1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel oyunlarda saniyelik takılma sorunu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve ets2cidayi tarafından 24 Şubat 2021 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    64
    25
    0
    hayırlı akşamlar arkadaşlar bilgisarayım baya yeni özellikleri yeterli oyunlarda 200-300 fps gören bir bilgisayar yani özelliklerle alakası yok bi kaç haftadır csgo ve ets2de sürekli bazen 1-2 saniye bazen 10 saniye kadar bazende donup mavi ekran hatası alıyorum hatta arasıra internette dolasırken bile donuyor neyden kaynaklanabilir bu hata

Son düzenleme: 25 Şubat 2021
  2. AslenKral

AslenKral
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

40
    101
    184
    150
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    İyi geceler,
    Sorunun ne olduğu hakkında teknik bilgiye sahip olmayabilirim ama oyunun yerel dosyalar kısmından dosya bütünlüğünü doğrulayı seçerek bi taratıp, belki bozuk bir iki dosya vardır onun güncel bi şekilde tekrar inmesini sağlayabilirsiniz.
    Ekran kartı driverları güncel olması vs zaten standart yapmış olmanız gereken şeyler bahsetmiyorum o sebepten. Antivirüs programı belki arka planda bişeyler tarıyordur, onu inaktif edip deneyebilirsiniz. Beyin fırtınası olarak sunabileceklerim bunlar, tmp forum türkçe kısmından da bu konuyla ilgili çözüm arayabilirsiniz.

Çözmeniz dileklerimle, iyi geceler.

DaNgEr900, hoca33 2 ve ets2cidayi bunu beğendi.
  3. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Başka oyunlarda böyle bir sıkıntı yoksa ets2de bir problem vardır. Save dosyanı değiştir başka save dosyası ile dene. Hatta direk ets2nin belgeler kısmını kopyala bir yere ve kaldır bide öyle dene.

ets2cidayi bunu beğendi.
  4. OmerF

OmerF
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

174
    488
    220
    Volvo

Aynı sorun bende de vardı, deneyerek bu saniyelik donmaları en aza indirdim. İleri seviye ayarlarda bu üsttekileri aynı şekilde yapmanı öneririm. Diğer altındakileri(ayna, bitki vs.) onları kendi isteğine göre ayarlarsın(bitki detayı, yoğunluğu bende en düşükte). Ara ara yine oluyor ancak eskisi gibi değil.

Monitörün veya laptopun ekranı 144Hz değil 60Hz ise "dikey eşitleme(VSYNC)" etkinleştir.

ets2cidayi ve Yasin 53 bunu beğendi.
  5. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    64
    25
    0
    yok ortak oyunla yada bilgisayarın performansıyla alakası yok başka bi derdi var ama bulamadım hala hayırlısı

Ekran kartı driverleri ile ilgili önceleri hiç böyle bi sorun yaşamamıştım sence ondan mıdır şimdi bi en yeni sürümü yükleyeceğim umarum işe yarar

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 25 Şubat 2021
  6. saltukhancer

saltukhancer
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

119
    153
    90
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ddu ile ekran kartı sürücünü silip yükle ayrıca ram kaynaklı olabilir 8 ise normal.

ets2cidayi bunu beğendi.
  7. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    64
    25
    0
    problem aslenkral kardeşimin sayesinde çözüldü hepinize teşekkürler iyi forumlar.

Son düzenleme: 25 Şubat 2021
    AslenKral ve DaNgEr900 bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.