1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Çözüldü Multiplayer Alt+Tab Sorunu

Konusu 'Çözülmüş Sorunlar' forumundadır ve EmRaaHErTüRk tarafından 2 Nisan 2020 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. EmRaaHErTüRk

EmRaaHErTüRk
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

103
    34
    115
    DAF
    TruckersMP Profili
    Arkadaşlar herkese selamlar, iyi günler. Sorunum şu; singleplayer'da herhangi bir sorun yok. Multiplayer'a girdikten sonra oyunda Alt+Tab olsun, grafik ayarlarını değiştirme olsun, herhangi bir şekilde masaüstüne dönüp geri geldiğimde ekran nasıl bıraktıysam öyle kalıyor. Arkada oyun aktif, tuşlar çalışıyor, sesler geliyor. Obs ekranın da bile oyun aktif donmamış bir şekilde gözüküyor. Ama dediğim gibi benim ekranımda sadece donan bir görüntü oluyor. Sebebi nedir, bu sorunu nasıl çözebilirim ?

2. gsbs1995

gsbs1995
    Plaka

660
    365
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    1 yil oldu hala devam ediyor işte

38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  3. EM1R

EM1R
    Plaka

264
    218
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herkes bu sorundan muzdarip. Bende de arada oluyor arada olmuyor.

4. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şuan yapacak birşe yok. Alt+tab çok kullanıyorsan single girip görüntü ayarlarından tam ekran tikini kaldır. Şimdilik pencere modunda idare et. Umarım tmp bunu düzeltir.

5. BASHKOOV

BASHKOOV
    Plaka

31
    642
    916
    210
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Selam, bende de 3-4 aydır bu sorun vardı save edit yaparken alt+tab yapamamak ölüm gibi birşey :D Ben 2 gün önce bir arkadaşımın tavsiyesiyle çözdüm şöyle ki:

Öncelikle ben win10 kullanıyorum diğer işletim sistemlerinde bu seçenekler olmayabilir.

Truckersmp başlatıcısına sağ tıklayıp özellikler diyoruz ve uyumluluk sekmesinden en aşağıdaki tikleri işaretleyip "Yüksek DPI ayarlarını değiştir" seçeneğine tıklıyoruz bu sayfada en aşağıdaki "Yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl" seçeneğini işaretleyip hemen altındaki kutucuktan "Uygulama"yı seçip tamam tamam deyip çıkıyoruz.

Umarım işinize yarar, eğer yaramazsa yaptığınız değişiklikleri geri alın.

Edit: Tüm bunları yaptıktan sonra oyunda alt+tab yapmayı kolaylaştırmak için hesap makinesi gibi arka planda fazla güç harcamayan bir program açık bırakırsanız iyi olur.

Son düzenleme: 2 Nisan 2020
  6. hackvita

hackvita
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

31
    850
    3.010
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Şimdi denedim bende işe yaradı arkadaşına çok çok teşekkür ettiğimi ilet forumdaş.

hoca33 2 ve BASHKOOV bunu beğendi.
  7. EmRaaHErTüRk

EmRaaHErTüRk
    Plaka

103
    34
    115
    DAF
    TruckersMP Profili
    Teşekkürler işime yaradı.. :D Allah razı olsun.

hoca33 2 ve BASHKOOV bunu beğendi.
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.