1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel SSD Hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Lance tarafından 13 Ocak 2021 başlatılmıştır.

1. Lance

Lance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

456
    544
    165
    Mercedes
    Şu anda kullandığım laptopu hızlandırmak için SSD almayı düşünüyorum. 2 yıla kadar masaüstü bilgisayar toplayacağım. Mesela şimdi SSD alsam ileride masaüstü bilgisayara da takabilir miyim? Birde laptopa takması zor mudur?

2. makinistfanlari

makinistfanlari
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

712
    312
    175
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Dediğin şeyi 2 gün önce yaptım ve laptopunun disk kısmına erişim kolaysa işlem çok basit. Eğer laptopunun hard disk'i 2 buçuk inch ise aynı boyutta bir SSD alarak takabilirsin. Boyutları aynı olduğu için tek yapman gereken şey HDD'nin vidalarını ve SATA kablolarını söküp, nasıl söktüysen aynı şekilde SSD'yi geri takman (tabi bide yeni windows kuracaksın). Masaüstüne geçeceğin zaman da diskini formatlaman gerekir diye düşünüyorum onun dışında bir problem olmaz. (en azından ben böyle yapardım donanım-driver çakışması olabilir diye)

hoca33 2 ve Lance bunu beğendi.
  3. furkan4650

furkan4650
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    1 hafta önce bu işlemi yaptım ve çok büyük etkisi oldu kesinlikle tavsiye ederim kaliteli bir marka al ki pc toplayıncada uzun süre kullanabilesin hdd yerine ssd yi taktım laptoptaki cd yerini cikartıp hdd caddy denilen aletin içine koyup takıyorsun işlem basit.

Lance bunu beğendi.
  4. Tunahan55

Tunahan55
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

280
    84
    140
    Scania
    TruckersMP Profili
    Laptopa takması oldukça basittir, masaüstü cihazınıza da takabillirsiniz

Lance bunu beğendi.
  5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Laptopların tamir kılavuzları olur, onu bulursan, görsel olarak söküp takma yapabilirsin. Yeni dizüstülerde disk ve ram değişimi garantiyi de bozmuyor artık.

Lance bunu beğendi.