1. Merhaba Ziyaretçi !
  World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
 2. Merhaba Ziyaretçi,
  discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
 3. Merhaba Ziyaretçi,
  Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Haber Sanaldan Gerçek Tırlara

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Extreme tarafından 2 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

 1. Extreme

  Extreme
  Yönetim Ekibi Bölüm Moderatörü
  Plaka

  1.039
  2.297
  435
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Genelde, simülasyon oyunlarımızın sadece eğlenceli değil aynı zamanda bazı durumlarda topluluğumuzdan ekstra bir şeyler getirme konusundaki şükranlarını ve hikayelerini paylaşan e-postalar alıyoruz.Geçmişte, bu hikayelerden birini sizinle paylaştık.Sürücü Dustin Kochara ATS'nin, sürüş okulunda mezun olmasına nasıl yardımcı olduğuna dair hikayesini bizimle paylaştı.

  Bugün Colin Taylor'dan ETS 2'yi oynayan yolunun çok daha fazla yol açtığını söylemek istiyoruz. Colin bize sizinle paylaşmak istediğimiz bir e-posta gönderdi:​

  Merhaba


  Sadece bunu size bildirmem gerektiğini hissettim.Oyunlarınız ETS2 ve ATS, Artic lisansımı almamı ve tır sürüşüne başlamamı sağladı.

  2 yıl önce, Steam sayfanızın bir ekran görüntüsüne sahip oldum, rate puanınız ve bir arkadaşınız şöyle dedi “ "bunu almaya ve denemeye cesaret edin". Şaka yapıyordu. Bir tır simülatörü aptalca görünüyordu (üzgünüm).Ama meydan okumayı seçip ETS2'yi aldım.Birkaç rom ve kola ile bir gece oynadım.Sonra başka bir gece oynadım. Sonra modları, kendi melodilerimi vb. ekledim.Sonra oyunu başka bir düzeye çıkaran direksiyon simidi aldım. Belki 20 seanstan sonra çılgınca bir düşüncem vardı.Tanrım, sanırım bunu yapabilirim.O sırada 20 yıldır taksi şoförüydüm. Mutsuz değildim, ama bütün gün yanınızda sarhoş, kokulu, arsız, cahil bir yabancı olması çok yorucu oluyordu.Karım, hakkımdaki komik düşüncemden bahsetti ve şöyle dedi: “Neden bunun için gitmiyorsun?”

  [​IMG]

  [​IMG]

  Ehliyetimi geçen Ağustos ayında aldım. Kuzey İrlanda'da bir nakliye firması acentesi aracılığıyla (Belfast'a yakın yaşıyorum) 6 aydan fazla bir süre boyunca sübvanse edildi ve geçen hafta onlarla birlikte tam zamanlı bir iş buldum.Hepsi senin oyunun yüzünden.Komple kariyer ve yaşam değişikliği.Şimdi ne kadar mutlu olduğumu keşfedene kadar önceden olduğum yerde mutsuz olduğumu farketmemiştim.Benim her şeyimle olan yakınlığım mı? Artık oyunlarını çok nadiren oynuyorum, çünkü, eve iş götürmek gibi birşey :)

  Her neyse, benden, karımdan ve çocuklarımdan çok teşekkürler (şimdi beni daha çok görüyorlar).Ve fantastik yaratımlarınız için büyük bir başarı.Aldığın tüm övgüleri hak ediyorsun. İyi çalışmaya devam et.

  [​IMG]
   

 2. 38 KAYSERİLİ 38

  38 KAYSERİLİ 38
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  38
  1.289
  3.778
  435
  Scania
  TruckersMP Profili
  İlginç nerden nereye,
  Neyse biz simülasyona devam edelim en iyisi :)
   
 3. Knocked

  Knocked
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

  84
  133
  190
  Scania
  TruckersMP Profili
  CS oynamaya Devam Edeyim bBen :)
   
  Extreme ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
 4. 38 KAYSERİLİ 38

  38 KAYSERİLİ 38
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  38
  1.289
  3.778
  435
  Scania
  TruckersMP Profili
  Aman ha sonunu da düşün heee :D
   
