1. Merhaba Ziyaretçi,
    Ramazan ayı boyunca düzenlediğimiz konvoylara katılmak istemez misin? Ayrıntılar İçin Tıkla!
  2. Merhaba Ziyaretçi !
    World Of Trucks Multiplayer Türkiye sitesine katılmak için buradan kayıt olabilirsiniz.
  3. Merhaba Ziyaretçi,
    discord.wotmp.com adresinden discord sunucumuza giriş yapabilirsiniz.
  4. Merhaba Ziyaretçi,
    Steam grubumuza katılıp, yapılan etkinliklerden ilk haberdar olma şansını yakala!

Genel İnternet kafede yaşadığınız olumsuz olaylar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve EmreG tarafından 13 Haziran 2019 başlatılmıştır.

1. EmreG

EmreG
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 Sahibi
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    Pc zaten çöp nete gitmeyi düşünüyorum o yüzden bu konuyu açmak aklıma geldi

2. EmrahKAPLAN

EmrahKAPLAN
    Medya Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

36
    966
    1.858
    205
    Scania
    TruckersMP Profili
  3. makinistfanlari

makinistfanlari
    Plaka

712
    312
    175
    Mercedes
    TruckersMP Profili
    Arka taraflara doğru gittikçe keskinleşen koku :D

Bi keresinde de tam parayı ödicem fişi masada unutmuşum o sırada yanımda ödeme yapan 2 kişi kafeciye sahte para verdi kafeci kabul etmedi. Çocuklar da bakkala gidip iki kola alalım nası olsa yuttururuz dediler, bende o sırada bi koşu masadan fişi almaya gittim. Gidecekleri bakkal çok sevdiğimiz bi tanıdıktı öyle sahte paradan filanda anlamıyordu. Çocuklar kafeden bakkala gitmeden benim fişi alıp ödeyip bakkala gidip amcayı uyarmam gerekiyordu :D çocuklar da benden 2-3 yaş büyüktü bende o zamanlar ufağım tabi biraz korktum haliyle o yüzden bakkala gidecektim. Neyse ben parayı ödedim bakkala doğru yardırıyorum. Koştuğum cadde 2 şerit tek yön ve kentin en işlek caddesi trafik ve yayalar her daim yoğun. Ben aralardan fırt fırt koştum çocuklardan önce bakkala ulaştım. Amcayı uyardım çıktım bizim dükkan da bakkalın bitişiğinde zaten, önüne tabure çekip oturdum. Çocuklar önce karşıdan karşıya geçti benim tarafa, girdiler dükkana ardından bi bağırma sesi geldi. Çocuklar neye uğradığını şaşırdı herhalde hemen dükkandan çıkıp gittiler. :D :cay:

4. Cemsnbc

Cemsnbc
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi
    Plaka

41
    2.335
    1.955
    220
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Benim gördüğümü kimse şahit olmamıştır.

1. olayı yaşadığım şehirdeki takılığım internet kafede denk gelmiştim. Kızın bir tanesi 18+ film izliyordu.
    2. olayı yine yine yaşadığım şehirdeki bu sefer geçici süre çalıştığım kafede denk gelmiştim. Çok yakından tanımasamda bizim orada oturan bir emekli polis vardı. Onun gaylar ile sohbet etttiğine denk gelmiştim. Çok şaşırmıştım.
    3. olay ise vurucu darbe gibi. Bu sefer olay İstanbulda yaşadığım dönemem de denk gelmiştim. O zamanlar evde net yok tabi. Kafede takılıyorum. Yan masada belden aşağası sakat olan birisi vardı. Eleman masadan kalkıp dükkandan çıkması için en az 5 dakikasını alırdı. O derece engeli olması rağmen kafeye her geldiğinde 8 saat aralıksız 18+ film izliyormuş.Kafenin sahibi ile tanışmıştım, dediki açtığı sayfaları kapatınca bize kızıyordu diyordu.
    4. olay ise yine aynı İstanbuldaki internet kafede yaşadım. Kafenin internet kafe ruhsatı yokmuş. Benimde haberim yok. Torrentden dosya indiriyorum. O sırada zabıta ekipleri dükkana girdi. Hemen internet kesildi. Kafe sahibine dedim ki interneti neden kapattınız demiştim.
    5. olay ise yine İstanbul da bir kafeye daldım: Fiyatı sormadan girdim tabi. Bir de ne göreyim kafenin saati 2 TL fiyatı görünce hemen çıktım. Kafe sahibi neden kalktığımı sorunca mail bekliyordum, gelmemiş diye yalan söyledim.
    6. olay da yine istanbulda geçiyor. Bu sefer ucuz internet kafe bulduğumdaydı. Bu sefer kmlerce yol gidip saati 1 TL olan internet kafeye gidiyordum.

