1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Bilgi NVIDIA'nın Gürültü Engelleme Özelliği RTX Voice'a GTX Desteği Geldi

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve syntax tarafından 9 Nisan 2021 başlatılmıştır.

1. syntax

syntax
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

298
    414
    220
    TruckersMP Profili
    Merhaba arkadaşlar, NVIDIA GTX ve RTX ekran kartlarına sahip olanlar NVIDIA'nın geliştirmiş olduğu gürültü engelleme özelliğine sahip RTX Voice yazılımını indirebilir.

RTX Voice yazılımı ne işe yarar?

RTX Voice yazılımı mikrofonla konuşurken dışarıdaki diğer sesleri tamamen ayırabiliyor ve ses karşı tarafa gitmiyor.

Süpürge, alkış, masaya yumruk, telefondan müzik, çay kaşığı ile karıştırma seslerini denedim ve ses karşı tarafa gitmiyor. Üstelik siz konuştuğunuz sırada bile bu sesler karşıya gitmiyor.

Örnek bir Twitch yayıncısının yapmış olduğu bir test;

Desteklenen uygulamalar;
    Twitch
    Zoom
    Teams
    Steam Chat
    Streamlabs
    OBS Studio
    Google Chrome
    Slack

TruckersMP'de deneyemedim ama olacağını düşünüyorum çünkü mikrofon ayarlarında RTX Voice isimli yeni bir ses aygıtı geliyor. Discord kusursuz çalışıyor. Ek olarak hoparlöre de gürültü engelleme yapabiliyorsunuz. Örneğin Discord'da biri ile konuşuyorsunuz ve o konuştuğunuz kişinin laptopunun fan sesi kulağınızı tırmalıyor. Bu yazılım ile karşı taraftan gelen sesi de ayırabiliyorsunuz.

RTX ekran kartına sahip olanlar NVIDIA Broadcast uygulaması;
    NVIDIA Broadcast

GTX ekran kartına sahip olanlar NVIDIA RTX Voice uygulaması;
    RTX Voice

DaNgEr900 bunu beğendi.