1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Sistemi Zora Sokmayacak Grafik Modu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve Meyd10 tarafından 2 Aralık 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. Meyd10

Meyd10
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    8
    4
    15
    Arkadaşlar RX570 ekran kartım var. NaturaLux yüklesem sıkıntı çekmeden oynayabilir miyim? Yoksa reshade vs mi indirmem gerek?

2. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aynı ekran kartını kullanıyorum. Reshade kullanıyorum fps de 3-5 oynama oluyor açıp kapamada. Sıkıntı pek yaşamıyorum ama şu varki oyun zaten başlı başına sıkıntılı fps ler Drop yaşamalar sıklıkla pc iyi de olsa kötü olsa yaşanıyor.
    Not : grafik modunu kullandım kullanalı, kapatınca reshadeyi normal görüntü grafik çok dandik geliyor gözüme, bazen keşke hiç alışmasaydı diyorum... ☕

hackvita, Meyd10, Razor3214 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. Erendeha

Erendeha
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    RX560 ile yüksek ayarda akıcı oynayabilmem sorunsalı... o kadar kasmayın ya grafik modu falan mis gibi oynayın oyunun kendi grafikleriyle:kahve:

Meyd10 bunu beğendi.
  4. HandCuff

HandCuff
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    ekran kartının özelliklerini bilmiyorum fakat kendi bilgisayarım için konuşacak olursam naturalux nadiren de olsa bazı sahnelerde fps düşüren bi grafik modu. ancak re shade de fps düşürebiliyor bazen. örneğin benim kendi ayarımda keskinliği artırmış durumdayım bu da oyundaki bulanıklılığı dengelemek için ve yoğun ormanlı bölgelerden geçerken fps düşebiliyor o zaman tek tuşla kapatıyorum gerekirse. re shade o kadar kapsamlı ki fps'ini neredeyse hiç etkilemeyecek şekilde öğrenerek yavaş yavaş ayarlayabilirsin.
    frkn64'ün gerçekçi grafikler modu fps'i neredeyse hiç etkilemiyor naturalux ve re shade ile sıkıntılar yaşarsan onu denemelisin.
    sistemin ne olursa olsun re shade'i yüklemeni tavsiye ederim. en azından renkleri düzenleyip mavi tonlarını artırıp gerçekçi renkler elde edersin çünkü oyun modsuz haliyle oynanacak gibi değil şu an

Meyd10 bunu beğendi.
  5. Razor3214

Razor3214

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben de kötü görüntüye (25-40 fps) alıştım. PC toplamaya para bulsam ve toplasam, 120 fps oyunlarda ne yaparım diye takılıyor kafama. Sonra aman boşver deyip, GTA San Andreas falan açıyorum (940MX GPU).

hackvita, Meyd10 ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  6. Blackfield

Blackfield
    Plaka

30
    63
    74
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben de bu konuda gördükten sonra ReShade yüklemeye karar verdim. İlk kurduğumda çok güzel tüm filtreler açılıyordu ama şimdi açtığımda oyunu, belli filtreler hiç etkilemiyor bile görüntüyü. Örneğin zigzag' ı kullanıyordum şimdi yalnızca ışık efekti gibi efektleri kullanabiliyorum. Programı her seferinde başlatmak gerekiyor mu? Çözemedim henüz exesini de bulamadım kurulumla yeniden kurup başlattım yine olmadı.

7. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Programı her seferinde başlatman gerekmiyor otomatik başlatıyor zaten. Ayarlarından tuş atarsan kısa yoldan tek tuşla açma kapama yapabilirsin. Ama şu varki ayarlarını düzgün yapmanız gerekir görüntü kalitesi için, sadece görüntü ayarlarındaki o kutucukları işaretleme yetmiyor bazı ayarlarını aşağıdaki kısma açma ayarlarından yapmanız gerekiyor. Bunun için hazır ayar varsa kullanmanız daha iyi olur zaten, benim gibi dil yoksa ayar yapamazsınız :)
    O yüzden arkadaşsın gönderdiği hazır ayarı içine atıp kullandım :kahve:

Blackfield, DaNgEr900 ve hoca33 2 bunu beğendi.
  8. Blackfield

Blackfield
    Plaka

30
    63
    74
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Anladım hocam çok teşekkür ederim, yalnızca işaretleme yaptığımda bir değişiklik olmaz oldu bazı efektlerde. Dün değişiyordu hepsi, hazır ayarları bir şekilde bulmaya çalışayım ben de o zaman.. :)

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.