1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İşlemcilerin Savaşı AMD Mi INTEL Mi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve DaNgEr900 tarafından 23 Kasım 2020 başlatılmıştır.

AMD Mİ Intel Mi?

1. AMD

2. INTEL

Sonuçlar sadece oy verildikten sonra görüntülenebilir.
  1. Erendeha

Erendeha
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    AMD'nin performansı genellikle intelden daha yüksek çünkü aynı fiyata daha çok çekirdek ve thread koyuyorlar ben şahsen amd tercih ediyorum kendi bilgisayarımda Athlon x4 860K var thermaltake blok soğutucuyla kullanıyorum ve inanılmaz oc yapılabiliyor tabi ömrünü kısaltır ama ben bi sıkıntı yaşamadım 3 yıldır işlemcim 4.30Ghz seviyesinde ocli fakat asıl ipin ucunun koptuğu yer ise ben bilgisayarcıda çalışırken bazı amdli laptoplara şahit oldum sıfır kutudan yeni çıkan alet acayip saçma çalışıyor açılıp kapanıyor uzun süreli donuyor mavi ekran veriyor gibi ilginç problemleri vardı garantiye gönderildiğinde ise hp hiçbirşey yapamıyor ve ürünü iade etmemizi söylüyordu bu bikaç amd laptopta oldu ısınma konusuna gelirsek amd artık bu işi çoktan çözdü hem fanlar iyi hemde artık o kadar ısınmıyor ki intel aynı fanı kullanmasını geçtim kablolara makaron bile yapmıyor yani esasında intel kendi egosuna yenik düşüyor şu aralar 11. nesilde kendinelerini riske atmaları lazım kar ı düşük tutup en az 7 nm işlemci bol çekirdek koymaları lazım değilse amd nin altında ezilmeye devam ederler benim tercihim Amd den yana.

38 KAYSERİLİ 38 ve DaNgEr900 bunu beğendi.
  2. Enes55

Enes55
    Administrator
    Plaka

1.159
    2.672
    250
    Scania
    Yaklaşık 1.5 sene önce sistem toplamak nasip oldu. İşlemci ve ekran kartını AMD tercih ettim. Doğal gaz faturası düştü, GTA 5 girince sanki kombinin ayarını sonuna kadar çevirmişcesine ısı veriyor. Bir gün kasaya bakayım dedim şu manzarayla karşılaştım :

Şaka bir yana, gayet memnun kaldım. AMD 'nin bir serisinden kalan ısınma ünü var, millet diğer serilerine de "Çok ısınıyor yauvv" diyor, fakat ben böyle bir sorun yaşamadım. İntel mi AMD mi sorusunun cevabı ise, İntel 'e vereceğim paraya daha iyi özelliklerde AMD alır, Wraith Prism soğutucusunu tercih ederim. Bütçe fazla olursa İntel 'i o zaman düşünürüm.

3. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.438
    4.349
    300
    Volvo

Siz AMD'cilere inanmayın arkadaşlar, İntel'i seçin :çay: ikramımız olsun.

4. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hemen AMDciler İntelcilere dönmüş abi İntelin Allah aşkına bana birşeyini savunsana :D 14+++++++++ nm mi kilitlenmiş işlemciler mi pahalı anakartlar mı kısıtlanmış ramler mi yoksa fiyat politikası mı? Ben karar veremedim :)

Extreme bunu beğendi.
  5. DaNgEr900

DaNgEr900
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

809
    2.257
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sadece oyunsa AMD denir. Fakat render, edit, video üstüne bir de oyun oynayacaksınız kesinlikle İntel. Ayrıca İntel kesinlikle daha çok ömürlü.

hoca33 2 ve Extreme bunu beğendi.
  6. Erendeha

Erendeha
    Plaka

18
    286
    849
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Son düzenleme: 25 Kasım 2020
  7. nameless23

nameless23

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Tam tersi demek istedin sanırım :D

DaNgEr900, Erendeha ve Extreme bunu beğendi.
  8. Korhan

Korhan
    Plaka

25
    334
    508
    220
    TruckersMP Profili
    Bilgisayar toplarken araştırma yapmıştım AMD tercih ettim. AMD Ryzen 5 2600X 3.6GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek kullanıyorum. Çok memnunum. Evet ısınma derken fazla yüksek derecelere çıkabiliyor fakat bunun büyük bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.(Belki ısınmalardan dolayı ömrü azaltabilir.) FPS kayıbı hiç yaşamadım. 11 aydır kullanıyorum. Fiyat/performans ürünü benim şahsi fikrim. Oyunlar için AMD tavsiye ediyorum. Ben bölümüm gereği kısa film kurgusu yaparken INTEL tercih ediyorduk. Çünkü render olayında performans olarak güçlüydü kıyaslama yapıldığında INTEL işlemci ile daha kısa sürede kurguyu rahat şekilde export edebiliyorduk.

9. DaNgEr900

DaNgEr900

809
    2.257
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
    Yoo :P

hoca33 2 bunu beğendi.
  10. OttomanWolf-89

OttomanWolf-89