1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Multiplayer'de Çok Trolleniyorum?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve hsngencer tarafından 24 Ocak 2020 başlatılmıştır.

1. EsnafTV

EsnafTV
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    arkadaşlar herkese merhaba
    her aksam saat 7.30 8 gibi twitch de yayın acıyorum.yayınımı izleyicilere en kaliteli şekilde ve sıkılmadan izlemeleri icin elimden geleni yapıyorum.izleyiciler sıkılmasın diye başka tırlar da görsünler diye multiye giriyorum.yayınlarımı ilk önce single da açtım ama talep üzerine multi ye geçtim.önce pro mods daha sonra server 1 e geçiş yaptım.pro mods da kimse olmadığı icin pek talep olmadı.keşke olsa.normal haritaya göre cok daha güzel yollar var.cevre cok daha güzel.daha sonra server 1 de daha fazla kişi var diye server 1 e geçtim ancak onda da clais -duisburg dışında diğer yerler bomboş.hiç yollarda tır yok.daha sonra clais duisburg yolu değilde o cevreye yakın yollarda sürüyorum sebebi izleyiciler farklı insanlar görsünler farklı tır görsünler diye.
    ancak amsterdam ,rotterdam ,berlin ,clais , duisburg vb gibi şehirlerde sıkıntı cekiyorum

ters şeritten gelen scodalar , kurallara uymayan dorsesiz tırlar veya dorseli tırlar. kafa kafa carpmaya gelen tırlar.felaket durumda.inanın abartmadan söylüyorum o bölgedeki insanların yuzde 50 si troll.hiç düzgün kullanan yok.adminler nerede? inanılmaz derece de ters şeritten gelen araçlar var.felaket durumda başkalarını taciz edenler var. hele hele yayın acanları inanılmaz trollüyorlar.

öneriniz tavsiyeniz nedir arkadaşlar.önerilerinize cok açığım.izleyicilerime dolu dolu multide oynamayı göstermek istiyorum ancak sıkıntı oluyor.

2. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    dlc al farklı yerlerde oyna cidden etkili oluyor

Extreme ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  3. RaiglacheL

RaiglacheL
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Öncelikle şunu söylemeliyim; izleyicilere göre değil, kendin zevk alacak şekilde yayınlarını düzenlemelisin. Örneğin; "abi duisburg-calais'e gir" diyen kişiye "benim rotam burası" diyebilmen gerekiyor. Bu sayede kendin gibi düşünen insanlarla (izleyicilerle) daha sıkı bir bağ kurabilirsin ve bu bağ güçlendikçe, oyunda kendi ekibini kurabilirsin. Daha sonra bu insanlarla boş yollarda bile geziyor olsan, izleyiciler sohbet etmeye veya sizin sohbetinize dahil olmak için bile yayınlarına gelebilir.

Diğer bir husus multiplayerın korkulu rüyası troller. Maalesef haritanın her yerinde bunlardan mevcut. Pro-mods'da neden biraz daha az, çünkü pro-mods bütün harita DLC'lerini istiyor. Bu insancıkların banlanma riskleri çok fazla olduğu için, hiç birisi harita DLC'si almıyor. Daha doğrusu korkudan alamıyor. Çünkü banlandıkları zaman verdikleri paralar boşa gidecek. Bu oyunun, bir simülasyon olduğunun hala farkında değiller ve maalesef asla farkına varamayacaklar.

Toplamda kaç admin var bilmiyorum ama muhtemelen 100'ün üzerindedir. Haritanın boyutunu, anlık kullanıcı sayısını ve ekranın görme kısıtlılığını (FOV) düşünecek olursak; her yere yetişilmesi mümkün değil. Zira admin olarak alınacak kişinin gerekli yeterliliği de sağlaması gerekiyor. (Daha fazla admin alsınlar demeyin diye söylüyorum.) Kullanıcı kitlesinin durumu ortada, bu yüzden çoğu kullanıcı, yetkili alımlarında başvuru sürecini bile tamamlayacak yeterliliğe sahip değil.

Durumun için yapılacak olan şeylerin başında; oyun içerisinden raporlamak yerine, Twitch üzerinden yaptığın yayınlardan klipler alarak, websitesi üzerinden geçerli bir kanıt ile raporlamak geliyor. Bu sayede oyunda adminler göndermiş olduğun rapora bakamamış olsa bile; websitesi üzerinden er ya da geç kontrol edilip işlem uygulanıyor.

