1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Rehber Kayıt Dosyasını Düzenleme

Konusu 'ETS2:MP Rehberleri' forumundadır ve AliKurtuluş tarafından 15 Nisan 2016 başlatılmıştır.

1. AliKurtuluş

AliKurtuluş
    Özel Üye Bağışçı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

1.319
    2.118
    435
    Scania
    TruckersMP Profili
    Herkese merhaba, iyi forumlar. Bu konu içerisinde sizlere Euro Truck Simulator 2'nin kayıt dosyasını düzenleyerek oyun esnasında herhangi bir mod kullanmadan nasıl değişiklikler yapabileceğimizi sunuyorum. Yapılan değişikliklerin hepsi resmi olmayan TruckersMP sürümleri ile uyumludur.
    • Java yazılımının kurulu olması
    Bilgisayarınızda Java yazılımının yüklü olması gerekiyor ki (Bu uygulamanın çalışabilmesi için bilgisayarınızda Java kurulu olmalıdır, indirmek için http://filehippo.com/download_java_development_kit/69239/ ) indirdiğiniz dosya içerisinde Java eklentisi mevcut ve sayesinde kayıt dosyasını metin haline getirebilmeniz, üzerinde değişiklik yapabilmeniz sağlanıyor.

http://www.mediafire.com/file/h6bzte7xki0odbn/SII_Decrypt.exe
    • Oyun içerisinde kayıt ayarları ve gerekli dosyaların indirilmesi
    Oyun içerisinde hızlı kayıt alma özelliğini aktif ederseniz indirdiğiniz dosyaları tek bir klasöre atmış olursunuz ve her kayıt işleminde dosyaları taşıma derdiniz olmaz. Hızlı kayıt özelliğini aktif etmek için ise oyun içerisindeki Seçenekler > Tuşlar ve Düğmeler sayfasına gelin ve en aşağıda Diğer kısmından tuş atayabilirsiniz.
    Bknz: örnek görsel

Hızlı kayıt özelliğini aktif ettikten sonra bir hızlı kayıt örneği alın ardından aşağıdaki bağlantıdan indirdiğiniz dosyaları Belgeler/Euro Truck Simulator 2/profiles/[profil numaranız]/save/quicksave adlı klasörün içerisine atın.
    Bknz: örnek görsel

• Belgeler'deki oyun ayar dosyalarının ayarlanması
    Belgeler/ETS2 klasörü içerisindeki config.cfg dosyasını not defteri ile açın ve sırasıyla aşağıdaki kodları aratın, ve değerlerini aşağıdaki gibi yapın. Değerler aşağıdaki gibi ise oyuna giriniz.
    • uset g_console "1"
    • uset g_developer "1"
    • uset g_save_format "2
    • Dorse ile ışınlanma

Not: Yukarıda anlatılan değişikliklerin hepsi kayıt dosyasının içerisinde hemen hemen alt alta sayılır.

• Tüm dosyaları nasıl görebilirim?
    Bu anlatım sayesinde kayıt dosyasının mantığını çözen kişiler oyun dosyalarını görerek istediği değişikliği yapabilecek, aşağıdaki internet sayfasında hem American Truck Simulator hem de Euro Truck Simulator 2 için ihtiyacınız olan tüm dosyalar klasör klasör listelenmiş, oradan istediğiniz dosyaya tıklayın ve internet sayfasının bağlantısını def dahil ve sonrasını koplayarak oyununuza / işaretlerini \ yaparak ekleyin.

Son düzenleme: 3 Mayıs 2017

2. TheKingTR

TheKingTR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

19
    2.301
    2.541
    435
    Scania
    TruckersMP Profili
    Kardeş madem bu gibi değişiklikler yapabiliyoruz bunu nasıl yaparız ya onuda anlatırmısın ilk gördüğüm günden beri hep merak etmişimdir :D http://i.hizliresim.com/g8bd7Z.jpg

GrandTurkey bunu beğendi.
  3. nokta

nokta
    Plaka

765
    1.191
    435
    Videoda zaten anlatıyorum, dikkatlice izleyin, ben videoda 2 tane parça ekliyorum, o arkadaş tüm çarpaların hepsini eklemiş. Benimde tüm parçaları takılı olan bir Scania R'ım var, sesi, kabini gibi bütün parçaları değişik aynı zamanda ön tarafında 22 tane koruma demiri var, gündüz olduğunda söküyorum hava karardığında takıyorum. Aynısını siz de yapabilirsiniz, video'yu izleyin sorunuz olursa yardımcı olurum.

4. qwerty123

qwerty123
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

22
    74
    16
    70
    DAF
    TruckersMP Profili
    Dorseyi quarry olarak yapınca oyundan atıyor.İtcc yaptığımda atmamıştı
    Düzenleme:Oyundan atma sorununu düzelttim fakat yine quarry yapınca dorse bcp firmasına dönüşüyor.

Son düzenleme: 17 Nisan 2016
  5. nokta

nokta
    Plaka

765
    1.191
    435
    @TR | ADANALI01 arkadaşımızda da aynı problem oluyor, hatta kayıt dosyasını aldığımda bende beyaz dorse oluyor aynı kayıt dosyasında ise onda BCP oluyor. Ve arkadaşımızda tüm DLC'ler mevcut fakat kayıt dosyasını incelediğimde DLC'lerin treyler yapısında herhangi bir değişiklik yapmadığını da fark ettim. Kısa sürede çözmeye çalışıcam vaktim olursa. Normalde quarry firmasından yük çıkmıyor ve yük teslim almıyor, sizlerde BCP firması oradan yük çıkartıyor.

19ugurcan12 ve TR | ADANALI01 bunu beğendi.
  6. TR | ADANALI01

TR | ADANALI01
    Bağışçı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

199
    70
    225
    Scania
  7. qwerty123

qwerty123
    Yasaklı Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

22
    74
    16
    70
    DAF
    TruckersMP Profili
  8. DayleFusion_TR

DayleFusion_TR
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

19
    167
    52
    170
    DAF
    TruckersMP Profili
  9. nokta

nokta
    Plaka

765
    1.191
    435
    @Taklaci05 arkadaşımız yapmıştır diye düşünüyorum, gösterdiğiniz görüntüdeki çekiciyi en çok isteyen arkadaşlardan birisi de o.

- Yakın bir süre içerisinde eğer ki vakit bulabilirsem yine sizlerin işine yarayacağı bir video daha çekmeyi planlıyorum. Konusu ise; aktif göreviniz varken çekici ve/veya treyleri değiştirme. Aynı zamanda yeni güncelleme sayesinde oyun içerisinde Tekerlek DLC'sini diğer oyuncular görebiliyor hale getirmişseler, kendi çekicinize uygulayabileceğiniz fakat sizin göremeyeceğiniz, diğer oyuncuların görebileceği tekerlek özelleştirmesi ile ilgili bir video daha çekmeyi düşünüyorum.

- POS alma işlemimi MP içerisinden gerçekleştireceğim için kısa süre içerisinde SP'ye girmeden ışınlanmayla ilgili bir video daha çekebilirim. Bunun için tüm şehirlerin servis ve garajlarının poslarını tek tek alıp, kaydetmem gerekiyor biraz uzun bir süre.

Son düzenleme: 18 Nisan 2016
    serkant ve 19ugurcan12 bunu beğendi.
  10. TheKingTR

TheKingTR
    Plaka

19
    2.301
    2.541
    435
    Scania
    TruckersMP Profili