1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Sıkıntısız bir şekilde BIOS güncelleme

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Nemesis306 tarafından 22 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

 1. Nemesis306

  Nemesis306
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  14
  661
  777
  405
  Renault
  TruckersMP Profili
  Merhabalar. 1 yıldır (sanırım 3 ya da 4 Temmuz'da 1 yıl olmuştu) SSD kullanıcısıyım. Herkes "ya SSD çok iyi bişey yaa 10 saniyede masaüstünü görüyorum" diyor ama ben nedense 1 yıldır hala o performansı alamadım. Format atmak da bir çözüm değil, bana onu önermeyin. 1 yıl içinde defalarca kez format attım ama hiç düzelmedi. Geçtiğimiz haftalarda "kuzenimin bir bilgisayarı olduğu ortaya çıktı" falan demiştim, onun da bilgisayarında benimki gibi 120 GB SSD'si var. İçinde sadece Windows kurulu. O masaüstüne 10 saniyede gelirken neden ben 30 saniye beklemeliyim ki? Şimdi bana demeyin 20 saniye daha bekle ne olmuş diye, düşünsenize SSD'ye o kadar para sayıyorsunuz ama 10 saniyede açılmıyor.

  Ben galiba sorunu buldum. Benim BIOS sürümüm eskiymiş. Azıcık araştırdığımda SSD olmasına rağmen yavaş açılıyorsa BIOS'un eski olmasından da kaynaklandığını anladım. Ama BIOS güncellemeyi bilmiyorum ki!

  Yine araştırdım, BIOS güncellemek zor değilmiş. Flash belleğe BIOS dosyasını at, BIOS'a gir, BIOS'u güncelle de, 2-3 dakikaya olurmuş. Ama değindiğim konu bu değil.

  Tabii doğal olarak anakart ciddi bir parça, bazı anakartlar çok pahalı olabiliyor. Güncellenirken elektrik kesilirse, voltaj dalgalanırsa, donanım izin vermezse falan gibi nedenlerden dolayı bilgisayar hiç açılmayabilir de. Anakart değiştirmeye niyetim de, param da yok. BIOS'un güncellenirken çökmesini engellemek için ne yapmalıyım sizce?

  Anakartımın markası ve modeli: ASUS H61M-E
  BIOS versiyonu ve tarihi: 0402, 01/10/2013
  Güncellemem gereken versiyon ve tarihi: 1303, 12/06/2015