1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Logitech G29'daki yay merkezleme ayarı hakkında

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve blastear2 tarafından 17 Haziran 2018 başlatılmıştır.

1. Blackfield

Blackfield
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

30
    63
    74
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Logitech G29'da direksiyonu bıraktığımızda otomatik olarak düz şekile sabitlememizi sağlayan ayardan bahsediyorum arkadaşlar.

Resim; https://image.prntscr.com/image/EVydQ95qTRGT7Oy5AHDmVA.png
    Ayarı evet kullanabiliyorum ama bu ayarı kullandığımda direksiyonun dönüş sertliği çok artıyor. %10lara kadar çekip azalttığım da ise artık merkezleme işlemini yapamıyor. Hem direksiyon dönüş sertliğini minimumda tutup, hem de merkezleme gücünü açık tutabilmenin bir yolu var mıdır?
    Teşekkürler..

keremdogan07 bunu beğendi.
  2. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    sanırım titreşim gücünü kısınca sertlik azalıyordu

3. RaiglacheL

RaiglacheL
    Plaka

35
    803
    1.428
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Logitech Profiller üzerinden yapılabiliyor ama G29'u destekliyor mu tam olarak bilmiyorum. Resmi sitesinden indirebilirsiniz.

4. Blackfield

Blackfield
    Plaka

30
    63
    74
    100
    Scania
    TruckersMP Profili
    Titreşim gücünü sıfırlamama rağmen yine de o ayarı verdiğim zaman direksiyon sertliği çok artıyor. %20' de bile aynı şekilde.
    @RaichuTR elbette profiller üzerinden ayar veriyorum ama dediğim gibi.
    Belki de direksiyon merkezleme için illaki biraz sertleşmesi gerekiyordur direksiyonun. Pek çok ayarı denedim gerek logitech'in yazılımında gerekse ets2 ayarlarında. Ama çözemedim henüz, belki de söylediğim gibi olmuyordur emin değilim, ama bilen bir arkadaş varsa yazarsa çok sevinirim.

5. blastear3

blastear3
    Kayıtlı Kullanıcı

30
    8
    5
    15
    evet aynı sorunun cevabını ben de merak ediyorum, çözebildiniz mi? sertlik ile bizi zorlamadan çevirmek ve elimi bıraktığımda kendi kendine merkezlesin istiyorum. ayarları %20 nin üzerine çıkarttığımda istediğim gibi oluyor fakat aşırı sert oluyor döndürmesi gerçekten çok zor oluyor o zaman da..

6. keremdogan07

keremdogan07
    Plaka

22
    10
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bende 2 yıldır G29 kullanıyorum ve bende aynı sorundan şikayetçiyim. Şuan direksiyon merkezlemesi olmadan oynuyorum ama böyle zevki olmuyor. Umarım bir çözümü vardır.

7. iArknn

iArknn
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Keşke G29 direksiyonum olsada cevabını verebilsem :/

8. Scoop

Scoop

38
    130
    70
    55
    TruckersMP Profili
    umarım yardımcı olurum direksiyon merkezlemesini oyun içindeki ayarları azaltma yaparak çözüyorsunuz yani g29 yazılımı ile alakası yoktur çok uğraştım ama çözmüştüm isterseniz bir deneyin direksiyon sertlik %10 %20 farketmiyor güç geri bildirimleri oyunlarda yay merkezlemesi işaretli olsun ve şu ayarları yapın ( bu ayarlın 1 tanesi direksiyon merkezlemesini düzeltiyordu ama tam hatırlamıyorum uzun zaman önce yapmıştım şuan bu ayarlarda merkezleme düzelicek https://hizliresim.com/2StXQG sertlik olayına gelince titreşimi azaltarak düzeltiyorsunuz bu sorun sadece ets 2'de mevcut diğer oynadığım yarış oyunlarında böyle bir sorun yok dfgt kullandığım zamanlarda kendi profilinden ayarlıyordun ama g29 da oyun içinden ayarlıyorsunuz sertlik ve merkezlemesini

Son düzenleme: 24 Nisan 2020
  9. emre kaya

emre kaya

27
    305
    95
    85
    Scania
    TruckersMP Profili
    G29 da kayışlı sistem olmadığı için o dediğin imkansız birşey ortalama 1yildir kullanıyorum g29 'ün her oyunda ayarı tutmuyor ets de onlardan biri ets de direksiyon geri tepme vs. Ayarları olmadığı için ayarliyamiyorsun direksiyon en iyi performansı iracing ve asetto corsa da veriyor

10. Mrbest

Mrbest
    Kayıtlı Kullanıcı

31
    7
    15
    Scania
    Malesef olmadı.