Extreme ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  4. Eren Yetkin

Eren Yetkin
    Plaka

25
    436
    160
    140
    Iveco
    TruckersMP Profili
    Hiç üşenme,video sonrası at görüntüleri yönetime.En azından elinden geleni yapmış olursun.

Extreme bunu beğendi.
  5. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.456
    3.065
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Uzun süre sonra dün D-C yoluna girdim, yolda çok sıkıntı olmadı (gündüzdü), bir Türk arkadaş sağa dönüşümü "kornası bol olsun" dercesine katlettiği için, noluyor derken bariyerlere sürtüp hafif hasar aldı yüküm. Ufak tefek bunun gibi kazalar oldu.

Ama en son Cambridge şehrine malı teslim edecektim, son anlarda 2 skoda ardı ardına kafadan çarptılar bana. Sonradan fark ettim bunlar kankaymış, bir süre tamirhaneye ışınlanıp aynı yolda gidip geldiler. Videoları hazırlayıp rapor atacağım bugün.

Kısacası, trolü bol olan yollardan uzak durmakta fayda var. Ya da kaydı açıp çok takmadan oynamak daha iyi.

38 KAYSERİLİ 38 ve Extreme bunu beğendi.
  6. 38 KAYSERİLİ 38

38 KAYSERİLİ 38
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

43
    1.938
    8.870
    300
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kardeş genelde zaten belli bölgeler civarında o troller. Ya o belli bölgeler dışında sürmeye bakacaksın yada o bölgeler kısmında sürüp bol bol trol avı yapıp banlatacaksın..
    (bölgeler kısmı diye hitap ettiğim yeri açıklamaya gerek yok umarım biliyorsun

EmreG, Paarthurnax ve Extreme bunu beğendi.
  7. EsnafTV

EsnafTV

40
    291
    123
    125
    Volvo
    TruckersMP Profili
    tüm dlc lerim var hocam.yukarda da belirtmiştim.

öncelikle ilginize alakanıza cok teşekkür ederim.uzun uzun anlatmişsınız olayı.
    hocam hem yayıncı icin hemde izleyici icin aslında tır olan yerlerde sürmek daha iyi.neden derseniz boş yolda gitmek cok keyifsiz.ayrıca dikkat dagınıklılıgı yapıyor hatta sıkılınca uykun bile geliyor esneye esneye yayın yapıyorsun.
    yayınıma mudahale edilmesinden bende hoşlanmıyorum ve clais duisburg yolu isteyene red ediyorum.israr edersede banlıyorum.ben sadece izleyicime daha iyi ortam sağlamak icin clais duisburg yolu degilde onun cevre yollarında geziniyorumki en azından ortalıkda dolaşan tırlar gorsunler diye.

raporlama konusunda hem bana hemde ilgili arkadaşların ögrenmesi icin en pratik en hızlı ve etkili raporlama yöntemi nedir hocam?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Ocak 2020
  8. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Kural hatasının oluşumundan 15 saniye öncesinden 5-10 saniye sonrası da dahil olmak üzere yaklaşık 1 dakikalık klipler yeterli olacaktır. "Alt + X" kombinasyonuyla yayındaki moderatörler kolayca klip alabilir. Bunun dışında Eğer Twitch hesabında YouTube hesabını bağladıysan ve yaptığın yayınları kayıt ediyorsan; yayından sonra dışa aktarma seçeneği ile YouTube'a yayının tamamını aktarabilirsin. Daha sonra yapılan kural ihlalini zaman damgası kullanarak linkini alıp websitesi üzerinden rahatça raporlayabilirsin.

9. kalenderonur

kalenderonur
    Plaka

405
    361
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Madem tüm harita DLC lerine sahipsiniz, oyunun DLC siz bölümü olan Almanya / Hollanda taraflarına fazla uğramayın derim.
    Black Sea veya Scandinavia DLC bölgelerinde daha güzel yollarda izleyicilerine keyifli vakit geçirtebilirsin...
    Böyle yerlerde MP yerine SP de trafik yoğunluğunu arttırman bile daha keyifli olabilir.

10. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kafa dengi, muhabbeti iyi iki adam bul onlarla içerik üret. Hatta başka yayıncılar da olabilir. Promods ta İzlanda ya giderek buzlu dar yollarda yayın yapabilirsin. 50 ton 500 beygir araç al önde arkada birer skoda pilot, muhabbet ederek gidin arada bir karşıdan araç gelir. Kalabalık yola trol e ihtiyacın yok senin yoldaşa ihtiyacın var.

sametcakr5734 bunu beğendi.