1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Haber Sanaldan Gerçek Tırlara

Konusu 'Haberler / Güncellemeler' forumundadır ve Extreme tarafından 2 Temmuz 2019 başlatılmıştır.

1. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.434
    4.345
    300
    Volvo
    Genelde, simülasyon oyunlarımızın sadece eğlenceli değil aynı zamanda bazı durumlarda topluluğumuzdan ekstra bir şeyler getirme konusundaki şükranlarını ve hikayelerini paylaşan e-postalar alıyoruz.Geçmişte, bu hikayelerden birini sizinle paylaştık.Sürücü Dustin Kochara ATS'nin, sürüş okulunda mezun olmasına nasıl yardımcı olduğuna dair hikayesini bizimle paylaştı.

Bugün Colin Taylor'dan ETS 2'yi oynayan yolunun çok daha fazla yol açtığını söylemek istiyoruz. Colin bize sizinle paylaşmak istediğimiz bir e-posta gönderdi:​

Merhaba

Sadece bunu size bildirmem gerektiğini hissettim.Oyunlarınız ETS2 ve ATS, Artic lisansımı almamı ve tır sürüşüne başlamamı sağladı.

2 yıl önce, Steam sayfanızın bir ekran görüntüsüne sahip oldum, rate puanınız ve bir arkadaşınız şöyle dedi “ "bunu almaya ve denemeye cesaret edin". Şaka yapıyordu. Bir tır simülatörü aptalca görünüyordu (üzgünüm).Ama meydan okumayı seçip ETS2'yi aldım.Birkaç rom ve kola ile bir gece oynadım.Sonra başka bir gece oynadım. Sonra modları, kendi melodilerimi vb. ekledim.Sonra oyunu başka bir düzeye çıkaran direksiyon simidi aldım. Belki 20 seanstan sonra çılgınca bir düşüncem vardı.Tanrım, sanırım bunu yapabilirim.O sırada 20 yıldır taksi şoförüydüm. Mutsuz değildim, ama bütün gün yanınızda sarhoş, kokulu, arsız, cahil bir yabancı olması çok yorucu oluyordu.Karım, hakkımdaki komik düşüncemden bahsetti ve şöyle dedi: “Neden bunun için gitmiyorsun?”

Ehliyetimi geçen Ağustos ayında aldım. Kuzey İrlanda'da bir nakliye firması acentesi aracılığıyla (Belfast'a yakın yaşıyorum) 6 aydan fazla bir süre boyunca sübvanse edildi ve geçen hafta onlarla birlikte tam zamanlı bir iş buldum.Hepsi senin oyunun yüzünden.Komple kariyer ve yaşam değişikliği.Şimdi ne kadar mutlu olduğumu keşfedene kadar önceden olduğum yerde mutsuz olduğumu farketmemiştim.Benim her şeyimle olan yakınlığım mı? Artık oyunlarını çok nadiren oynuyorum, çünkü, eve iş götürmek gibi birşey :)

Her neyse, benden, karımdan ve çocuklarımdan çok teşekkürler (şimdi beni daha çok görüyorlar).Ve fantastik yaratımlarınız için büyük bir başarı.Aldığın tüm övgüleri hak ediyorsun. İyi çalışmaya devam et.

2. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    İlginç nerden nereye,
    Neyse biz simülasyona devam edelim en iyisi :)

3. Knocked

Knocked
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

101
    196
    125
    TruckersMP Profili
    CS oynamaya Devam Edeyim bBen :)

Extreme ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  4. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Aman ha sonunu da düşün heee :D

Knocked bunu beğendi.
  5. Hilalimsin

Hilalimsin
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.316
    2.601
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Tırcılık öyle kolay meslek değil özenmeyin kesinlikle yapacağınız son meslek Tır şoförü oğlu olarak söylüyorum 25 yıl bir fiil yola gittim

38 KAYSERİLİ 38, Leno'X ve Extreme bunu beğendi.
  6. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    İnsanları o kadarda karamsarlığa sürükleme istersen.
    Tamam belki yapılacak bir meslek değil ama yapıldığı zamanda getirisi fazla bir meslek.Benimde babam tır şöförü ve mesleğinden gayet memnun.
    Eğer bir tır şöförü olacaksan bu mesleğe kendi aracınla başlaman gerek ve sağlam bir çevren olması gerek.Düşünen arkadaşalr varsa bunlarıda göze alarak çıksın bu yola.

7. mito1172

mito1172
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    tır şoförlüğü ağır iştir oyuna benzemez oyunda 2500 km gitmek ile gerçekte bu km gitmek aynı şey değil adamın leşi çıkar yorgunluktan ve bence pekte özenilecek bir meslek değil

Extreme bunu beğendi.
  8. Driven06

Driven06
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Ben Kırıkkale'de 7 yıl askeriyede zırhlı nakliye tırlarını kullanmış biri olarak işimi severek yaptım fakat gerçekten çok çok zor, belki benim kullandığım araçlar ağır tonaj ve arazi şartlı olduğu için olabilir ama 4 saat sürüşün ardından kum torbası gibi oluyorsun, sağlam bünye, sağlam kafa ve sevgi lazım. Sevmediğin zaman işkence olur, her gittiğin km'ye küfür edersin. Ama hala bu işin peşindeyim fakat ülkemizde bu işler belli bi kaç firma haricinde pek düzgün yürümüyor, şöförler adamdan sayılmıyor, sadece gördükleri ve düşündükleri şey para. Ama 80lerde bu yaşımda olsaydım o zamanki araçların kıymetini, değerini bilir kesinlikle tır şöförü olurdum. Biçok kişi için hoş gelmeyebilir, araçlar o zamanlarda gerçekten gürültülü ve yorucu olabilir ama bence, bana en güzel gelenide o. Rahmetli Alican abimiz gibi türbine flanş takıp öte öte gitmek vardı. Ama hala güzel bir tırla avrupaya çıkmayı çok istiyorum ve uğraşıyorum.

Dedemin avrupada çalıştığı muhteşem NG 1636 v10 çekici. Hep bunun sesini duyduğum için bu hallerdeyim :D :

9. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Mercedeste v10 olduğunu bilmiyodum.
    2631 mi damperlisine binmiştim çoçukken. Sesi güzeldi. Sonra 3031 lerin sesi az daha farklıydı. Anlaşılan motor sesleri adamı merakla çekiyor.

Yeni TIR lar adamı yolda çokta yormuyor. Koca TIR la virajda ilk defa kavis alırken o an hissettiğim ve aracı şeritte tutarak kontrolde tutmam başarılı bir histi. Etsden sonra gerçeğini bende kullandım. :-)

FRANSMAAS bunu beğendi.
  10. Driven06

Driven06
    Plaka

34
    421
    822
    250
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Tükiye'de malesef hiç görmedim, man'ların mevcuttu ama. Dedemin anlattığına göre 21lt v12 Çift turbolu olanlarıda vardı, zamanında hobi amaçlı v12 almak istedi fakat gümrük vergileri yüzünden vazgeçmek zorunda kaldı.