1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel Internet ve ping sorusu

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve power10 tarafından 6 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

1. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Sorunsuz ve ping olmadan ets mp oynayabilmem için kac mphs ve nasıl özellikte bir internet sunucusu lazım?

Kablolu internet düşünüyorum. Daha önce 8 daire ortak kullanıyorduk interneti fakat iptal oldu. Kendime nasıl bir çözüm bulmalıyım ?

2. Extreme

Extreme
    Administrator
    Plaka

1.439
    4.354
    300
    Volvo
    Eğer farklı bir internet sağlayıcısına geçmeyi düşünüyorsanız, Türknet'i öneririm.Türknet'in sitesinden adres bilgileriniz ile kaç mbps internet alabileceğinizi sorgulayıp öğrenebilirsiniz.Mesela ben sorgulattığımda tahmini olarak 12 mbps diyordu, geçiş yaptığımda hali hazırda 35 mbps download, 5 mbps upload alıyorum.Bu durum altyapı'ya göre değişkenlik gösterir.

3. power10

power10
    Kayıtlı Kullanıcı

33
    350
    155
    55
    Kaç mbps internet yeterli olur acaba Ets mp için ? Pingsiz ve sorunsuz için

4. Hapton

Hapton
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

390
    812
    230
    Merhabalar,

Online oyunda internet hızı değil, ping önemlidir. Ping süresi, bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasında bir veri paketinin iletilmesi esnasında geçen süredir. Hattın güzel, pinglerin de düşük ise 512 KBps bile yeterlidir. Düşük ping için ISS firmaları arasında önereceğim firmalar Kablonet ve SuperOnline olacaktır. TurkNet son zamanlarda kendilerini geliştirmeye çalışıyor ama tam geliştirmiş değiller, bir sorun yaşadığın zaman müşteri hizmetleri yok. Ben kendimi bile zor kurtardım ve son nefesi Kablonet firmasında aldım.

5. 25 Mustafa

25 Mustafa
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

28
    462
    114
    160
    Scania
    TruckersMP Profili
    bu hız değerleri nası iyimi peki bnde bu kadar çıktı... 75 Mbps'e kadar download, 4 Mbps'e kadar upload hızı

6. O1f1

O1f1

291
    147
    110
    TruckersMP Profili
    Şuradan bir sorgu yapabilir misiniz?
    www.milleni.com.tr/fiber-nerede

Ping konuma göre değişir. Eğer İstanbul Avrupa yakasında iseniz hele de Gayrettepe VM'ye doğrudan bağlıysanız Türk Telekom'u tercih edin kesinlikle ping konusunda.

Turksat'ı ping konusunda pek tercih etmeyin muhtemelen QoS sebebiyle Türk Telekom omurgasında da, Turkcell omurgasında da arka sıralarda yer buluyorlar.

Vodafone'da omurga problemleri var tercih etmeyin.

TurkNet alternatifler arasında son tercihiniz olsun.

Turkcell altyapınız varsa Turkcell tercih edilebilir, genel olarak Türk Telekom'dan biraz daha iyi ping konusunda.

Küçük alternatiflerden (TurNet, Netspeed, Milleni.com gibi) tercih edecekseniz Milleni.com'u tercih edin.

7. Challenger (06)

Challenger (06)

24
    710
    420
    170
    Volvo
    eğer binanızın süperonlıne fiber net altyapısı varsa kesinlikle superonlıne kullanmanızı tavsiye ederim ping konusunda oldukca güzel ben 80'in yukarsını görmedim bilgisayarım laptop ve 2013 model bir bilgisayar olmasına ramen gayet iyi bir veri aldığımı düşünüyorum tv+ kullanıyoruz oda baya memnun edici 2011'den beri müşterisiyiz gayet güzel sık sık denetime gelip şikayetiniz varsa söyleyin diye personelleri güler yüzle geliyorlar birde 2 yılda bir indirim veya hız artışı yapıyorlar taahütü devam ettirin diye hatta bu günde personel gelip sordu şikayetiniz varmı diye tam tersi memnunum dedim.

8. SeBeKu

SeBeKu
    Plaka

31
    54
    41
    100
    Volvo
    TruckersMP Profili
    superonline öneririm hele bide fiber altyapısı varsa diğer ıss leri düşünme bile.. ben türk telekomdan superonline geçtim fiber alt yapısı yoktu.yine türk telekom alt yapısı kullanıyor ama 15ms ping 25mbps hız alıyorum

9. Hapton

Hapton

390
    812
    230
    Türksat artık eskisi gibi değil. Ping sorunları mazide kaldı. Turksat tercih edilebilir bir firmadır.

10. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Ben TTnet kullanıyorum, yılların modemi ama eve gelen kablo değişti 2-3 sene önce. Tek başıma gördüğüm pingler 65-90 arası oyunda.