1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözülemedi Oyun İçerisindeki Ayarları Değiştiremiyorum

Konusu 'Çözülmemiş Sorunlar' forumundadır ve seytankulesi tarafından 30 Ocak 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. seytankulesi

seytankulesi
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

24
    8
    1
    35
    TruckersMP Profili
    Merhaba, öncelikle iyi forumlar dilerim. Sorun şu şekilde;
    Oyuna giriş yapıyorum hiçbir problem yok. Girdikten sonra fps 144 olduğu için 60'a almak istiyorum(alt-tab yaptığım zaman fps direkt max. oluyor). 60FPS yapıp uygula diyorum ve oyun donuyor. Bir süre bekledikten sonra oyun devam etse dahi ekran donuk olarak kalıyor. Hiçbir şey yapamıyorum ve ALT-F4 çekmek zorunda kalıyorum. Hiçbir şekilde ayarlarla oynayamıyorum forumdaki tüm konulara baktım yanıtını bulamadım.

Tüm forum üyelerine iyi akşamlar dilerim.

2. ZielRaad

ZielRaad
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

38
    33
    85
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Merhabalar,
    Ekran kartı driverinizin güncel olup olmadığını kontrol edip tekrar deneyebilirsiniz,
    Belki bir umut hocam.
    Hayırlı Akşamlar olsun. :):cay:

3. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kardeşim oyunda alt + tab sorunu var. Yaptığın zaman oyun donuyor ve alt + f4 yapmadan düzelmiyor. Eğer fps i 60 a sabitlemek istiyorsan oyun görüntü ayarlarından dikey eşitlemeyi aç.

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  4. seytankulesi

seytankulesi

24
    8
    1
    35
    TruckersMP Profili
    Normalde zaten 60FPS sabit. Lâkin oyun kapatıp açıldığı zaman bu dikey eşitleme vs. pasifleşiyor. Ayarlar kısmında her şey doğru olmasına rağmen FPS 60'da sabit olmuyor. Bu yüzden ayarları değiştirip tekrar eski ayarlara çekmem gerekiyor. Sanırım bu sorunun bir çözümü yok yeni patch'e kadar. Yardımlarınız için teşekkür ederim, çözülmüş değil. Hayırlı akşamlar!

Ekran kartı driverım son sürümünde, yardımlarınız için teşekkür ederim. Sorun henüz çözülemedi// Hayırlı akşamlar!

5. Paarthurnax

Paarthurnax
    Plaka

27
    970
    2.187
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kurduğun cümleleri anlamıyorum, fps sabit 60 diyorsun ama fps 60 da sabit olmuyor diyorsun? Ayarları değiştirip eski ayarlara çekmen ne anlama geliyor? Yine anlamadan da bir çözüm sunayım. Bu ayarları yapmayı single playerda dener misin?

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  6. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Belgeler/ETS 2/config.cfg'yi not defteri ile aç.Config.cfg'nin içinde uset t_locked_fps satırını arat ve satırın karşısında iki tırnak arasında bulunan değeri 60'a çevir.Tam emin değilim ama denemekten zarar gelmez.​

hoca33 2, hackvita ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  7. seytankulesi

seytankulesi

24
    8
    1
    35
    TruckersMP Profili

Merhaba, 60FPS sabit olarak ayarlarda gözüküyor fakat oyun içerisinde Fps 144-200 arası gidip gelyior. Dikey eşitleme açık olsa dahi oyunu kapatıp açtığım zaman fps yeniden eski haline dönerek 144-200 arasına geliyor. Demek istediğim şu ki ayarlar 60FPS sabit gösterirken oyun içerisi 144-200 arası oluyor. Bu yüzden ben de ayarları 144'e alıp tekrar 60'a alarak tekrar 60FPS yapıyorum. Bunu yaparken de donuyor. Single Player'da hiçbir sorun çıkmıyor direk MP'de problem çıkıyor.

Deneyip dönüş yapacağım. Emeğiniz için teşekkür ederim.

Maalesef, söylenen her şeyi yapmama rağmen oyunda herhangi bir oynama yok. Bazen 30FPS bazen 75FPS bazen 140-200 arası bir FPS'de başlıyor. Sebebini anlayabilmiş değilim. Herkesin emeğine sağlık.

Bir de unutmadan, launcher ETS'ye tıkladıktan sonra steam'a bağlanıyorum ve Euro Truck Simulator 2 başlatılıyor... yazısı çıktıktan sonra şu bildirim ile karşı karşıya geliyorum. Bir hata değil fakat neden kaynaklandığını ve nasıl kaybolacağını bilemiyorum. Yardım ederseniz sevinirim.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2020
    hoca33 2 bunu beğendi.
  8. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Hata için Steam mi başlatmadan launcher exe ye tıklamışsın önce steam i açman gerekiyor.

Extreme ve seytankulesi bunu beğendi.
  9. seytankulesi

seytankulesi

24
    8
    1
    35
    TruckersMP Profili
    Çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

10. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Ekran kartın ne? Ekran kartı driverından oyuna özel FPS limiti koyabilirsin.

seytankulesi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.