1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü retarderi nasil kapatilir

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve yilmaz1 tarafından 30 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. corbanez

corbanez
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.292
    1.905
    200
    Renault
    TruckersMP Profili
    Siz yanlış biliyorsunuz, sizin bahsettiğiniz olay hata payıdır.

2. KURTALAN

KURTALAN
    Plaka

35
    194
    33
    105
    Mercedes
    TruckersMP Profili

Bilmiyorsunuz bir de ısrar ediyorsunuz. Otomatik retarder'da hız sabitlendiğinde otomatik olarak retarder devreye girer. Bahsettiğiniz hata payında, hız sabitlendikten sonra mevcut hızın maksimum çıkacağı kademeyi gösterir. Daha da ısrar edecekseniz video çekeyim :D

3. CumaliBzdmR

CumaliBzdmR
    Yönetici
    Plaka

33
    4.641
    9.261
    200
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Kim neyi savunuyor anlamadım ama otomatik retarder işaretlendiği zaman fren yapılınca devreye giriyor. Kaldırılınca normal fren oluyor. Ayrıca seçenek işaretlenmese bile, belli bir hıza sabitlendiği zaman o hızı aşmaya yeltentiğinde retarder kendisi çalışıyor ki o hızı aşmasın.

4. Albos

Albos
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

40
    267
    166
    190
    Volvo
    TruckersMP Profili
    dun ben denedim fren yapılınca devreye giriyor. arkadaş dogru soyluyor

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Haziran 2015
  5. corbanez

corbanez
    Plaka

1.292
    1.905
    200
    Renault
    TruckersMP Profili
    Ne yazık ki onu siz yapıyorsunuz; bu oyunda otomatik retarderi açarsanız siz her fren tuşuna bastığınızda retarder de devreye girer, fren tuşunu bıraktığınızda kapanır. Yani fren pedalına entegre edilmiş retarder gibi davranır. Sizin bahsettiğiniz olay gelişmiş hız sabitleyicideki hata payıdır. Mesela sizin görselinizdeki durum 0 hata payı gösteriyor. Bu demek oluyor ki örneğin hızınızı 50kmh sürate sabitlerseniz herhangi bir sebeple aşıldığı anda retarder devreye girecektir. Bu payı 5kmh yaparsanız 55kmh sürati geçtiği anda devreye girecek ve tekrar bıraktığınız paya yani 55kmh sürate gelince devreden çıkacaktır. Hata payını devre dışı bırak isimli seçeneği seçin ve otomatik retarder seçeneğini aktifleştirin öyle videonuzu çekin, anlayacağınızı umuyorum.

Bu arada görsele tekrar baktım kırmızı işaretli yer kademe aralığı diyor yani bu sizin sabitlediğiniz hızı, hız sabitleyiciden artırırkenki miktarı gösterir. Örneğin 50kmh sürate sabitlediniz ve hız sabitleyiciyi kullanarak gaza basmadan hızınızı artırmak istiyorsunuz, klavye seçeneklerindeki veya gamepad ile oynuyorsanız bilemem, ayarınız ne ise hız sabitleyici ayarını arttırma diye geçer o tuşa basarsınız ve belirlediğiniz kademe kadar hızınız artar, örnek vermek gerekirse görselinizde kademeniz 5kmh olarak görünüyor; hızınız 40kmh sürate sabit bir şekilde ilerlerken bahsettiğim tuşa bastığınızda bundan sonra sabit hızınız 45kmh olacaktır tekrar basarsanız 50kmh olacaktır ki bunu çoğu tırların kontrol panelinde gözlemleyebilirsiniz. Yani körü körüne savunduğunuz iddia ile öne sürdüğünüz görsel çelişmekte ve ısrarla yanlışı savunuyorsunuz, yardım isteyeni yanlış yönlendiriyorsunuz.

Son düzenleme: 2 Haziran 2015
  6. Gurkan [TR]

Gurkan [TR]
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

37
    21
    3
    50
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar özür diliyorum konu dışı olacak ama buradan kurtalan arkadaşımıza bi sorum olacak koç lojistik logosunu yapmak için hangi programı kullanıyorsun?
    Bu arada bütün Türk - İslam aleminin değerli modaratör , admin ve yöneticilerimizle tüm forum arkadaşlarımızın beraat kandilinin mübarek varsa günahlarının af olması dileklerimi sunuyorum.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.