1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Haber SCS Software Ofis Ziyareti ve Mini Röportaj

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve corbanez tarafından 23 Mart 2016 başlatılmıştır.

 1. corbanez

  corbanez
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  1.292
  1.907
  405
  Renault
  TruckersMP Profili
  Arkadaşlar herkese yeniden merhaba !

  Geçtiğimiz Salı günü SCS Software ofisine bir ziyaret gerçekleştirdim. Bir hafta sonrasında bilgisayara ancak erişebildim yoksa sıcağı sıcağına yazmak çok güzel olurdu. Bu arada baştan söyleyeyim 1.23 betasına katlmadığım için ne oluyor ne bitiyor takip edebilme fırsatım olmadı hem ATS hem ETS2 için. O yüzden bu konuyla alkalı bir şey konuşmadık.

  [​IMG]

  Geçtiğimiz 29 Mart 2016 Salı günü, saat 14.00 civarında Scs Software ofisini ziyaret etme fırsatı buldum dolayısıyla bu konudaki o tarihten sonraki soruları görmedim bile, yeni görüyorum. Gitmeden önce açılmış olan bu konuya beklediğimin çok çok altında rağbet gösterildi, forumu açıp baktığımda inanamadım sürekli aynı sorular, şirkete hesap sormalar vs... Kısıtlı vaktimin bulunması ve bu konuya ilgi gösterilmeyip düzgün sorular çıkmaması nedeniyle planlı gidemedim. Ofiste çok kısa kalabildim çok meşgullerdi, aynı günün akşamı MATS için ABD'ye uçuşları vardı. Hatırladığım kadarıyla yazmaya çalışacağım.

  Herneyse, SCS ofisinin benim kaldığım yere yakınlığını Prag'da kaybolduktan sonra anladım :) Pasajın içine girip resepsiyondaki ablaya SCS ofisine gitmek istediğimi iletip ziyaretçi kartımı aldım ve 2. kata doğru merdivenleri çıkmaya başladım. Zili çaldım, kendisini tanımadığım bir çalışan açtı kapıyı.

  SCS fanıyım ! Vaktiniz var ise ofisinizi ziyaret etmek isterim.
  -Bir sorayım geleyim.

  Bunu dedikten sonra bekliyordum ki oradaki bir çalışan veya "biraz" meşgul olan bir çalışan gelip bir tur atacağız diye tahmin ediyordum. Girişte sol tarafta ATS 'nin Arizona DLCsi için çevre düzenlemelerini yaptıkarını gördüm. Kafayı bi'çevirdim Pavel Sebor! Adam kapıda karşıladı çıkarken de kapıdan uğurladı çok sevecen, baba bir adam :)

  Direkt Sebor 'u görünce bir heyecan bastı bi'konuşamadım, zaten planlı sorular da yok zaman da kısıtlı oyun üzerine üstünkörü muhabbet ettik diyebilirim. Çok yanlış zamanda geldiğimi inanılmaz meşgul olduklarını akşam da ABD'ye yolcu olduklarını bi'5 dakika vakit ayırabileceğini söyledi. Muhabbeti pas geçip soru-cevapları özet şeklinde hatırlayabildiğim kadarıyla herkesle paylaşıyorum.

  Geçtik meeting rooma, önümde yazılı sorular yok biraz da heyecan yaptım adam akıllı sorular soramadım.


  Türk boya paketi içeriği nasıl olacak ve ne zaman yayımlanacak ?
  • Türk topluluğunun oyuna ilgisini görüyoruz. Türk boya paketinin yanında aynı zamanda Macar boya paketi de yapım aşamasında. Ancak Türk boya paketi için her şey hazır, tamamlandı bitti. Birden fazla işle aynı anda meşgul olduğumuz zamanlar çok ancak her şeyin sırası var haftaya da çıkabilir yarın da.
  Burada içerik kısmı için çok ağzını aradım birkaç bir şey çıtlattı pek öyle ahım şahım bir şey yok, yine de büyüyü bozmamak adına onlar bana kalsın :)

  Fransa çevre düzenlemesinden kastınız örneğin Eyfel kulesine veya Louvre müzesine gidilebilirlik tarzında mı olacak ?

