1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji SSD Hakkında

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve 25 Mustafa tarafından 27 Şubat 2019 başlatılmıştır.

1. Eğinli

Eğinli
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

60
    229
    191
    160
    MAN
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle almanı tavsiye ederim,kapasite enaz 250 gb olmalı tavsiyem 480gb olanlardır rahat edersiniz, kesinlikle hdd'den daha performanslı ve hızlı olacaktır,dizüstü veya masaüstü farketmez ben kendime aldığım ssd oğlumun dizüstüne takmıştım cd sürücüyü çıkarıp oraya monte etmiştik yani gönül rahatlığı ile alıp kullanabilirsiniz bu aralar fiyatlarıda uygun.

25 Mustafa bunu beğendi.
  2. SeBeKu

SeBeKu
    Plaka

31
    54
    41
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    ana kart hangi sata girişini destekliyor bunu bilmen gerekiyor... Anakartın sata 2 uyumludur sata 3 ssd alsan bile sata 2 nin desteklediği kadar verim alabilrsin. Biraz araştırmanı tavsiye ederim

3. 25 Mustafa

25 Mustafa
    Plaka

28
    462
    114
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Anakartım Sata 3...

4. MertOguz

MertOguz

1.007
    675
    230
    TruckersMP Profili
    SSD'lerin bozulma ihtimali yüksek falan değildir. İçerisinde mekanik aksamları olan bildiğimiz harddisklerin aksine, SSD'ler tamamen elektroniktir ve balkondan aşağı fırlatılmadığı sürece bozulma ihtimalleri oldukça düşüktür.

Yaygın şekilde kullanılan SSD'ler 2.5 inç boyutundadır. Dizüstü bilgisayarlardaki sıradan harddiskin yerine takılabilir. Hem harddisk hem de SSD kullanılacaksa, dizüstünün DVD okuyucusu sökülüp aparat vasıtasıyla onun yerine monte edilebilir. Ayrıca masaüstü bilgisayar kasalarında özel harddisk yuvası bulunur. 3.5 inçlik yuvanın tam ortasında delikler vardır, SSD o kısma vidalanarak sabitlenir. Elbette bu kasadan kasaya göre değişiyor. Yeni nesil kasalarda bu yuva yüksek ihtimalle bulunur.

2.5 inç SATA SSD'ler haricinde, mSATA ve M.2 girişli modeller de piyasada mevcut. Fakat anakartta bu girişler bulunmuyorsa maalesef bağlantı yapılamaz.

Boyut konusunda fazla takıntı yapmaya gerek yok. Ben 120 GB'lık Samsung kullanıyorum. Eğer sadece Windows ve düşük boyutlu oyunlar kurulacaksa yetiyor. Battlefield, Call of Duty, Assassin's Creed gibi 40-50 GB'lık yüksek grafikli oyunlar kurulursa doğal olarak kapasitesi yetmez.

mito1172, Razor3214 ve 25 Mustafa bunu beğendi.
  5. 25 Mustafa

25 Mustafa
    Plaka

28
    462
    114
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yanlış hatrlamıyosam M.2 yazısını anakart üzerinde görmüştüm..sıkıntı yok o zaman idareten 250gb lık sipariş veririm...

6. Baranonen34

Baranonen34
    Yönetici
    Plaka

2.222
    5.556
    300
    MAN
    Daha iki gün önce https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-860-evo-sata-3-0-okuma-550mb-yazma-520mb-ssd.html bu SSD yi aldım ve iyi ki de almışım diyorum, bilgisayarim kat ve kat hızlandı, oyunlar daha bi rahatladı. Senin HDD den bozulduğuna göre git 1 tane benim attigim SSD den al, ha yok daha ucuzunu arıyorsan incehesap.com dan fln James Donkey markasini alabilirsin ama tavsiye etmem. Daha sonra 300 - 400 TL ye de bir tane, 1 TB HDD alırsın bunada oyle agır olmayan oyunları, resimlerini , yedeklerini vs. atarsın.

Son düzenleme: 28 Şubat 2019
  7. alikvp

alikvp
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    120 gb yeterli fakat fazla oyun yuklememek kaydi ile SSD kullanimindaki tek sorun sudur
    SSD var iken disk e SIKISTIRMA Disk temizleme gibi islemler Kesinlikle Yapilmamasi GEREK.

8. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kardeşim benim önerim şu olur. 120 GB lık SSD sana yetmez. Kaldı ki bende 256 lık SSD va.r O bile içerisinde oyun olmamasına rağmen doluyor. Benim önerim şu olur. SSD ye Windows 10 kur HDD'e de oyunları kur. Ben öyle kullanıyorum gayette memnunum.

9. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    120 yetmiyor en az 240 250 veya 500 gb almanı tavsiye ederim

alikvp bunu beğendi.
  10. alikvp

alikvp
    Plaka

34
    701
    282
    220
    DAF
    TruckersMP Profili
    dostum bi sorum olacak di benim ssd ye disk birlestirme ve disk temizleme yaptiktan sonra okuma ve yazma hizi dustu ne yapmam gerek