1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Nasıl Kayıt Alırım?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Mydoor10 tarafından 28 Ağustos 2019 başlatılmıştır.

1. TruckermanTV

TruckermanTV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar şimdi bildiğiniz gibi calais-duisburg yolunda çok troll ve kötü sürenler var report edince ban yemiyorlar çünkü report siliniyor o yüzden rec almak gerekiyor ancak ben plays.tv denedim onda fps bildiğin eksiye düşmüş gibi birşey olmuş ve oyunu da çok kastırıyordu, OBS denedim OBS'de ise oyun kasmıyor ama video görüntüsü kasıyor yani record almak için kullanabileceğim en iyi program hangisi?

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Bir konuda 1050TI kullandığını yazmıştın, oradan yola çıkarak ShadowPlay ile video çekimi yapmanı öneririm.Alt+Z tuşuna basarsan ayarları yapabileceğin bölmeye ulaşabilirsin.Her kazada pinfo'yu alıp 15 saniyelik kayıt almak için "Anında Yeniden Oynatma" özelliğini kullanabilirsin.Böylelikle bir daha kes biç vs. yapmana gerek kalmadan raporlayacağın adamın suçu ile pinfosunun 15 saniyelik kesitini alırsın.

"Anında Yeniden Oynatma" özelliğini kullanabilmek için ataman gereken tuşlar:

"Anında Yeniden Oynatma" özelliğinin saniyesini ayarlayabilmek içinde ShadowPlay ayarlarından "Video Görüntü Yakalama" bölümüne girip 15 saniyeyi yükseltebilirsin.

Yukarıdaki fotoğraflardan yardım alıp tuş atamalarını ve saniyeyi ayarladıysan ben nasıl kullanacağını anlatayım.Yukarıda kendi kullandığım ayarlara göre bahsedersem oyuna girince "Insert" tuşuna basıyorum ve "Anında Yeniden Oynatma" özelliğini aktif ediyorum.Sonrasında yola çıkıyorum biri vs. çarptığında pinfo'sunu alıp "Num." tuşuna basıp geriye dönük 15 saniye kaydın alınmasını sağlıyorum.Zaten sağ üstte 15 saniyelik kaydın alındığına dair bir yazı çıkacaktır.Ondan sonra tırımı park ettim oyundan çıkıcam, çıkmadan önce tekrar "Insert" tuşuna basıp "Anında Yeniden Oynatma" özelliğini deaktif ediyorum.

Yukarıdaki işlemleri yaptığımda kayıt klasörüne, aldığım pinfo ve öncesi yani adamın hatası ile beraber 15 saniyelik kayıt, kayıt dosyasına kaydolmuş olacaktır.Bundan sonra benim yapmam gereken tek şey videoyu YouTube'a yükleyip oyuncuyu raporlamak olacaktır..

Bu 15 saniyelik kayıtların nereye gideceğinide ShadowPlay ayarlarından "Kayıtlar" bölmesine gelerek ayarlayabiliriz:

NOT: Dersen ki "ben oyuna girince kaydı açayım kapatana kadar kaydetsin" o zaman ilk resimde kutucuğun altında bulunan "Manuel kaydı aç/kapat ve yaz"a bir tuş atayıp oyuna girince tuşu aktif, oyundan çıkarkende deaktif edersin.Videonun gideceği yer yine bir üstteki fotoğraftan ayarladığın yerdir.

3. Knocked

Knocked
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

101
    196
    125
    TruckersMP Profili
    Amd APU sistemde işe yarıyormu ?

4. Opssorry

Opssorry
    Plaka

31
    900
    804
    230
    Scania
    TruckersMP Profili
    Geforce özelliği olduğu için pek sanmıyorum olacağını.

5. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    AMD ReLive'da da vardı diye hatırlıyorum bu özellik.

Knocked ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  6. Knocked

Knocked

101
    196
    125
    TruckersMP Profili
    Şuan ReLive Çözmeye çalışıyorum :D

EmreG ve Extreme bunu beğendi.
  7. Knocked

Knocked

101
    196
    125
    TruckersMP Profili
    Çözdüm kullanıyorum şuan baya rahat fps düşüşü hiç olmadı. Teşekkürler

Extreme bunu beğendi.
  8. TruckermanTV

TruckermanTV

22
    210
    84
    90
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Ben Alt+Z tuşuna basınca hiçbirşey olmuyor. Sadece bi hata sesi gibi birşey geliyor birşey olmuyor nedense. Üstte ayarlar var oraya tıklıyorum orda klavye ayarları felan da yok.

9. biraktim

biraktim

1.190
    1.338
    230
    Ekran kartın desteklemiyorsa olabiliyor öyle, benimki de GT 1030 olduğundan açılmıyordu, Youtube'dan baktım, bir şekilde açabildim. Ancak video kaydedilmiyor hala. Ayrıca OBS'de video laglı çıkıyorsa, ayarlarda işlem önceliği diye birşey var. Onu yüksek veya normal yapmayı dene, çok yüksek ihtimalle düzelecektir. Eğer hiçbirşey yapamazsan, Windows'un kendi ekran kaydedicisi var, Windows + G tuşlarına basarak açılıyor. Tabii ekran kartın benimki gibi desteklenmiyor ise bunu da yapamazsın. Ekran kartının modelini söyler misin?

10. gsbs1995

gsbs1995
    Plaka

660
    365
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Plays tvde ayarlama yaptinmi