1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Scs paragöz mü oldu sizce?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve TheKingTR tarafından 6 Aralık 2017 başlatılmıştır.

1. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Baya bi uzun yazmışım okuyun birşey kaybetmezsiniz :D

Şu son zamanlarda aklıma bişe takıldi herkez scs tarafından mp mod bekliyor ama scs nuh diyor peygamber demiyor. Bunu nedenini anladım scs para kaybetmekten korkuyor! Niye şimdi anlatayım şimdi düşünün scs tarafından ets2 veya ats'de özel sunucular açabileceğimiz bir mp özelliği çıkardı ve mp bütün modları destekliyor diyelim şimdi hepimiz biliyoruzki çoğu modifikasyon ve boya paketlerini (daha kaliteli olanları) mod yardımıyla kolay şekilde edinebiliyoruz ve insanlar modunu bulduğu için arkadaşlarıyla dlc'ye gerek kalmadan kullanabilecek ve buda scs için gelir anlamında olumsuz yönde etki edicek. Ama şimdi mp boduna bakalım oyuna giriyon hiç bir aksesuar vb modu kullanamıyorsun dlc olan arkadaşına bakıyorsun ondaki dlc ile gelen şeyleri göremiyorsun ve böyle dlc'siz 1-2 sene geçiriyorsun ve artık yeter diyip mecburen dlc'lere yöneliyorsun ve simdi scs ne yapıyor seviniyor oh beleşe dlc sattık diye (kötü bile olsa) aslında mp ekibi özel sunucuları getirebilir ama oda scs tarafını tutuyor yada scs bunları tehdit ediyor eğer şunu yaparsan şöyle böyle yaparım diye hatta scs istese şuan bile mp modunu sonlandırabilir ama o napıyor sonlandırmıyor niye çünkü scs'ye para geliri sağlıyor yani bu olayı şey gibi düşünebilirsiniz siz yoldan bir para basma makinesi bulmuşsunuzdur ve çalıştığında sürekli para basarsanız ama sonlardırdığınızda nolur doğal olarak para üretemezsiniz gibi bence scs çok masum bi şirket değil ama harita dlc'leri veya oyuna yeni özellikler getiren dlc'ler alınır onlara lafım yok! Hatta insanlar bu modsuzluktan mp'de kodsal anlamda mastır yapmış durumda mp modu desteklese bu kodlar kimin aklına gelirdi değilmi :) siz hiç haulinde vb eski oyunlarda kodları düzenleyerek hibrit tır yapan gördünüzmü? Hayır :D hatta yapılıyormu onu bile bilmiyorum yani düşünün :D şimdi ets2 mp sayesinde gelişmedi diyenler olcak hadi ordan mp ilk çıktıgında ets2 dendiğinde one be felan denirdi oyun resmen çökmüş haldeydi sadece net kafelerde ve amca akaraba pclerinde bulunurdu doğru düzgün lisans bise yoktu ne olduysa şu mp çıktıktan sonra oldu ilginç.

2. Ugur89

Ugur89
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    236
    128
    170
    Scania
    TruckersMP Profili
    Mp modu olmasa bu oyunu bu kadar fazla oynayan olmaz zaten orasını herkes farkında :)

EmreG, HellorD TV, Razor3214 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  3. AnatolianPars

AnatolianPars
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

29
    13
    9
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    %100 haklı ve isabetli yorum olmuş :H

HellorD TV, Türk_Squidward ve TheKingTR bunu beğendi.
  4. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    SCS Simülasyon üzerine kaliteli bir firma anca bende aynı görüşteyim. MP olmasaydı şuanda 4M kişi aldıysa Steam üzerinden 1M kadar olabilirdi. Bilmediğimiz şeyler olabilir tabii. Ancak şunu da düşünmeliyiz ki MP Forum üzerinden deli para kazanıyor bu da *mwl4'ün işini görüyor. Bana daha garip gelen şey; SCS, MP modunu biliyor hatta kurusucusunu işe alıyor ancak MPye resmiyet kazandırmak adına veya ortaklık adına hala adım atmıyor. Tamamen MP moduna borçlular bugün ki mevkilerini. Ama SCS çıkıp derse oyunu biz yaptık siz hayırdır o zaman sakat :cay:

Son düzenleme: 6 Aralık 2017
    TRMert77, TheKingTR ve Ozan Ceylan bunu beğendi.
  5. AnatolianPars

AnatolianPars
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

29
    13
    9
    65
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Benim düşüncem MP ile ilgili çalışmaları olacaktır. Çünkü MP gerçekten ETS 2'yi büyüttü. Ancak bu tarz işlemler biraz zaman alan şeyler. Örnek vermek gerekirse bir spor araba üreticisi (Lamborati - reklam olmasın) 2012 de fuarda bir aracı tanıttı ve 2017deyiz anca seri üretime girdi girecek. Bence SCS bu MP olayını hiç de göz ardı etmiyor diye düşünüyorum.

TheKingTR, Ozan Ceylan ve Gustav bunu beğendi.
  6. Gustav

Gustav
    Plaka

992
    1.430
    240
    TruckersMP Profili
    Kesinlikle göz ardı etmemeli. Her iki tarafta şuan full sürüm de değiller her zaman güncelleme yapıyorlar. Tam sürüme geçince elbet boş kalmazlar diye düşünüyorum.

TheKingTR bunu beğendi.
  7. Avaa XiaN

Avaa XiaN
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    36
    7
    25
    Mercedes
    SCS herseyin farkında. O dlc lerı SP oynayanlar ıcın cıkarmıyolar. Hatta MP olmasa ne kımse dıreksıyon setı alır ne dlc alır ne de scs oyunun cıkıs tarıhının uzerınden bu kadar gecmısken dlc cıkarır ya da duzenlemeler yapar. Kısacası iki taraf anlaşmalı. MP modu sayesınde ETS 2 ile ummadıgı bi kazanc elde etti SCS. Ve yeni oyun üzerinde çalışmaya yönelmedi pek. MP modunun oynandıgını bildiği için bunun üzerine yogunlastı ben bundan para kazanırım dedı ve kazanıyor da. Eee şimdi yeni dlc yeni mod bılmem ne cıkarıp para kazanmak varken neden iki tarafta kurulu düzeni bozsun? Alan memnun satan memnun şu an. Baktı kurulu düzen var, para da kazanıyorum neden şimdi bi ton masrafa uğraşa gireyim ki dedi. MP kısmıyla da ilgilenmıyorum nasıl olsa adamlar halledıyo dıyo ben paramı kazanmaya bakarım dıyo. İşin özeti şudur, SCS nin yıllardır rakibi yok ve bunu bıldıklerı ıcın paşa paşa dlc lerı alıcaksınız ve oynucaksınız nasıl olsa kafasındalar.

TRMert77 ve TheKingTR bunu beğendi.
  8. Hilalimsin

Hilalimsin
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Bunlar tamamen çek oyunu
    Kurmuşlar tezgahı

TheKingTR bunu beğendi.
  9. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Herkes ekmeğinin peşinde.
    Yaparlar birgün. Belki mp için kadrosu yoktur falan filan..

TRMert77, Ghost ve TheKingTR bunu beğendi.
  10. TheKingTR

TheKingTR
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

26
    3.438
    6.353
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Tam sürümü bekliceksek oo :D
    Adamlar sığmadığı için ofis değiştiriyolar kadrosu olmaması imkansız hadi yok diyelim hiç yoktan ecs'yi geliştiren ekibe versinler bari :D

BeratALTIN ve Gustav bunu beğendi.