  • Öyle bir düşüncemiz vardı açıkçası pek öyle olmayacak gibi görünüyor. Bina yapılarının, yeni yolların vs. çok daha özgün olmasını amaç ediniyoruz.
  İlk oyundaki gibi ETS2 için de İspanya ve Portekiz haritalarını oyuna eklemeyi düşünüyor musunuz ?
  • Açıkçası ondan önce isteyip de gerçekleştiremediğimiz balkan ülkeleri özellikle doğu avrupa ülkelerini eklemek isteriz ancak bunu zaman gösterecek. Romanya, Bulgaristan, Yunanistan. Ve bir gün inanıyorum ki İstanbul da haritaya eklemiş olacak.
  Ancak biz avrupa ülkesi değiliz. Türk oyuncuları tatmin etmek için mi söylüyorsunuz :)
  • Biliyorum(gülüyor) ama bir gün İstanbul haritasının oyuna eklenmiş olmasını çok isteriz, çok güzel bir şehir.
  Oyuna egzoz gazı, lastikerde gözle görünür aşınma, kapılarda tozlanma-kirlenme gibi yenilikler eklemeyi düşünüyor musunuz?
  • Oyun, şu hâliyle bile orta seviye bilgisayarlarda kasma yapabiliyor ki zaten buji(1.23 betasını kastediyor benim haberim yoktu o açıkladı öyle anlamıştım) parçalarını tekerlek özelleştirmesi adı altında ekliyoruz. Eğer ki toz, duman vs. gibi özellikleri ekler isek orta ve düşük özellikli bilgisayar kullanıcıları kızdırabiliriz(gülüyor). Şu an için böyle bir çalışmamız ve düşüncemiz yok, ileride belki, neden olmasın.
  ATS için Arizona DLCsi geleceğini duyurmuştunuz. Paylaşmış olduğunuz fotoğraflar muhteşemdi..
  • Arizona DLCsi için çevre iyileştirmelerimiz halen devam ediyor sağ tarafında görmüş olduğun ekip bu işi üstlendi(çevre düzenlemesi, modelleme vs.yapılıyordu) ve umuyorum yakın zamanda tam haliyle yayımlanacak.
  ATS için çok oyuncu desteğini siz neden yapmıyorsunuz ?
  • Şu an biliyorsundur Polonya'daki fan ekibinin hem ETS2 hem ATS için böyle bir çalışması var. Bir süre böyle gidecek gibi görünüyor. Tamam son soru(gülüyor).
  Son olarak Euro Coach Simulator DLCsi ne zaman gelecek aslında bunu ayrı bir oyun olarak çıkarmanız daha güzel olmaz mı?
  • Ona daha çok var (gülüyor). Önce oyun olarak çıkarma gibi bir düşüncemiz vardı ancak ETS2 o kadar büyük bir harita barındırıyor ki ileride gelecek harita dlclerini de düşünerek ECS 'nin bir ETS2 dlcsi olmasına karar verdik. Kısa zamana sığdırabildiğimiz kadar içerik üretip sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Dediğim gibi oyunları updateler ile güncel tutmaya çalışıyoruz bu da bizi her seferinde meşgul ediyor ve bizi sıradaki "büyük" çalışmamıza geçmemizi erteletmek zorunda bırakabiliyor. Evet çok teşekkür ederim buraya kadar geldiğiniz için ancak gerçekten çok yanlış bir zamana denk gelmiş inanılmaz meşgulüz. İsterseniz bir selfie alalım sonra sizi Prag şehrini keşfetmeye zorlamam gerekecek(gülüyor). Bu tişörtle de pek istemiyorum ama sizin için sıkıntı yok herhalde(gülüyor).


  Bu da hatıra fotoğrafı;

   
  Son düzenleme: 2 Nisan 2016

 2. GrandLion

  GrandLion
  Bağışçı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  26
  234
  183
  360
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  Bu kadar Türk oyuncusu olmasına rağmen bizlere neden gerekli önemi vermedikleri mesela.
  Örn; "Türkiye Boya Paketi neden bu kadar gecikti?"
   
  serkant bunu beğendi.
 3. Patriot

  Patriot
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  385
  112
  275
  Volvo
  TruckersMP Profili
  ECS DLC'sinin Ne zaman çıkacağını ?
   
  serkant bunu beğendi.
 4. TheKingTR

  TheKingTR
  Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  22
  3.321
  5.809
  435
  Scania
  TruckersMP Profili
  Oyunun yapımı hayla bitmediği için söylesen bile cevapları hayla yapım aşamasında olurdu :D
   
  serkant bunu beğendi.
 5. Teyyare Nazo

  Teyyare Nazo
  Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  29
  255
  397
  415
  Öncelikle teşekkür ederdim böyle bir platform oluşturdukları için benim gözümde similasyon oyunlarının kralı senelerdir vaz geçemedigim tek oyun.

  Türk oyuncuları nasıl bulduklarını, Türkiye boya paketini, işlerin nasıl gittigini sorardım he bide çoluk çocuk nasıl gidiyo derdim kesin onlarda ne olsun yuvarlanıp gidiyoruz derlerdi öyle işte saçmalamak bazen güzeldir :)
   
  serkant ve corbanez27 bunu beğendi.
 6. RHE4K

  RHE4K
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  100
  165
  355
  MAN
  TruckersMP Profili
  ECS ne zaman gelecek?
  Türkiye boya paketinin çıkması neden bu kadar uzun sürdü?
  İleride oyuna farklılıklar getirmeyi düşünüyorlar mı?
   
  serkant ve halil32 bunu beğendi.
 7. corbanez

  corbanez
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  1.292
  1.907
  405
  Renault
  TruckersMP Profili
  Arkadaşlar, aynı şeyler yazılmaması amacıyla sizden önce yapılmış olan yorumları okuyarak konuya cevap atarsanız sevinirim. "Hesap sorma","DLC çıkış tarihi" gibi sorular cevaplanamaz şeylerdir, daha orijinal sorular/muhabbet konuları/fikirler çıkacağına eminim.

  Şöyle düşünün, an itibariyle SCS Software ofisindesiniz onlarla ne konuşmak, onlara neler sormak isterdiniz ?
   
  serkant, Teyyare Nazo ve Kaan BATU bunu beğendi.
 8. Rosem054

  Rosem054
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  40
  86
  56
  70
  TruckersMP Profili
  Selam...
  Bu WOTR online işlere east ve iskandinav haritaları ne zaman dahil olucak+bu online işlere uzun zamandır hiçbir güncellemede gelmiyor,hiçbir yenilik yok.Bütün harita online işlere dahil olduğunda olay bitiyormu yani bu kadarmı..?bilgisi olan varmı?
  Teşekkürler..
   
  serkant ve corbanez27 bunu beğendi.
 9. power10

  power10
  Kayıtlı Kullanıcı

  29
  350
  155
  255
  Oyun motoruna bir el atsınlar
   
 10. KadirhaNÖzer

  KadirhaNÖzer
  Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
  Plaka

  1.224
  1.372
  415
  Scania
  TruckersMP Profili
  Bu Oyunu Yaparken ki Düşünceleri,Hayalleri