1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji SSD Hakkında

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve 25 Mustafa tarafından 27 Şubat 2019 başlatılmıştır.

1. Samet Ates

Samet Ates
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    402
    207
    170
    Kenworth
    TruckersMP Profili
    Sata 2 de çalışırmı

sametates bunu beğendi.
  2. 25 Mustafa

25 Mustafa
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

28
    462
    114
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Linki ni attığın SSD gayet uygun...2.eller e falan baktım nerdeyse aynı fiyata satıyolar ama güvenemiyorum...bunu alabilirim

3. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    2.ci el ssd alınmaz ve 120 gb tavsiye etmem bütçen iyiyse samsung evo yada pro al artı 520gb olanı da tavsiyemdir bütçe iyiyse;). pcin nedir yazmamışsın ama masa üstüyse ssd yi bölmeden direk w10 kur depo olarak da 1 hdd al derim çünkü ssd bölmek iyi değildir. ssd sata 2 portunda da çalışır ama hızı düşer sata 3 te düşmez artı ssd çabuk bozulur diye bir şey yoktur iyi marka alırsan uzun yıllar kullanırsın ve ssd yi kullanınca hdd kullandığın günlere acırsın:D

Son düzenleme: 28 Şubat 2019
  4. Wallirikz

Wallirikz
    Plaka

23
    284
    128
    160
    DAF
    TruckersMP Profili
    Tavsiye ederim hocam ama dikkat etmen gereken yerler var ilk olarak anakartın ssd destekliyormu, ikinci olarak ssd'ni dikkatli seçmen gerek atıyorum X markasının 120 GB'si 180mb/s yazıyordur Y markasının 120 GB'si 500mb/s yazıyordur, diğer bir dikkat etmen gereken kısım ssd'in ne kadar dolu olursa performansın o kadar düşecektir yani çok dolu olan bir ssd'in ilk performansı bekleme bu yüzden bütçeni artırıp daha yüksek kapasiteli bir ssd almak seni daha uzun taşır.

---ALINTI---
    SATA III – 3.0 – 6 Gbit/s – 600MB/s

Teoride 600MB/s bant genişliği sağlayabilen bu arayüz, NCQ”ya da destek vermektedir. Günümüzde her satılan yeni bilgisayarda standart hâline gelen SATA 3.0 arayüzü de katı hâl disklerinin durmak bilmeyen performans artışları karşısında yerini, mSATA ve PCI arayüzlerine bırakmakta. Sebebini diğer arayüzlere değindiğimizde anlayacaksınız.

SATA III bir sisteme SATA I – II SSD takılabilir ve rahatlıkla kullanılabilir. Veya SATA 1 ya da SATA 2 olan bir bilgisayara SATA III arayüzlü SSD takılabilir ve çalıştırılabilir. Fakat, SSD”nizin teoride 500MB/s üstü olan sıralı hızları, katı hâl diskinizi taktığınız bilgisayar SATA I ya da SATA II olduğundan, bunların hız sınırlarına takılacaktır. örnek verecek olursak, SATA III bir SSD”mizi eski ve ancak SATA I destekleyen bir sisteme taktık ve çalıştırdık. SSD çalışır, içine işletim sistemi de kurulabilir. Fakat, sistemimiz SATA I, yâni 150MB/s”den üstünü desteklemediği için bizim SATA III olan SSD”miz de ancak SATA I hızında çalışacaktır.
    ---ALINTI---

5. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    hocam orada yanlış yapmışsın çünkü cd rom girişi yavaştır oraya hdd takıp ssd yi normal yere taksaydın daha hızlı olurdu;)

Eğinli bunu beğendi.
  6. 25 Mustafa

25 Mustafa
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

28
    462
    114
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yok zaten 2.el almicam gvenmediğim için..pc özelliklerim
    İ5 4460 3.20
    12gb ram
    Gtx1050
    Win10 masaüstü
    ........
    PCI
    SATA 3 destekli..

7. Beykozlu Selçuk

Beykozlu Selçuk
    Plaka

27
    548
    1.104
    210
    DAF
    TruckersMP Profili
    Heleşükür gecebıldın ssdye kaç senedır sana bır anlatamadık!!!

Extreme ve Baranonen34 bunu beğendi.
  8. Baranonen34

Baranonen34
    Yönetici
    Plaka

2.222
    5.556
    300
    MAN
    Evet ya sonunda SDD 'ye geçtim, üstelik İşlemciyide değiştirdim i5 8400 aldım. Sıra 8 gb daha ram takmakta :)

Extreme ve Beykozlu Selçuk bunu beğendi.
  9. Beykozlu Selçuk

Beykozlu Selçuk
    Plaka

27
    548
    1.104
    210
    DAF
    TruckersMP Profili
    hADI hAyırlı olsun ! Bizim işi unutma ortak

Baranonen34 bunu beğendi.
  10. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    tamam masa üstü olması daha iyi ssd ye bölmeden sadece sistemi kurarsan çok iyi olur depo için de keyfine göre 1 tb veya 2tb hdd aldın mı canavar olur;)

25 Mustafa bunu beğendi.