Neyseki eve internet aldımda kafelere gitmekten kurtuldum.

Ozan Ceylan, Razor3214 ve Nemesis306 bunu beğendi.
  5. Nemesis306

Nemesis306
    Plaka

19
    666
    755
    200
    Scania
    TruckersMP Profili
    Oyunun en heyecanlı yerinde zamanının dolması :D

6. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Bunlar 2006 yılları civarı...

• Bir ara yardımcı olmak için bir internet kafede ana makinaya oturdum. Patronun hesabı açık olduğundan tüm makinaların ister sadece ekranını görebilir istersen tamamen kontrolünü yapabilirsin. Ben de ekran görüntülerine bakarken birinde değişiklik fark ettim ama herhalde internet sayfası öyle dedim önemsemedim. O ara internete yasaklar çok olmasa da +18 yayınlar yasak olduğundan dikkat edin diyordu patron bize. Neyse ben bir makinanın hesabını kapattım, ama kaparken içime bir şüphe düştü. Adam gitti, ben de yönetici hesabıyla açıp bilgisayara bir baktım, makinanın masaüstü değişmiş, arka planda +18 duvar kağıdı var, masaüstünde ikonlar falan değişmiş, ekranda bir sürü uyarı var. Adam +18 izlerken makinaya virüs de bulaştırmış.
    • Bu aynı kafede fakat çalışmadığım zaman olmuştu. GTA San Andreas oynuyorum, görevleri ilerlemişim. O zaman bende flash bellek vardı, oyun kaydını ona atardım, yine oturduğumda kaldığım yerden devam ederdim. Neyse bilenler bilir, Freefall diye illet bir görev var sonlara doğru. Belki de oyunun en zor görevi. Ben kendimi o kadar kaptırmışım ki, sürekli fail (kaybetme) ekranı geldikçe deliriyorum. Süre de ilerliyor. O ara kendimi nasıl kaptırmışsam, baktım yandan biri dürtüyor. Kulaklığı çıkarıp kafamı bir çevirdim, bir adam ve bir kadın yanda oturmuşlar. Kadın gülüyor, adam gülümseyip "Az daha yavaş ..... " dedi. Tabii o noktalı yerde benim ettiğim küfür var. Normalde küfür etmem ama kendimi nasıl kaptırıp nasıl sinirlendiysem, döktürmüşüm. "Peki abi" dedim, kuyruğu kıstırıp kulaklığı taktım, yüz kıpkırmızı. Sonra o görevi geçtim ama hâlâ kulaklığı etrafı duyacak kadar kısık açmak huy olarak kaldı.

Nemesis306, Ozan Ceylan ve hoca33 2 bunu beğendi.
  7. nameless23

nameless23
    Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

998
    1.254
    250
    Volvo
    TruckersMP Profili
    Hayatımda hiç internet kafeye gitmedim, pişman değilim.

Vueenx ve 38 KAYSERİLİ 38 bunu beğendi.
  8. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    abi benim tasindigim semt biraz sıkinti ondan bu konuyu actim

nerede yasaniyor bu olay

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 14 Haziran 2019
  9. Razor3214

Razor3214
    Özel Üye Kayıtlı Kullanıcı ETS2 ve ATS Sahibi

34
    2.458
    3.069
    220
    Scania
    TruckersMP Profili
    Sıkıntısı ney ve tam olarak çekincen ne?

10. EmreG

EmreG
    Plaka

589
    810
    185
    TruckersMP Profili
    herhangi bir sey olabilir ne biliyim pc bozuktur bana keklerler vs