  Knocked bunu beğendi.
 5. Hilalimsin

  Hilalimsin
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

  1.207
  2.385
  405
  Volvo
  TruckersMP Profili
  Tırcılık öyle kolay meslek değil özenmeyin kesinlikle yapacağınız son meslek Tır şoförü oğlu olarak söylüyorum 25 yıl bir fiil yola gittim
   
  38 KAYSERİLİ 38, Leno'X ve Extreme bunu beğendi.
 6. MuslumcuDayi

  MuslumcuDayi
  Kayıtlı Kullanıcı
  Plaka

  21
  60
  67
  75
  Scania
  İnsanları o kadarda karamsarlığa sürükleme istersen.
  Tamam belki yapılacak bir meslek değil ama yapıldığı zamanda getirisi fazla bir meslek.Benimde babam tır şöförü ve mesleğinden gayet memnun.
  Eğer bir tır şöförü olacaksan bu mesleğe kendi aracınla başlaman gerek ve sağlam bir çevren olması gerek.Düşünen arkadaşalr varsa bunlarıda göze alarak çıksın bu yola.
   
 7. mito1172

  mito1172
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  34
  1.040
  474
  405
  Volvo
  TruckersMP Profili
  tır şoförlüğü ağır iştir oyuna benzemez oyunda 2500 km gitmek ile gerçekte bu km gitmek aynı şey değil adamın leşi çıkar yorgunluktan ve bence pekte özenilecek bir meslek değil
   
  Extreme bunu beğendi.
 8. Driven06

  Driven06
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  29
  381
  571
  435
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  Ben Kırıkkale'de 7 yıl askeriyede zırhlı nakliye tırlarını kullanmış biri olarak işimi severek yaptım fakat gerçekten çok çok zor, belki benim kullandığım araçlar ağır tonaj ve arazi şartlı olduğu için olabilir ama 4 saat sürüşün ardından kum torbası gibi oluyorsun, sağlam bünye, sağlam kafa ve sevgi lazım. Sevmediğin zaman işkence olur, her gittiğin km'ye küfür edersin. Ama hala bu işin peşindeyim fakat ülkemizde bu işler belli bi kaç firma haricinde pek düzgün yürümüyor, şöförler adamdan sayılmıyor, sadece gördükleri ve düşündükleri şey para. Ama 80lerde bu yaşımda olsaydım o zamanki araçların kıymetini, değerini bilir kesinlikle tır şöförü olurdum. Biçok kişi için hoş gelmeyebilir, araçlar o zamanlarda gerçekten gürültülü ve yorucu olabilir ama bence, bana en güzel gelenide o. Rahmetli Alican abimiz gibi türbine flanş takıp öte öte gitmek vardı. Ama hala güzel bir tırla avrupaya çıkmayı çok istiyorum ve uğraşıyorum.

  Dedemin avrupada çalıştığı muhteşem NG 1636 v10 çekici. Hep bunun sesini duyduğum için bu hallerdeyim :D :
  [​IMG]
   
 9. power10

  power10
  Kayıtlı Kullanıcı

  29
  292
  118
  255
  Mercedeste v10 olduğunu bilmiyodum.
  2631 mi damperlisine binmiştim çoçukken. Sesi güzeldi. Sonra 3031 lerin sesi az daha farklıydı. Anlaşılan motor sesleri adamı merakla çekiyor.

  Yeni TIR lar adamı yolda çokta yormuyor. Koca TIR la virajda ilk defa kavis alırken o an hissettiğim ve aracı şeritte tutarak kontrolde tutmam başarılı bir histi. Etsden sonra gerçeğini bende kullandım. :-)
   
  FRANSMAAS bunu beğendi.
 10. Driven06

  Driven06
  Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
  Plaka

  29
  381
  571
  435
  Mercedes
  TruckersMP Profili
  Tükiye'de malesef hiç görmedim, man'ların mevcuttu ama. Dedemin anlattığına göre 21lt v12 Çift turbolu olanlarıda vardı, zamanında hobi amaçlı v12 almak istedi fakat gümrük vergileri yüzünden vazgeçmek zorunda kaldı.