1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Teknoloji Laptop'tan Aşırı Şekilde Fan (Pervane) Sesi Gelmesi

Konusu 'Teknoloji / Diğer Oyunlar' forumundadır ve Lance tarafından 1 Aralık 2018 başlatılmıştır.

1. Lance

Lance
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

456
    544
    165
    Mercedes
    1,5 yıl önce bir laptop almıştım. Şimdi ise içinden aşırı bir şekilde fan sesi geliyor. Oyuncu bilgisayarı olduğu için çift soğutucu fanlı. Bu arada bilgisayarı vatan bilgisayara götüreceğim. Orada macun falan sürdürsem mi? Birde GTA 5 oynayalı bilgisayar biraz yavaşladı. Format da attırsam iyi olur mu? İyi günler :)

2. iArknn

iArknn
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

643
    735
    210
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bilgisayarların temizliği çok önemlidir. En kral bilgisayarı bile periyodik olarak temizlemezsen çöp olur. Macunu da değiştirsen iyi olur. 1,5 yıl olmuş. Fan'dan gelen seste zaten fanın içindeki kir tabakasının kalıplaşmasından kaynaklanır. Bu yüzden fan bilgisayarı yeterince soğutamadığı için daha yüksek devirlerde çalışıp daha çok ses çıkartır. Yani tüm temizlik ve bakımlarını yaptır. Ha birde eğer bilgisayarım yavaş diyorsan sebebi kurduğun program, oyun vs. uygulamaların oluşturduğu önbellek, çerez vs. dosyalardır. Bunlarda sistemi yavaşlatır, bunları silmelisin. Yinede yavaş diyorsan virüs vs. bulaşmış olabilir temiz bir format her şeyi halleder.

Mathiscrafter, Razor3214 ve Lance bunu beğendi.
  3. mito1172

mito1172
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

39
    1.450
    821
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    fan toz dolmuştur yada geberiyor da olabilir temizletip dene

4. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Geberiyor derken? anlamadım da :) :H

5. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Fanların kirlenmiş belli ki detaylı bi şekilde temizleyebiliyorsan kendin temizle en ufak noktasına kadar servise verme içinden parça çalınabilir başka birisinede vereceksen başında bekle bilgisayarın 2 3 isterse 5 saat desin başında bekle :)
    Macun konusunda 6 ayda 1 defa yenilemende/değiştirmende fayda var
    Yavaşlama konusunda HDD'inde (harddiskinde) boş yer bırakmaya çalış olduğunca ne kadar çok az yer kalırsa o kadar çok fps'in düşer droplar yaşarsın ve gözle görülür halde yavaşlamayı fark edersin (dosya açılış hızı işlem hızı vsvsvs)

Not: 7 yıllık laptop kullanıcısıyım (:

Lance ve HellorD TV bunu beğendi.
  6. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Geçen ay benim pc dende öyle ses geliyodur sonuç 1 hafta sonra ekran kartı fanı yandı aşırı tozdan dolayı bi bilgisayarını temizlet hala devam ediyorsa fanın gitmiştir.

7. HellorD

HellorD
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

25
    1.851
    5.180
    250
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben her yıl macun değiştiriyorum fan temizliyorum en son win8'de çok ısınıyordu bütün oyunlarda win10 bi kurdum pc rahatladı o oyunlarda hiç ısınmıyor.

Mathiscrafter ve Lance bunu beğendi.
  8. Lance

Lance

456
    544
    165
    Mercedes
    Ancak vatan bilgisayar'a götürüyorum. Parça çalma ihtimali var mıdır?

Yasin 53 bunu beğendi.
  9. ahmet91

ahmet91
    Plaka

1.368
    1.104
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Vatan bilgisayar parça çalmaz bence onu küçük tamirciler vb çalarlar.

10. Yasin 53

Yasin 53
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi

1.038
    2.664
    230
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Laptoplar çiçek gibi maalesef suyunu vermezsen soluyor özenerek bakarsan hiçbirşey olmuyor çok rahat götürüyor seni
    Macunu 6 ayda bir değiştir işini garantiye al yapabiliyorsanda termal borularınıda temizle

Bence fark etmez ister vatan ister küçük bi dükkan istersen servis ki servis çalıyor iken vatan neden çalmasın ? dikkatli ol derim