağlık, hoşçakalın.

38 KAYSERİLİ 38 ve hackvita bunu beğendi.
  6. BOZKURT 4

BOZKURT 4
    Kayıtlı Kullanıcı

7
    2
    15
    Volvo
    @hackvita hocam ellerine sağlık çok güzel anlatmışsın.

hackvita bunu beğendi.
  7. hackvita

hackvita
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi herhangi bir profilin game.sii info.sii ve profiles.sii dosyalarını kopyalıp yeni profile taşıyarak 4. Adımdan sonra aynı işlemleri yaparak mevcut profili farklı isimlerle çoğaltma, isim değiştirme işlemi yapabiliriz. Özellikle mp-sp ve mp-promods ayrı profil kullanan kullanıcılarda ana profillerini bu yolla çoğlatıp kullanabilir.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.