1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Oyunlarda %100 Disk Kullanımı

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve ets2cidayi tarafından 5 Mart 2021 başlatılmıştır.

1. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    64
    25
    0
    hayırlı akşamlar arkadaşlar 1 bikaç gün önce burda başlık açmıştım saniyelik donma sorunu diye çözüldü sonradan hemen birkaç gün sonra yine başladı aynı sorun bu sefer çözemedim biraz araştırdım disk %100 kullanılınca olur diyorlar disk kullanımı da düzelttim ama hala oyuna girince %100 kullanıyor ve neyin kullandığı görev yöneticisinde gözükmüyor donup oyundan atıyor bilen yaşayan varsa yardım edebilir mi acaba

2. dark314

dark314
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

19
    19
    26
    75
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Muhtemelen Windows 10 kullanıyorsun kullanma Windows 7'ye veya Windows 8.1'e düşür disk kullanımı %30'a kadar düşecektir RAM miktarın az olduğu için bilgisayar diski RAM olarak kullanıyor bundan dolayı %100 kullanıma erişiyor Windows 7'ye düşürürsen daha sağlıklı olur =)

3. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    64
    25
    0
    ortak kesin çözüm olur mu acaba olmayacaksa geçmekte mantıksız olur sanki bide hiçişeysiz kendim geçebilir miyim??

4. furkan4650

furkan4650
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

357
    136
    165
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarın özellikleri nedir ona göre kesin çozüm olmayabilir surum dusurme

5. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    64
    25
    0
    8gb ram var amd radeon ekran kartı var3.50 ghz işlemci var 64 bit
    iyi mi sence ?

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Oyuna göre de değişir oran. Özellikle daha yeni oyunlar (2010 sonrası), disk HDD ise disk okuma yazma oranını arttırır (özellikle ram açlığı olan oyunlar). Ben dizüstünün HDD'yi (5400 rpm) söküp SSD'ye geçtim. Mesela GTA'da rastgele anlık drop yemiyorum artık.

ets2cidayi bunu beğendi.
  7. MuslumcuDayi

MuslumcuDayi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

25
    185
    250
    200
    DAF
    TruckersMP Profili
    Disk kullanımın bilgisayar bileşenleri ile alakası yoktur dostum. Sistemin içine sistemi zorlatan bir virüs girmiştir. Geçen hafta benim bilgisayarımda yüzde yüz disk kullanıyordu. Hiçbir şey açmadıgım halde sistem diski zorluyordu.Googlede yüzlerce çözüm var hiçbiri bi halta yaramıyor. En temizi diski tamamen biçimlendirip format atmak. Hatta diskin harddisk ise ssdye geçme bahanen olsun. 120gb da olsa sistemi ssdye kurmanı öneririm.

ets2cidayi bunu beğendi.
  8. ets2cidayi

ets2cidayi
    Kayıtlı Kullanıcı

24
    64
    25
    0
    ortak ben bu bilgisayara para harcamak istemiyorum delirtecek yani beni en son kıracam da arada stres atalım diye giriyoz daha çok sinir ediyor formatla halledilirse bi format attıram öyle kullanam biraz