1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Save Format Değeri ve Drop Sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve KaanMarngozoglu tarafından 16 Ağustos 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. KaanMarngozoglu

KaanMarngozoglu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

136
    101
    155
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Merhaba Arkadaşlar,

Benim normalde Mp ve Sp ikisinde de her save aldığımda (quicksave veya autosave) yaklaşık 1 saniyeliğine oyun donuyordu, mp'de arkadakine de etki ediyor tabi. Sonra config dosyasında "Save Format" değerini 2'den 1'e çektim. Bunu yapınca hiçbir şekilde drop girmiyor. Sebebi ne olabilir? Bilgisi olan varsa şimdiden teşekkür ederm :)

2. balci158

balci158
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    100
    69
    75
    TruckersMP Profili
    ben de tam bu konuyu açmak için girmiştim foruma. pc yi yeni aldım 5-6 gün oluyor, hiç kasmıyordu bugün dayanamadım save edit yaptım. atosavelerde donmaya başladı. pc de yeni olduğu için biraz sinirimi bozmuyor değil açıkçası

3. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Normalde game.sii kayıt dosyalarına kod karıştırma işlemi uygulanır. İçerik okunamayacak kadar karmaşık anlamsız karakterler içerir.
    Kod karıştırma, kapalı kod yani geliştirici dışında kimse erişmesin diye yapılan genel bir işlemdir. Ayrıca bu işlem içerikteki gereksiz kısımları kesip dosya boyutunu azaltır okuma ve yazma performansını arttırır. Siz save format değerini 2 yaptığınızda kodu açmak için izin verirsiniz kod karıştırma işleminin bazı bölümleri by pass edilir. Edit için kullandığınız kütüphane dosyası ile kayda okunacak şekilde erişebilirsiniz.
    Kayıt alma sırasında oyun render işlemini askıya alır, normalde bizim algıyamayacağımız hızda işlem tamamlanır. Ama save format 2 ayarında kayıt alması kodu karıştırmadan önceki haline göre daha uzun sürer arada belirgin bir fark olur. Eğer kaydınız fazla araç, şoför, garaj, keşfedilmiş harita bölümü ve binlerce tamamlanmış teslimat içeriyorsa bu fark, can sıkıcı droplara sebep olacak şekilde artar. Yaşadığınız 1 sn lik dropta bu süre farkından kaynaklı. Kayıt düzenleme işiniz olmadığı müddetçe format değerini 0 da tutun bu değeri aşağıda yazdığım şekilde kullanabilirsiniz.

Öncelikle oyun içinde konsolu açmak için config. cfg dosyanızdan şu satırları uset g_console "1" ve uset g_developer "1" şeklinde ayarlayın. Kayıt düzenleme ile işiniz olursa konsol tuşuna bası g_save_format 2 yazıp enter yapın. Hızlı kayıt alın ve alt tab ile kayıtta işinizi halledin. Kaydızını yükleyin. Konsola g_save_format 0 yazıp enter basın. Save Edit yapmadığınız müddetçe save format değerini sıfırda tutun.

Extreme, hoca33 2, DaNgEr900 ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  4. KaanMarngozoglu

KaanMarngozoglu
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

136
    101
    155
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Teşekkürler anladım. Çözülmüştür konu kapanabilir.

hoca33 2 ve hackvita bunu beğendi.
  5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben de, oyun oto kayıt alırken bu hafif drop niye oluyor diyorum. :cay2::kahve::niekhd1:

hoca33 2 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  6. balci158

balci158
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    100
    69
    75
    TruckersMP Profili
    tam soracaktım sonda yazmışsınız vallahi bu forumdan çıkmayacağım artık sanki herkes aklımı okuyor :D çok yardımcı oldunuz gerçekten çok teşekkürler :)

hackvita bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.