1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel PC Beni Banladı

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cemsnbc tarafından 10 Haziran 2019 başlatılmıştır.

1. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Herkese merhabalar;

Dün akşam çok sinir bozucu bir durum yaşadım. Çalışan bilgisayarın görüntü gitti. Her türlü yolu denedim. Maalesef görüntü gelmemekte kararlıydı. Sabah belki düzelmiştir diye sabahın beşinde yarı uykulu yarı uyanık. Kendi kendime çalışmaz boşuna kalkma diyor içimdeki ses. Sonra bir ümit kapısı belki çalışır umuduyla içimdeki sesi dinlemeden kalktım. Yaklaşık 2 saat gece 3 saat uğraşıp yapamadığım PC yi yine yapamadım.

Allah'tan ankart garantili hemen işe gitmeden Vatan Bilgisayara götürdüm. Yanıma da yedek anakart vardı onu da yanında götürdüm. Zengiliğe bak, yedek anakart. Şimdi Vatan Bilgisayardan anakart bozuk demelerini bekliyorum. Yedeği varya ona güveniyorum. Bendeki de umut kapısı. Bakalım sonuç ne olacak.

İnşa'Allah anakart bozulmuştur ve garanti de değişim gelir.

Zaten kafamda deli sorular. Önümüzdeki ay itibariyle PC parçalarını değiştirmeyi düşünüyorum. Fakat sadece 3 parçanın 3 bin TL olması gözümü korkutuyor. La sadece 3 parça şey 3 bin TL olur mu? Demek ki oluyormuş. Bu 3 parça da Ram + Anakart + İşlemci.

Yenisini alınca eski olacak bilgisayarı da başka bir kasada topların artık.

Uzun lafın kısası bilgisayar yapılana kadar, bekleyeceğim. ATS in yeni DLC si yarın çıkıyor ve ben PC yapılamazsa oynayamıyorum.

Yapılır mı bu be.

2. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Abi başlık ilgimi çektiği için geldim çok hoşuma gitti:D. finaller yüzünden bakamayacağım ben de atsye fazla. 2 hafta bekleyeceğim mecbur. İnşallah umduğun gibi olur bilgisayar işi üzgünüm : (:(

Cemsnbc bunu beğendi.
  3. Cemsnbc

Cemsnbc
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Komik bir dille anlattım

ealpunal bunu beğendi.
  4. HandCuff

HandCuff
    Plaka

29
    856
    1.328
    220
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Okul beni banladı diyeyim o zaman ben de : p

5. EmrahKAPLAN

EmrahKAPLAN
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

36
    966
    1.858
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Dolar ve euro tavan olunca doğal olarak fiyatlarda yükseliyor. 400 Tl'ye aldığım ekran kartı 720 Tl olmuş. Anakart için şunu söyleyebilirim. Eğer voltajdan kaynaklı bir arıza ise garanti kapsamıyor diye biliyorum. Başıma aynı olay gelmişti. Gittik mecburen yeni anakart aldım. Inşallah voltajdan değildir.

Razor3214 bunu beğendi.
  6. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Allah yardimcin olsun bu ekonomide işimiz zor

7. nameless23

nameless23

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Çok basit bir çözüm önermiş gibi olacağım ama, ram'ler yerinden oynamış veya tam oturmamış olabilir mi?

8. Nemesis306

Nemesis306
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ya da güç kaynağına gelen gücü anakarta veren ana kablo yerinden oynamış olabilir mi? Onlara da bakmalısın bence abi.

9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.068
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Benim 60 liraya aldığım F710 kolu şimdi 250 liralarda. Kur çok etkiliyor teknolojiyi, vergiyi sayma zaten.

10. Return0fwarfare

Return0fwarfare

30
    9
    5
    65
    Scania
    TruckersMP Profili
    Anakart üzerinde ki parçaların, ram,psu,ekran kartı bunların denemelerini yapmadan direkt anakartı alıp götürmek ilginç :D

her neyse inşallah, arızalı olarak düşündüğün anakartında arızalı değildir