1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji PC Hakkında Sorularım

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve unyeli527 tarafından 4 Ağustos 2021 başlatılmıştır.

1. unyeli527

unyeli527
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

38
    208
    208
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    herkese selamlar arkadaşlar bir kaç sorum var ve benimde dikkatimi çeken birşey

1. ats ve ets2 klasöründeki config notundaki developer ve console yi açınca oyun kasıyor kapatınca oyun kasmıyor bu config oyun için sıkıntılı mı ?

2. dikkat ettiğim konu sanki sadece ets ve ats kasmıyor diğer oyunlarda aynı ats gibi kasmalar yapıyor 20 fps den 5 fps ye kadar iniyor sebebi nedir sizce ?

3. oyunlarımın kasması laptopun çok ısınmasından kaynaklı olabilir mi termal macunu değiştirsem sıkıntı gider mi bu durumu yaşayan arkadaşlar varsa yazabilir mi ?

4. sorun termal macunsa termal macunu değiştirmek ne kadar değiştirirler

5. son sorum windows 10 için bir güncelleme gelecekti h21 ilgili bişeydi bu sözde oyunların performanslarını sıkıntılarını giderecekmiş ne kadar doğrudur acaba

sorularımdan anladınız mı bilmiyorum ama cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

arkadaşlar lütfen beni aşağılayıcı yorumlar yapmayın birbirimizi kırmadan bana yardımcı olun

2. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    1.Soru hakkında fikrim yok
    2.Bilgisayarın fazla ısınmasından olabilir
    3.ısı kaynaklı performans düşüşü olabilir termal macun veya fan kalitesiyle alakalıda olabilir.
    4.Termal macun fiyati 20 tl den 100 tl ye kadar değişiyor ama kalitelisini öneririm
    5.Onu pek sanmıyorum etkilese bile gözle görülür artış beklemiyorum.

unyeli527 bunu beğendi.
  3. unyeli527

unyeli527

38
    208
    208
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    gecen gün bilgisayarcıya da sordum adam 100 liraya yapıyormuş temizliğini falan dedim ona başka yerde 30 liraya yapıyorlar diye adamda bana onlar 5 liralık macunu 30 liraya yapıyorlar dedi kendisinde hatta gösterdi maunu 350 liraymış götürecemde güvenemiyorum bakalım şu güncelleme gelsinde olmadı götürcem mecbur yoksa laptop elimde kalacak :)

4. furkan4650

furkan4650
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    yaptırmışken kaliteli macun ile yaptırmanı öneririm macunu internetten kendin al kendin yaptır

5. unyeli527

unyeli527

38
    208
    208
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Gecen kış arkadaşla yapacaktık onda macun vardı tüm vidaları açtık bir vida yalama yaptı açılmadı fazlada zorlamadık kırılır diye

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    1. Aslında bu soruya yazacaktım ama 2. soruya cevap olarak yazacağım kısım 1. soruya da cevap olabilir.
    2. Donanım sorunu olabilir, özellikle hdd veya ram ilk aklıma gelenler. Eğer o dosyanın adını değiştirip veya silip tekrar denemediysen dene. Düzelmezse, hdd ve ram stres testlerini araştırmanı öneririm.
    3. Laptop çok ısınıyor gibi gelse de değerlere bakmada yarar var. Benim Lenovo laptop fanı çalıştığı zaman çok ses yapıyor, sanki eşek yükü taşıyor gibi. Ama değerleri normal. Ancak, şunu eklemek isterim; Laptoplarda fan temizliği ve termal macun faydalı.
    4. Ben şunu kullanarak kendim değiştirdim. Çünkü eski laptopu verdiğim tamirci kasayı falan hep çizmişti. Garantisi bittiyse kendin değiştirmeyi deneyebilirsin. Yapamam dersen de güvendiğin birini bul (işini temiz yapan). Garanti bitmediyse çok da para almazlar (belki hiç almazlar). Sonuça onlarda macun zaten var, sana az bir kısmını kullanacaklar ve işçilik alacaklar.
    5. Windows şapkadan tavşan da çıkarsa oyun kasma sorunlarını tamamen çözemez. Yaptıkları bir özellik başka bir şeyi bozabiliyor. Geçtiğimiz aylarda bir güncelleme çıkarmışlardı (KB5001330 veya benzer isimde), oyunları mahvetmişti. Sonra bir düzeltme yayınladılar ama ben o güncellemeyi tamamen kaldırmadan çözemedim kasılmayı.
    O neymiş öyle? Marka modeli al da bakalım. Bence "fiyatlar arttı" ayağına sana "kaliteli malzeme sıkıyoruz" demeye getiriyor.

Son düzenleme: 5 Ağustos 2021
  7. unyeli527

unyeli527

38
    208
    208
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Garantisi bitti onun akrabanın tanıdığı bilgisayarcı var bir kere daha göndermiştim güzel çalışma yapmış ona gönderecem her şeyini söyleyecem ona yaparlar artık